Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tymek
2008-06-20, 12:09
Hojou Satoko   
Autor Wiadomość
Froscik 
Pure madness!Transfer: 1000 MB
Wiek: 29
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 2291
Pomógł: 20
Skąd: się wzięli idioci?

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 16:25   

Cytat:
Ona nic nie chciała. Była widocznie najdelikatniejsza i to powód czemu najbardziej żal tej postaci. Inni byli jakby bardziej odważni więc nimi się mniej można przejmować.

Nie będę Ci już perswadował rzekomej delikatności Satoko, bo od niej delikatniejsza była Mion, a że mnie głowa masakrycznie boli po maturze, to nie mam ochoty również na wykłócanki, więc poprzestańmy na tym.
Cytat:
Wydaje mi się, że Satoko najbardziej cierpiała

To źle Ci się wydaje, bo najbardziej cierpiała Rika. I to nie podlega dyskusji, bo jak mawiał kiedyś pewien mądry człowiek (odnośnie Twojej wypowiedzi "W końcu to ona była przebijana i to ona musiała znosić ten największy ból. Poza tym to wyrażanie emocji (podkład dźwiękowy itp.) najbardziej dawało odczuć."): "Ból fizyczny to najmniejsza forma bólu, jaką można zadać człowiekowi." Tym się właśnie różnią serie skomplikowane od mniej skomplikowanych - w pierwszych jest nacisk na odniesienie psychiczne, w drugich na fizyczne, stąd wniosek, iż Satoko wycierpiała swoje, ale wbrew pozorom nie było tego zbyt dużo (założywszy, że od ponad stu lat Rika była mordowana na różne, nieciekawe sposoby, a wszystko to pamiętała!).

A podkład był przedobżony i mi się akurat najmniej podobały te wrzaski, które jakoś do serii nie pasowały...
_________________
Odi profanum vulgus... Ad infinitum...

Moje dewiacje ^^
 
     
azashi 


Transfer: 1000 MB
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 396
Pomógł: 2

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 16:51   

Frost ty już całkiem...
Ból fizyczny jest najgorszym rodzajem bólu więc jak można pisać co innego.
Owszem można jej nie lubić i dlatego pisać że inni bardziej cierpieli, ale analizując zarówno I jak II sezon to w kategorii cierpienia i umierania Satoko jest na pierwszym miejscu.
Przynajmniej najbardziej żal było tej postaci.
 
     
Aliba Transfer: 0 MB
Wiek: 28
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1976
Pomógł: 16
Skąd: Warszawa

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 17:58   

Hah Frost, twoja wypowiedź jest śmieszna w tym momencie. Co niektórym wypominasz, że narzucają własne zdanie innym a sam teraz to robisz. O_o Wygląda na to, że ta matura naprawdę na ciebie źle zadziałała. (bez obrazy xP )
Poza tym to i może Rika była mordowana na 100 różnych sposobów ale powiedz mi GDZIE W ANIME BYŁO TO POKAZANE?? z wyjątkiem kilku przypadków w którym i tak nie było widać aż tak zatrważającego cierpienia.
Co do głosu Satoko, to powiem Ci, że bardzo mi się podobał i mocno na mnie oddziaływał. Jeżeli tobie nie przypasił to twój problem. To nie ja miałem gorszą satysfakcję z tej sceny. xP

A skoro twierdzisz, że ból psychiczny jest gorszy od fizycznego to najwidoczniej ty z tym "mądrym" kolesiem nie dostaliście od życia porządnie w dupsko. :3 Fakt, cierpienie psychiczne jest czymś strasznym ale nie powiązanym z cierpieniem fizycznym (w przeciwieństwie do niego, bo jak ktoś tam "mądry" rzekł: "W zdrowym ciele, zdrowy duch.").
_________________
 
     
Agrael Transfer: 1000 MB
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 398
Pomógł: 29
Skąd: ... i po co?

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 21:19   

Ciężko mi jest opowiedzieć się po której kolwiek ze stron. Z jednej strony nie lubiłem za bardzo Satoko ale z drugiej nie moge się z tym zgodzić ze nie była ona postacią która dużo wycierpiala. Frost wspomniałeś o bólu psychicznym właśnie przez niego jej zachowania wydają się niekiedy przesadzone. To że nic nie robiła w sytuacji z wujkiem i to że tak była przywiązana do brata było spowodowane tym co przeżyła. To co sie wydażyło wywołało w niej szok psychiczny i przez niego odczuwała ona paniczny strach przed stratą kogokolwiek kogo mogła nazwać rodziną. Weź pod uwage że jest ona jeszcze dzieckiem, straciła rodziców, potem brata i była piętnowana przez całą wioske to wszystko po kolei składało się na jej na pozór dziwne zachowanie. Choć też nie była dla mnie postacią której najbardziej było mi żal w tej seri to nadal nie zmienia to faktu że jej historia byłą na swój sposób tragiczna. Choć samej postaci jako takiej nie lubiłem za bardzo ze względu na jej zachowania w "normalnym" życiu(głównie szkoła) i dopiero w cieżkich sytuacjach kiedy ukazywałą się jej poważniejsza strona(tortury, pomoc w ucieczce Riki w KAI) to zyskałem troche sympati do tej postaci(choć nadal lubie ją najmniej z całej grupy).

Wy 2 up. Ból fizyczny wcale nie jest najgorszy, dużo gorszego jak to ująłeś kopa można dostać po psychice. Bo do bólu fizycznego można się przyzwyczaić i z nim normalnie funkcjonować podczas gdy po jakichś "obrażeniach" psychicznych trzeba naprawde sporo czasu aby powrócić do normalności.

Edit. Dwa posty poniżej
Podam najbliższy przykład z brzegu czyli siebie. Mam w prawej kostce najprościej mówiąc uszkodzony ukłąd mięśniowy i nerwowy. Dzięki temu czasem odczówam jeden z najpaskudniejszych rodzajów bólu czyli centralnie z nerwów(obrazowo wbij sobie kilka gwóździ w kostke będzie mniej wiecej podobnie). I żyje już z tym kilka lat bo oczywiście lekaże nie mają pojęcia jak to naprawić, wiec chciałem czy nie chciałem musiałem się przyzwyczaić. Nie biore żadnej morfiny czy innych środków przeciwbólowych.
Ostatnio zmieniony przez Agrael 2009-01-10, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
azashi 


Transfer: 1000 MB
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 396
Pomógł: 2

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 21:46   

Nie można się przyzwyczaić do bólu fizycznego. Można jedynie próbować i nauczyć się go unikać lecz to i tak tylko do pewnego stopnia. Bo niewiadomo o jaki tu chodzi ból. Bo przecież nie o mały.
Ja lubiłem Satoko w tym sensie że najbardziej jej było żal więc to nie jest to samo że była najfajniejszą postacią bo wszyscy byli fajni.
Więc nie należy tego mylić.
 
     
Aliba Transfer: 0 MB
Wiek: 28
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1976
Pomógł: 16
Skąd: Warszawa

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-09, 23:56   

No wiesz, ja też nie przepadam za Satoko chociażby ze względu na te głupie kawały w szkole czy ten szyderczy śmiech, który czasami doprowadzał mnie do szału, ale swoje przeszła. xp

Co do bólu to gdyby można się do niego przyzwyczaić to po pierwsze Ja osobiście bym tak nie pisał a poza tym nie było by czegoś takiego jak "uzależnienie od morfiny". xP Wiem, że środek ten sam w sobie wywołuje uzależnienie, ale to właśnie przez ból jest on podawany. xP Cierpienie psychiczne jest niewątpliwie ciężkim doznaniem ale często prowadzi ono do śmierci przez samobójstwo więc raczej za długo się człowiek nie pomęczy. xP
Dobra, kończmy ten OT! xD
_________________
 
     
Froscik 
Pure madness!Transfer: 1000 MB
Wiek: 29
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 2291
Pomógł: 20
Skąd: się wzięli idioci?

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-11, 23:18   

Cytat:
Ból fizyczny jest najgorszym rodzajem bólu więc jak można pisać co innego.

Ok, w tym momencie mnie zaskoczyłeś na maksa, więc moment, w którym nasza konwersacja ocierała się o śmieszność znika razem z nią. Nie mamy już o czym gadać, skoro nie rozumiesz pewnych psychologicznych podstaw działania człowieka...

Cytat:
Co niektórym wypominasz, że narzucają własne zdanie innym a sam teraz to robisz. O_o Wygląda na to, że ta matura naprawdę na ciebie źle zadziałała. (bez obrazy xP )

Nikomu nie narzucam, tylko przedstawiam własne. To, że jest to przedstawienie nachalne, to już mój styl, lecz są kwestie w anime, które podlegać dyskusji nie powinny, a właśnie jedną z nich jest Rika. I osobiście mogę zlinczować kogoś, kto uważa, że Satoko przecierpiała więcej niż Rika. Stanowczość i konsekwencja - tego brakuje Wam niestety. Stanowczości pod względem przedstawienia poglądu, a konsekwencji w bronieniu go.

Cytat:
A skoro twierdzisz, że ból psychiczny jest gorszy od fizycznego to najwidoczniej ty z tym "mądrym" kolesiem nie dostaliście od życia porządnie w dupsko. :3 Fakt, cierpienie psychiczne jest czymś strasznym ale nie powiązanym z cierpieniem fizycznym (w przeciwieństwie do niego, bo jak ktoś tam "mądry" rzekł: "W zdrowym ciele, zdrowy duch.").

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! Dobra, z racji tego, że z Azashim jako dzieckiem do n! nie mam już o czym rozmawiać, to z Tobą również. Znasz w ogóle znaczenie frazeologizmu "dostać od życia po dupie"? Znaczy to, ni mniej ni więcej, iż w życiu Ci się nie układa i co rusz spotyka Cię coś złego (okradną Cię, w rodzinie znowu kłótnia, szef narzeka na to, że się lenisz, spalił Ci się dom itd itd). Więc prośba nr 1: NIM UŻYJESZ JAKIEGOŚ POWIEDZONKA ZAPOZNAJ SIĘ Z JEGO ZNACZENIEM.
Teraz odnośnie różnic między bólem psychicznym i fizycznym oraz fakty, które potwierdzają, iż ten pierwszy jest gorszy:
- na przykładzie IIWŚ - obozy koncentracyjne, w których śmierć stawała się dla osób tam przebywających wybawieniem. Nieustanne poniżanie, nieustanne znęcanie się psychiczne nad więźniami, nieustanne traktowanie owych tam przebywających jak coś gorszego od zwierzęcia;
- na przykładzie wojny toczonej przez USA w Wietnamie - czy żołnieże, którzy dostali się w niewolę po jednej stronie bądź po drugiej będą wspominali to, że ktoś im wbijał nóż w rękę, czy to, że bij ich po twarzy przypominając im przy okazji, że są nie godnymi życia odpadkami? Czy będą wspominać, kto grał w "rosyjską ruletkę", kto sobie w ten sposób łeb odstrzelił, czy sam fakt grania?
- na przykładzie znęcania się w rodzinie (patrz: Satoko Hojou) - nawet zakładając, że nie darzę jakąś miłością Satoko, to tutaj mamy przedstawiony idealnie problem znęcania się: kiedy Satoko traci hart ducha? Czy wtedy, gdy drze się w niebogłosy rozpięta na krzyżu? Czy też wtedy, gdy powraca wujek, a wraz z nim koszmar, który musiała przeżywać?

I dopóki nie zrozumiecie, że ogrom bólu psychicznego łączy w sobie zarówno złe wspomnienia, jak i tortury psychofizyczne, to nie mam ochoty patrzeć na Wasze posty, żałośni ignoranci (tak, tym właśnie proszę się o warna, lecz nie mogę patrzeć na coś tak odrażającego).
_________________
Odi profanum vulgus... Ad infinitum...

Moje dewiacje ^^
 
     
azashi 


Transfer: 1000 MB
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 396
Pomógł: 2

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-11, 23:44   

Frost widzę że tego nie rozumiesz, ale już się chyba nie poprawisz.
Ból psychiczny nie może być na równi z bólem fizycznym i nigdy nie będzie. Chyba że ból psychiczny powoduje również fizyczny, a to jest bardzo możliwe przy większym jego natężeniu.
 
     
Aliba Transfer: 0 MB
Wiek: 28
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 1976
Pomógł: 16
Skąd: Warszawa

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-12, 12:44   

Frost, może i źle użyłem ten frazeologizm ale nie jestem humanistom, nigdy nim nie byłem i nie będę więc nie musisz już mi tego wypominać (i przy okazji uwidaczniać swoją manię wyższości) ale chyba zrozumiałeś co miałem na myśli, czyż nie?
Poza tym to masz rację, nie ma sensu tego kontynuować, bo rozmowa ze ścianą mnie nie interesuje.
A i tak jak powiedział Azashi, ból psychiczny często jest powiązany z fizycznym. To, że Satoko stała się jaka się stała to nie dlatego, że wujek jej powiedział, że jest niedobrą dziewczynką i nie dostanie laleczki tylko dlatego, że ją w przeszłości bił (zresztą twoje przykłady też o tym świadczą).
Chociaż czekaj! W końcu jesteś inteligentną osobą to przyznam Ci rację. Powinieneś dostać warna.
_________________
 
     
groZA 
EinherjarTransfer: 1000 MB
Wiek: 26
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1858
Pomógł: 47
Skąd: Valhöll

Status: Offline

  Wysłany: 2009-01-12, 13:59   

No ale troche przeżyła i też ją jakoś średnio lubie za ten śmiech który doprowadzał mnie do odwodnienia mózgu i tym podobnych defektów xD
_________________
˙ʇoıpı ƃuıʞɔnɟ ɐ ǝɹɐ noʎ uǝɥʇ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı
 
 
     
Bern-chan Transfer: 0 MB
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 11
Pomógł: 0

Status: Offline

  Wysłany: 2009-09-16, 12:16   

Yhm...taa mówiąc jak była torturowana przez Shion...okropna scena :-/ A najbardziej to lubie u niej ten "diabelski" śmiech.xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 18