Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tymek
2013-05-28, 13:14
Dodawanie nowych Mang i rozdziałów   
Autor Wiadomość
tymek 
Mizore FANUpload dla NNH: 510 GB
Wiek: 30
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 7817
Pomógł: 193
Skąd: z nienacka

Status: Offline

  Wysłany: 2013-05-28, 13:08   Dodawanie nowych Mang i rozdziałów

DODAWANIE NOWYCH MANG


1. Wpisyjemy tytuł mangi (główny tytuł - najczęściej w romanji)
2. Wpisujemy tytuł angielski
3. Wpisujemy tytuł japoński (polecam go brać z myanimelist.net)
4. Następnie podajemy Autora mangi, oraz Artystę (te informacje można znaleźć na mangaupdates.com), rok wydania/premiery, typ (manga, manhwa, manhua, powieść), oraz zaznaczamy pole "18+", jeśli w mandze występują: przemoc, nagość, albo inne treści przeznaczone tylko dla dorosłych.
5. Zaznaczamy status skanlacji, który jest podany w 3 kategoriach: "w kraju rodzimym" - status serii w kraju ojczystym (np. w przypadku "mangi", będzie to Japonia), "angielskiej skanlacji" - jak sama nazwa wskazuje, status anglojęzycznej skanlacji (obie te informacje można znaleźć na mangaupdates.com), "polskiej skanlacji" - i znowu jak nazwa wskazuje, podajemy status polskojęzycznej skanlacji. Z listy mamy do wyboru: "trwa" - manga/skanlacje wychodzi cały czas na bieżąco, zawieszona - hiatus, manga/skanlacja została zawieszona, zakończona - seria jest kompletna, porzucona - seria została porzucona i nie będzie kontynuowana , licencja - jeśli w Polsce seria została zlicencjonowana i jest wydawana przz jakieś wydawnictwo, wtedy zaznaczamy tę opcję (w tym przypadku, nie wolno zamieszczać linków dla takiej serii), brak - zaznaczamy, jeśli manga nie jest tłumaczona na język polski lub angielski.
6. Wybieramy gatunek, oraz tematykę.

** Wymagane pola: Wszystkie podane wyżej pola są wymagane i trzeba je uzupełnić - jedynie "tematykę" (gatunek jest wymagany) można zostawić nieuzupełnioną.


1. Dodajemy okładkę mangi z dysku. Najlepiej, żeby miała ona proporcje zbliżone do: 300x425 px. Tylko pliki *.jpg
2. Podajemy krótki opis/wstęp do mangi - nie zamieszczamy tutaj całych recenzji, ani swoich opinii (to można robić w komentarzach). Opis można brać z myanimelist.net

** Wymagane pola: Oba pola są wymagane.


1. Dodajemy z dysku przykładowe skany. Maksymalna wylkość 200 KB, tylko pliki *.jpg

** Wymagane pola: brak (dodawanie przykładowych skanów/screenów z mangi, nie jest obowiązkowe).


1. W tych polach podajemy powiązane serie (mangi i anime - o ile takie są). W pierwszych 4 polach: prequel - poprzednia część mangi, sequel - następna część/kontynuacja mangi, Inna wersja - alternatywna historia/zakończenie, itp, , Inne - jeśli między dwoma mangami występuje jakiekolwiek inne powiązanie niż w przypadku 3 poprzednich.). Wszystkie te pola dotyczą dodawania powiązanych MANG - nie anime.
W ostatnim polu (powiązane anime), dodajemy... jak nazwa wskazuje, powiązane anime ;)
Jak należy podawać tytuły anime i mang? Niżej mamy dwie wyszukiwarki, jedna służy do wyszukiwania mang (dla pierwszych czterech pól), a druga do wyszukiwania powiązanych anime. Wpisujemy w wyszukiwarce tytuł anime/mangi, oraz klikamy szukaj (enter nie zadziała). Następnie pokazuje man się lista z tytułem serii, oraz jej ID - wpisujemy ten ID w odpowiednie pole, oraz na samym końcu dodajemy średnik " ; ", np.: 2345;
Jeśli chcemy dodać więcej serii, wtedy oddzielamy je średnikiem, np.: 2345;123;4356;
W przypadku serii anime, oraz mang, które składają się w wielu sezonów, w polu powiązane anime, prequel, oraz sequel, podajemy tylko ten następny tytuł/sezon, bezpośrednią kontynuację serii, którą aktualnie dodajemy - np w przypadku pierwszego sezony, w polu sequel, NIE podajemy wszystkich 4 następnych sezonów, tylko sezon drugi.

** Wymagane pola: brakDODAWANIE NOWYCH ROZDZIAŁÓW / TOMÓW1. Najpierw klikamy na kategorię, która nas interesuje: Polska skanlacja - jeśli chcemy dodać rozdziały/tomy w przetłumaczone na język Polski, Angielska skanlacja - jeśli chcemy dodać rozdziały/tomy przetłumaczone na język angielski, lub RAW - jeśli chcemy dodać rawy.
2. Jeśli chcemy dodać pojedyncze rozdziały, wtedy interesuje nas tylko pierwsza tabelka, w przypadku dodawania całych tomów - druga.
3. Jeśli chcemy dodać tylko jeden rozdział, klikamy "Dodaj nowy rozdział" - otwiera nam się nowa strona:Podajemy tam: Numer rozdziału, Tytuł rozdziału (nieymagane), grupę, która przetłumaczyła dany rozdział, oraz linki (pierwszy link - mirror 1 - wymagany).
W przypadku grup, najpierw używamy wyszukiwarki, aby sprawdzić czy dana grupa istnieje w naszej bazie:Jeśli tak, wtedy wyświetli nam się jej nazwa oraz numer ID - ten numer ID wpisujemy w polu "grupa". Jeśli nie ma szukanej przez nas grupy, wtedy możemy ją dodać tutaj: KLIK (Podajemy nazwę grupy, stronę www - to nie jest wymagane, oraz zaznaczamy, czy grupa jest polskojęzyczna, czy angielskojęzyczna - po naciśnięciu przycisku "Dodaj", gruba zostanie dodana do bazy i będzie można ją wyszukać w wyszukiwarce).
Jeśli chodzi o mirrory/linki, to można dodać maksymalnie 4, lecz mirror 1 jest wymagany, aby dodać jakikolwiek rozdział.


4. Jeśli chcemy dodać za jednym razem więcej niż jeden rozdział, klikamy "Dodaj wiele rozdziałów". Pojawi nam się nowa strona, w której wpisujemy zakres rozdziałów, który chcemy dodać, zaczynając od 0 (zera). Jednocześnie można dodać maksymalnie 100 rozdziałów. Przykład, po wpisaniu zakresu 1 - 20:
Wygląda to tak samo jak w przypadku dodawania pojedynczego rozdziału i postępujemy właśnie tak samo, jedynie możeby uzupełnić więcej niż jedną pozycję na raz.


5. Jeśli jakieś rozdziały są już dodane i w polach "mirror" są wolne pola, wtedy możemy dodać włąsne mirrory. Klikamy na "Dodaj mirror". Pojawiła nam się strona, na której podajemy zakres rozdziałów, do których chcemy dodać mirror/y - postępujemy tak samo jak w przypadku dodawania wielu rozdziałów. Przykład, po podaniu zakresu 11 - 26:Podajemy linki/mirrory, tylko w wolnych polach i klikamy "Dodaj".

6. W tabelkach jest wyświetlanych 10 ostatnio dodanych rozdziałów/tomów. Jeśli chcemy zobaczyć wszystkie, wtedy klikami na przycisk: "zobacz wszystkie" i otworzy nam się nowa strona z listą wszystkich dodanych rozdziałów/tomów.

7. W przypadku dodawania Tomów, postępujemy tak samo jak w przypadku dodawania rozdziałów - wszystko działa tak samo.

8. Nazewnictwo: W dziale Manga, oraz sekcji rozdziałów/tomów/plików/linków, panuje i jest wymagane ujednolicone nazewnictwo. Aby dodać rozdział, lub tom (nowy, bądź mirror), musi mieć on odpowiednią nazwę, które powinna wyglądać tak:

[język] tytuł mangi, oraz rozdział/tom [grupa skanlacyjna],
np.

- [PL] Maga Tsuki ch001 [Naraku no Hana]
- [PL] Sankarea ch006 [MyManga]
- [PL] Sankarea - VOL.04
- [ENG] Nisekoi - VOL.03
- [ENG] Nisekoi ch003
- [RAW] Deadman Wonderland - VOL.01

Odnosi się to do nazw folderów, w których znajdują się rozdziały lub tomy, oraz nazw plików rar - spakowanych folderów.
W przypadku całych tomów, z uwagi na to, że często w jednym tomie znajdują się rozdziały wykonane przez więcej niż jedną grupę, podawanie grupy skanlacyjnej nie jest wymagane.

***. Jeśli chcesz zostać uploaderem i dodawać nowe rozdziały/tomy, lub należysz do jakiejś grupy skanlacyjnej i chciałbyś dodać tutaj wasze mangi/projekty, musisz zastosować się do wszystkich punktów tego tematu. W razie jakichkolwiek pytań - proszę zadawać je w tym temacie.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 23