Poprzedni temat «» Następny temat
Toaru Kagaku no Railgun S   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Toaru Kagaku no Railgun S
Tytuł angielski: A Certain Scientific Railgun S
Tytuł japoński: とある科学の超電磁砲S
Typ: TV
Ilość odcinków: 24
Ocena: 7,67 (3)
Rok: 2013
Gatunek: akcja, fantasy, sci-fi, nadprzyrodzone
Tematyka: szkola

Opis:
The second season will focus on The Sisters Arc. Lasting only a single volume in the Toaru Majutsu no Index light novels, it was later expanded greatly in the Toaru Kagaku no Railgun manga.

The arc focuses on the ordeals of Mikoto Misaka after discovering the existence of the Radio Noise sisters that are being used in the Level 6 Shift, an experiment where they are killed in order for the highest-ranking Level 5, Accelerator, can achieve Level 6.

Muzyka
Grow Slowly
Yuka Iguchi
ED01
sisters noise
fripSide
OP01
Postaci
Kinuho Wannai
Maaya Awatsuki
Shizuri Mugino
Frenda Seivelun
Shinobu Nunotaba
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Toaru Kagaku no Railgun
Prequel
Typ: TV, Rok: 2009, Ilość odcinków: 24, Ocena: 7,88 (24)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Roxas

Komentarze

Autor Wiadomość
nefax 
Forza Milan !

Status: Offline

Wysłany: 2013-01-31, 21:48   

Bardzo chętnie obejrzę. Pierwsza seria mi się podobała więc mam nadzieje, że na tej się nie zawiodę :p

heros1303 
3x Urusai xD

Wysłany: 2013-01-31, 23:30   

Ja tak samo czekam. Chociaż dziwnie słabo to rozgłoszono. Ja o tym wiedziałem już od dwóch może trzech miesięcy. A to dopiero tu się pojawił temat.

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2013-03-24, 15:51   

Fajnie, ze kolejna seria z Misaką wychodzi, szkoda tylko, że to ona tutaj znowu będzie głowną bohaterką.... Bo nie zanosi się na to, aby Touma się tutaj często pojawiał, tak jak zresztą w poprzednim Railgun - a chciałbym ciąg dalszy Touma x Misaka ;D

emioxo 

Wysłany: 2013-03-24, 17:52   

Poprzednie "Railgun" bardzo mi się podobało (dużo lepsze niż "Index") więc mam nadzieję że z tym będzie podobnie. W "Index" Touma mnie bardzo irytował, więc jego brak (lub zmarginalizowanie) to duża zaleta.

nefax 
Forza Milan !

Wysłany: 2013-03-24, 18:24   

Jak dla mnie Intex była jedną z najbardziej irytujących postaci jakie kiedykolwiek widziałem w anime. Misaka x Touma <3 Jeszcze pół miesiąca do premiery, najarałem się i chce już zobaczyć pierwszy odcinek :d

maouu 

Wysłany: 2013-05-13, 11:24   

Ale jedna z ostatnich scen 5 odcinka była nieco brutalna... Ciekawe czy pokarzą coś na wersji bez cenzury.
Jeśli dobrze pamiętam, to w poprzednich seriach: Index, albo Railgun, już była ta scena z Acceleratorem i obiema Misakami ;D Chyba cofamy sie w czasie - ciekawe co z tego wyjdzie.

Adi-1 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2013-05-13, 22:28   

Spoiler:

Jeśli już to umiejscowić w czasie, wydaje mi się, że środek pierwszego indexa był by najlepszy bo siostra z tej serii miała już 9xxx numer, a w indexie eksperyment przerwali po 10k.

też chętnie bym zobaczył chętnie rozwinięcie relacji między Misak'ą a Toum'ą (ech te nieodmieniane imiona).

Roxas 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2013-05-30, 17:45   

Przyznam, że tak dobrego startu Railgun S się nie spodziewałem.
Seria jak na razie stanowi prequel arcu z siostrami które można było zobaczyć w indxie. Wszystko pokazane jest oczywiście z perspektywy Misaki. Tam wszystko się zaczęło w momencie spotkania klona Miski i Tomy. Tu natomiast w momencie w którym Misaka zdaje sobie sprawę do czego jej mapa DNA została wykorzystana(scena w której lekarze pytają się małej Misaki o zgodę jest idiotyczny czy mi się wydaje). Kolejne wydarzenia to już działania Miski które mają doprowadzić do przerwania eksperymentu o których też z tego co pamiętam było napomknięte w inexie.
Spoiler:

chodzi mi o niszczenie laboratoriów

maouu napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam, to w poprzednich seriach: Index, albo Railgun, już była ta scena z Acceleratorem i obiema Misakami ;D Chyba cofamy sie w czasie - ciekawe co z tego wyjdzie.

Klon Misaki który spotkał Toma, a ten który spotkała Misaka to są dwie różne osoby.
Zarówno ten włąśnie odcinek w którym Misaka pierwszy raz spotyka swoją "siostre" jak i ten w którym doszło do jej starcia z Akceleratorem uważam póki co za najlepsze.
Chociaż wydaję mi się że jeszcze sporo się wydarzy bo zapewne nie wiele osób wie, że jedna z postaci z którymi Miska walczy we fragmentach openinga ma również Lvl. 5.

emioxo 

Wysłany: 2015-02-02, 16:30   

Oglądałem niedawno II sezon "Railguna" i bez żadnych wątpliwości stwierdzam, że był dużo słabszy niż I.
Zarówno pod względem wrogów, walk jak i fabuły. Wszystko co najważniejsze i najpoważniejsze zostało totalnie spartolone (na przykład walka z Acceleratorem i ostatni odcinek, który był już prawie parodią).

Tak w ogóle to po raz kolejny poważnie mnie zastanawia czy przeznaczeniem wszystkich najsilniejszych, a zarazem niegrzecznych postaci w tym anime jest bycie pokonanym przez Toumę, metodą uderzenia pięścią w ryj?
Wydaje się to niewiarygodne, ale tak kończyli prawie wszyscy i to zarówno w obu sezonach Indexa jak i w II sezonie Railguna Accelerator.

Poniższa mina Saten z ostatniego odcinka dobrze odzwierciedla moją minę podczas oglądania tej dziecinnej żenady.

Spoiler:

Zastosowali ten sam irytujący schemat co w obu sezonach Indexa, czyli tępego wroga, który nie uczy się na błędach, gdyż w ogóle nie rozpoznaje zdolności drugiej osoby (Toumy). Nie wiem jak to możliwe, żeby on tego nie zauważył. Ale widocznie wróg musi być na tyle ograniczony (to samo pisałem po obejrzeniu II sezonu Indexa), żeby Touma go pokonał bijąc pięścią w ryja.

A ten płacz i emocje Misaki w ogóle nie oddziaływały podczas oglądania. Po prostu ona i jej klony były mi obojętne. Ogólnie to całe Index/Railgun są seriami jakby dla gimnazjalistów. Skrajnie głupkowate i wyjątkowo dziecinne.

Ale jak może być inaczej skoro bez względu na kto jest wrogiem wystarczy kilka ciosów w wykonaniu Toumy, żeby go pokonać?

A co z innymi postaciami? Dlaczego nie zostały w żaden fajny sposób wykorzystane? Zarówno koleżanki Misaki jak i chociażby te esperki 5 stopnia, które były wcześniej pokazane w anime (chociażby ta fajna dziewczyna z I odcinka - Shokuhou Misaki dlaczego nie miała żadnego swojego wątku?) Dezintegratorka również okazała się nic nie warta. Kolejna denna postać w stylu durnego Acceleratora (tyle, że miała inną rolę).

W tej głupiej bajce nie ma żadnych emocjonujących walk, fajnego współdziałania czy opracowywania strategii czyli dosłownie niczego co znam z lepszych anime (tych przygotowań przed ostatnią walką w żadnym razie tak bym nie określił).

Powiedziałbym, że pomysł zarówno na walki (ich przebieg), fabułę (ciągle to samo i to samo w kółko) i charaktery postaci (płytkie, schematyczne, irytujące, głupie) jest gówniany, więc całe anime również.

Owszem jest przepiękne wizualnie (najwyższa półka wśród serii TV anime) i mam tu na myśli szczególnie niesamowicie ładne i realistyczne tła plus świetną animację. Poza tym OP/ED to również duże zalety, ale to niestety stanowczo za mało.

Walki są schematyczne (nie ma czegoś takiego jak zwroty akcji czy po prostu coś co może oglądającego pozytywnie zaskoczyć), a wrogowie praktycznie zawsze jacyś szaleni i najczęściej ograniczeni umysłowo.

Dobrzy w tym anime zawsze bez problemu wygrywają.

A ostatni odcinek był tak głupi i bajkowy, że trudno w to uwierzyć (wielokrotnie gorszy od ostatniego odcinka z I sezonu Railguna).

Zalety:

- strona wizualna
- OP/ED
- chwilami potrafiło rozśmieszyć (szczególnie dzięki Kuroko)

Wady:

- beznadziejne, płytkie i głupie walki z tępymi postaciami
- sposób prowadzenia fabuły (wszystko przeciągane na siłę i bardzo nudne)
- niewykorzystanie wielu fajnych postaci z tego anime, a możliwości były i to bardzo duże
- ogólnie dziecinne i żenujące do potęgi

3/10

Na koniec kilka pięknych grafik (nawet postacie poboczne są zazwyczaj starannie rysowane). Jak można na taki shit marnować tyle pieniędzy tworząc tak piękną grafikę i animację?

Spoiler:

Odpowiedz do tematu