Poprzedni temat «» Następny temat
Shinsekai yori   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Shinsekai yori
Tytuł angielski: From the New World
Tytuł japoński: 新世界より
Typ: TV
Ilość odcinków: 25
Ocena: 9 (5)
Rok: 2012
Gatunek: sci-fi, nadprzyrodzone
Tematyka: tajemnica, szkola

Opis:
About one thousand years into the future, civilization has been retrograded and humans are living dispersed within small communities. People in this era have a psychic power called "Juryoku" which materializes things they imagine. In the absence of advanced scientific technology, people are using this power as a major source of energy.

One day, a girl called Saki, along with her friends, finds a small archive robot outside the town. It records the ancient history of humans. It tells them that Juryoku was found in the 21st century and the discovery caused a world war between psychics and non-psychics. The psychics won this war and thus their reign of terror began.

When the adults in town figure out that the children discovered this forbidden knowledge, they seal their Juryoku and exile them. Saki and the others end up in a forest where they meet a huge hairless bipedal mouse known as a "Bakenezumi" and get involved in a violent war the creatures are currently engaged in.

Muzyka
Wareta Ringo
Risa Taneda
ED01
Yuki ni Saku Hana
Kana Hanazawa
ED02
Last Letter
Shigeo Komori
IN
Kage no Denshouka Daiichibu
Shigeo Komori
IN
In no Denshou Uta Dainibu
Shigeo Komori
IN
zobacz wszystkie
Postaci
Maria Akizuki
Saki Watanabe
Shun Aonuma
Satoru Asahina
Mamoru Itou
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: adamo

Komentarze

Autor Wiadomość
adamo 
Koi, Kurogane!

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2012-10-14, 10:49   

Nie wiem czemu, ale przyciąga mnie ta seria. Nie do końca wiadomo o co chodzi i ten niby narrator (dorosła główna bohaterka?), który opowiada niektóre rzeczy jakby to wszystko było retrospekcją.

"Z perspektywy czasu myślę, że jeśli Maria nie przyszłaby na ten świat, niezliczona liczba żyć zostałaby ocalona."

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2013-03-25, 15:51   

No i koniec. Bardzo polubiłem tą serię i trochę szkoda, że już koniec. Całokształt oceniam dość wysoko pomimo małych wpadek i niedociągnięć w fabule. Chociaż muszę przyznać, że nie często zdarza się, że seria staje się po ostatnim odcinku w pełni zakończona. Pokazanie losów bohaterów od ich dzieciństwa, po dorosłość i kres życia, bardzo dobrze stymuluje uczucia widza. Wymieniając plusy nie mogę zapomnieć, o świecie, w którym to wszystko się odbywało (bardzo dobrze przemyślany).
Autorowi novelki, na której bazie powstała seria, gratuluje i chciałbym aby inni zaczęli brać z niego przykład i nie bali się
Spoiler:

uśmiercać bohaterów.

Tak po 5 miesiącach patrze na mój post wyżej i widząc cytat:
adamo napisał/a:
"Z perspektywy czasu myślę, że jeśli Maria nie przyszłaby na ten świat, niezliczona liczba żyć zostałaby ocalona."

myślę sobie, że seria na prawdę jest niesamowita i nie udało mi się wtedy przewidzieć, dlaczego Saki, to powiedziała. Dodatkowo uważam, że miała całkowitą rację.

/////
Wybaczcie double post, ale proszę o zrobienie małego wyjątku i jego pozostawienie.

Roxas 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2013-07-08, 20:41   

adamo napisał/a:
myślę sobie, że seria na prawdę jest niesamowita i nie udało mi się wtedy przewidzieć, dlaczego Saki, to powiedziała. Dodatkowo uważam, że miała całkowitą rację.

W końcu była to końcówka drugiego epka, chyba nikt nie byłby w stanie zgadnąć na tym etapie z czym wiążą się słowa Saki.

Absolutnie zgadzam się z adamo, seria naprawdę jest niesamowita.
Już dawno nie widziałem tak zgrabnie poprowadzonej fabuły, imo wszystko w zasadzie aż do pojawienia się...
Spoiler:

...Akki - grubo przesadzili z jego siłą, już lepiej by było jak by on faktycznie zmienił się w tego demona.

...trzymało się kupy. W przeciągu tych 25 odcinków działo się niesamowicie wiele. Praktycznie z końcem jednej przygody bohaterów, która najczęściej kończyła się przejściem kilka lat do przodu, dostajemy kolejną równie dobrą. Na nudę czasu niema co w przypadku 25 odcinkowych serii rzadko się zdarza. Wszystkie odcinki trzymały bardzo równy, wysoki poziom.
Ulubioną postać została Saki, chociaż Maria też mi się bardzo podobał.
Spoiler:

Z postaci, które zginęły Marii było mi szczególnie szkoda.

Od strony audio-wizualnej Shinsekai yori prezentuje się równie wysoko jak od fabularnej. Studio A-1 Pictures wykonało kawał dobrej roboty.

Moja ocena 9+/10 póki co wystawiam 9, ale jak nie znajdę nic lepszego z sezonu 2012 to zmienię na 10

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2013-07-09, 00:08   

Roxas, widzę, że się podobało. Szkoda, że seria mało popularna. Może przez to, że nie ma tu echii ani fan-serwisu, czego z całego serca nie żałuje. Chociaż minęło tyle czasu odkąd serie zakończyłem, to ciągle uważam ją za perełkę.

emioxo 

Wysłany: 2015-02-02, 16:41   

Obejrzałem ostatnio Shinsekai yori . Jak widzę kolejny raz bardzo dobrze zrobiłem czekając na wersję BD chociażby z powodu dużych różnic i ulepszeń wizualnych. Jest to dramatyczna seria skonstruowana w pełni na poważnie, której akcja toczy się w świecie postapokaliptycznym.

Anime było świetne do takiego stopnia, że jest zdecydowanie perełką pod względem wykonania i fabuły, a w dodatku miało bardzo oryginalny pomysł. Co ciekawe większość fabuły została już wyjaśniona na początku 4 odcinka, a to zaskakująco szybko jak na 25 odcinkowe anime.

Chwilami stawało się nawet horrorem i mam tu na myśli głównie ostatnie odcinki.

Jeśli chodzi o to co mi się nie podobało to dobrze ukazuje to poniższy kadr z 12 odcinka.

Spoiler:

Dlaczego to anime musiało być aż takie smutne.
Już od I odcinka (Reiko) było widać, że będzie to okrutna i bardzo wzruszająca seria, ale nigdy bym nie przypuszczał, że do takiego stopnia.

Spoiler:

Zabijanie dzieci bez sensownego powodu jest bardziej niż głupie. Rozumiem tych które łamią zasady jak na przykład tamtego chłopca z drugiego odcinka, albo tamtego niebezpiecznego z przeszłości, który ciągle widział śmierć. Jednak po co zabijać tych, którzy po prostu byli słabi w szkole, jeśli chodzi o różne testy? Co to ma wspólnego z zagrożeniem dla ludzi? Autora stanowczo poniosło w tej kwestii.

Śmierci było o wiele za dużo, a to powodowało tylko coraz większy smutek podczas oglądania.

Uważam to anime zdecydowanie za jeden z najbardziej przygnębiających wyciskaczy łez. Zdecydowanie czołówka wśród takich produkcji (zresztą jak wiadomo jest ich niewiele).

Okazało się, że to naiwne, ale aż do ostatniego odcinka miałem nadzieję na coś szczęśliwego.
Spoiler:

Nie mogłem uwierzyć, że Maria naprawdę została zabita, a przez chwilę miałem nadzieję, że jej córka przynajmniej zostanie ocalona.

Jednak dziwne, że nie pokazali szczegółów odnośnie Marii w żadnej scenie. Powinni chociażby we wspomnieniach (nawet w ostatnim odcinku) to pokazać.
Nie wiadomo jak to było
Spoiler:

z dzieckiem Marii i Mamoru, to znaczy kiedy ich zabili i zabrali dziecko. Zresztą nawet nie wiadomo jak ich zabili bo przecież mieli swoje moce. Na wikia pisało, że zmusili ją do urodzenia dziecka,a potem zabili. Jednak to absurd bo przecież skoro do momentu porodu była pod ochroną to mogła w każdej chwili wykorzystać moment, żeby ich zabić i uciec. Nie ma w tym sensu.

W ogóle mam wrażenie, że to zostało celowo ocenzurowane w anime bo nawet tego nie opisali już nie mówiąc o pokazaniu.

Zresztą jest jakiś kolejny absurd. Na wikia jest wyjaśnienie, że ten list z 16 odcinka
Spoiler:

napisany przez Marię był sfałszowany, a przecież tylko ona mogła go napisać patrząc na to co tam było.

Chyba, że ją zmusili, ale to wszystko wydaje się nielogiczne.

Dziwne również było to co się działo w ostatnim odcinku po tym jak
Spoiler:

Squirrel został złapany. Saki ani razu nie zapytała się go o Marię. Jakby ją ona w ogóle nie interesowała. To kolejny idiotyzm bo niemożliwe, żeby nie była ciekawa co konkretnie się z nią działo, a Squirrel na pewno wszystko wiedział bo to on był za to odpowiedzialny.

Poza tym w ostatnim odcinku
Spoiler:

zginęła córka Marii i Mamoru jak również okazało się, że zginęli rodzice głównej bohaterki i prawie wszystkie istotne postacie w tym anime.

Okrucieństwo w tej serii nie miało granic.

Sądziłem również, że będzie coś więcej odnośnie Yoshimi, a niestety praktycznie nic nie było.

Więc jak widać autor stanowczo przesadzał z uśmiercaniem i chciał wyjątkowo wzruszyć widza (co mu się oczywiście udało).

Muzyka w anime było bardzo ładna i klimatyczna, a ten drugi ending wyjątkowo piękny i smutny. Wystarczy go sobie przypomnieć, żeby znowu się wzruszyć.

Kreska/grafika nie jest ani jakaś ładna ani wysokiej jakości (nawet w BD), ale to nie ma większego znaczenia w tej serii.

Zalety:

- fabuła i pomysł na anime
- charaktery postaci
- muzyka (niektóre rytmy i drugi ending)

Wady:

- brak wyjaśnień niektórych istotnych elementów fabuły (chociażby szczegóły odnośnie tych wielkich pomników i tego co konkretnie działo się z Marią i Mamoru)
- anime stanowczo przesadzone pod względem dramatyzmu i tragedii (już pierwszy odcinek był taki, a potem tylko gorzej)

9/10

adamo napisał/a:

Autorowi novelki, na której bazie powstała seria, gratuluje i chciałbym aby inni zaczęli brać z niego przykład i nie bali się
Spoiler:

uśmiercać bohaterów.

A niby dlaczego? Uśmiercanie fajnych bohaterów to głupota.
Uważam, że
Spoiler:

Maria nie powinna tak skończyć.

To strasznie głupie bo wtedy anime pozostawia bardzo smutne wspomnienia.
adamo napisał/a:

Nie miała racji. A wiesz czemu?

Bo to nie wina Marii, ale idiotycznych dorosłych, którym strach przed dziećmi całkiem przysłonił umysł i zabijali je bez najmniejszych oznak litości.

Każde które nie było idealne lub nie przebudziło swoich mocy lub nie mogło ich doskonale kontrolować było uśmiercane.

A coś takiego jak nauka panowania nad swoimi mocami?
Tego elementu w ogóle nie było.

To nie byli nauczyciele, a po prostu testerzy dzieci.

Rodzicie też oszukiwali swoje dzieci dobrze o wszystkim wiedząc.

List Marii najlepiej wyjaśnia problemy tego świata.

Roxas napisał/a:
imo wszystko w zasadzie aż do pojawienia się...
Spoiler:

...Akki - grubo przesadzili z jego siłą, już lepiej by było jak by on faktycznie zmienił się w tego demona.

Widzę, że nie zrozumiałeś.

A czym się ona różniła od demona?

To było dokładnie to samo. Po prostu uważała się za szczuroczłowieka, a tamte wcześniejsze dzieci za jakieś "demony" z rządzą zabijania.

Dlatego w obu przypadkach mogli zabijać ludzi i samemu przy tym nie ginąć.

Po prostu musieli być święcie przekonani kim są.

Odpowiedz do tematu