Poprzedni temat «» Następny temat
Sword Art Online   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Sword Art Online
Tytuł angielski: Sword Art Online
Tytuł japoński: ソードアート・オンライン
Typ: TV
Ilość odcinków: 25
Ocena: 8,93 (14)
Rok: 2012
Gatunek: akcja, przygoda, fantasy, romans, shounen
Tematyka: brak danych

Opis:
In the near future, a Virtual Reality Massive Multiplayer Online Role-Playing Game (VRMMORPG) called Sword Art Online has been released where players control their avatars with their bodies using a piece of technology called Nerve Gear. One day, players discover they cannot log out, as the game creator is holding them captive unless they reach the 100th floor of the game's tower and defeat the final boss. However, if they die in the game, they die in real life. Their struggle for survival starts now...

Muzyka
Yume Sekai
Tomatsu Haruka
ED01
INNOCENCE
Aoi Eir
OP02
Overfly
Haruna Luna
ED02
crossing field
LiSA
OP01
Postaci
Kazuto Kirigaya
Asuna Yuuki
Suguha Kirigaya
Yui
Keiko Ayano
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Sword Art Online II
Sequel
Typ: TV, Rok: 2014, Ilość odcinków: ??, Ocena: 6,5 (4)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: adamo

Komentarze

Autor Wiadomość
adamo 
Koi, Kurogane!

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2012-07-15, 14:56   

No i kolejna seria w tym sezonie, gdzie prawdopodobnie główny bohater nie da sobie w kasze dmuchać. Fabuła zapowiada się dobrze, nie jest to utknięcie tylko jednego gracza w grze, ale wszystkich i to nie spowodowane przez bug. Nie rozumiem jedynie motywu, tego doktorka, a także ten hełmofon i podpięcie go do kompa przez złącze Ethernet, jest nad wyraz przesadne. Wydaje mi się, że będę oglądał, ale szkoda, że już można wyczuć, kto to wszystko zakończy...

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

Sagara133 

Wysłany: 2012-10-16, 18:59   

Świetne anime, wciąga jak diabli.

nefax 
Forza Milan !

Wysłany: 2012-10-16, 19:32   

Nom, pochłonąłem je w mig. Zastanawiam się jaki będzie koniec tego.
Spoiler:

Najbardziej to chciałbym zobaczyć jak oni faktycznie stają się parą w realu i spotykają z tymi wszystkimi znajomymi z SAO i jest zajebisty happy end.

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2012-10-17, 00:01   

Najprawdopodobniej nie mieli pomysłu jak ciągnąć fabułę w SAO (albo nie chcieli za bardzo przynudzać), więc postanowili
Spoiler:

przenieść to wszystko do świata wróżek, i może nawet magii, której jak dobitnie brakowało w SAO

Przyznam, że takiego obrotu spraw, nie udało się przewidzieć.

nefax 
Forza Milan !

Wysłany: 2012-10-17, 00:09   

Może i cała akcja dzieje się w świecie gry ale zakończenie mogłoby być poza nią.

Foris 
Ippe... shindemiru?

Wysłany: 2012-10-17, 14:07   

adamo napisał/a:
Najprawdopodobniej nie mieli pomysłu jak ciągnąć fabułę w SAO

To jest na podstawie LN i anime jest bardzo wierne.

nefax 
Forza Milan !

Wysłany: 2012-10-21, 19:16   

16 odcinek był całkiem ciekawy i fajnie się oglądało końcówkę, no i zastanawiam się jak to dalej będzie jeszcze po tej akcji z 15 odcinka.

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2012-12-25, 16:27   

Jak wasze odczucia po zakończeniu serii?
Spoiler:

Mnie najbardziej zaskoczyło przeniesie akcji z jednej gry do drugiej. Nie spodziewałem się tego, jednak uważam, że nie było to do końca dobre posunięcie. Uwięziona Asuna, ten doktorek i wciągnięta w to wszystko siostrzyczka Kirito. Może powinni jednak ciągnąć SAO do końca.

Zakończenie neutralne-dobre, jakoś do końca mi nie pasowało tej serii... Ocena dobra.

nefax 
Forza Milan !

Wysłany: 2012-12-25, 20:58   

Hmm... ten ostatni odcinek pozostawił mi pewien niedosyt. Jeżeli chodzi o całość to pierwsza połowa dużo bardziej mi się podobała. Nie było postaci, której bym nie lubił poza tym doktorkiem ostatnim, przyjemnie się oglądało, z każdym odcinkiem duże emocje w tych ostatnich pięciu czy sześciu. Graficznie i muzycznie też ok.

8/10 z czystym sumieniem

emioxo 

Wysłany: 2013-12-25, 21:55   

Obejrzałem Sword Art Online i jeśli chodzi o pierwsze 14 odcinków (czyli właśnie SAO) to okazało się prawie doskonałe.
Spoiler:

Śmierć w grze oznaczająca śmierć w realu to dopiero pomysł na dramatyczne anime.

Zaczęło się świetnie, potem były w większości odcinki takie średnio dobre, a gdzieś od 8 do 14 najlepsze z całej serii. Wtedy pojawiły się najbardziej emocjonujące i efektowne walki z bosami, a do tego relacje pomiędzy Asuną i Kirito uległy znacznemu pogłębieniu, a zarazem wyjątkowo mi się spodobały (zaskoczyły również). Ich wielka miłość okazała się jedną z największych zalet tego anime, a jej postępy były aż trudne do uwierzenia.
Spoiler:

Nagle w jednym odcinku pocałunek, seks i od razu potem zostali mężem i żoną.

Co ciekawe Asuna nadal miała cechy tsundere. : )

A tak właśnie odnośnie tej drugiej kwestii to nie wiem dlaczego w anime została bezmyślnie wycięta scena pomiędzy tym jak nazwała go
Spoiler:

idiotą (kiedy powiedział, że mówiąc o spędzeniu z nią nocy nie miał na myśli seksu), a tym jak leżała naga w łóżku (to znaczy, że jednak był seks).

Wyjaśnienie Asuny odnośnie "Ethic Code Off" zostało pominięte i powstała dziura w anime. Co prawda to szczegół, ale takie postępowanie twórców nie miało sensu. Wiadomo, że nie mogli zekranizować rozdziału 16.5, ale wyjaśnień z rozdziału 16 nie powinni wycinać.

Więc uważam, że główni bohaterowie byli zdecydowanie najciekawszymi postaciami, a połączenie dramatyzmu (ciągłego ryzyka śmierci) i miłości w SAO stworzyło świetny klimat. Cały czas miałem nadzieję, że to się dobrze skończy.

Odnośnie 14 odcinka to
Spoiler:

bardzo mnie zaskoczył. Z tego co wiem to Asuna nie umarła mimo śmierci w grze bo została przeniesiona do innej gry, a Kirito pokonał game master. Chociaż nie wiem czy jakby nie znalazła się w ALO to by umarła. Twórca SAO mówił, że są zwycięzcami, więc chyba nie. Wydaje to się trochę nielogiczne. Na szczęście ostatecznie był happy end.

Końcówka 14 odcinka była bardzo dziwna i smutna, ale to co potem nastąpiło zrównało z ziemią cały klimat i aż odechciało mi się je oglądać.
Spoiler:

Rozpoczęło się nowe anime (gra), czyli SAO to jakby dwa anime w jednym.

Tak naprawdę to dopiero od 21 odcinka anime znowu zaczęło bardziej mi się podobać, ale i tak było słabsze od SAO. Brakowało świetnych walk z bosami, gdyż w ALO żadna mnie nie zachwyciła (w SAO natomiast 3 walki z bosami uważam za doskonałe). Poza tym ciągły
Spoiler:

brak Asuny i zastąpienie jej siostrzyczką bardzo mi się nie spodobało.

Dodatkowo w ALO pojawił się jakiś dziwny fanserwis
Spoiler:

tentacle i ohydny perwers

, który nie pasował do tego anime.

Muzyka natomiast była jedną z największych zalet serii. Tworzyła bardzo przyjemny, emocjonujący i wciągający klimat. Genialny podkład dźwiękowy był zarówno podczas walk (z bosami) jak i innych scen (szczególnie romantycznych).

Grafika także była wysokiej jakości, a animacja jeszcze lepsza. Oczywiście to nie jest w żadnym razie poziom najlepszych anime (chwilami rzucała się w oczy niska szczegółowość kreski i i to co się działo z wyglądem postaci podczas szybszych scen), ale i tak jest zdecydowanie ładniejsza niż przeciętna.

Podsumowując:

SAO oceniłbym 9/10, a ALO 7/10.

Spoiler:

Asuna i Kirito.

Odpowiedz do tematu