Poprzedni temat «» Następny temat
Another   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Another
Tytuł angielski: brak
Tytuł japoński: アナザー
Typ: TV
Ilość odcinków: 12
Ocena: 6,92 (13)
Rok: 2012
Gatunek: dramat, horror
Tematyka: tajemnica, szkola

Opis:
26 years ago, in a third-year classroom of a middle school, there was a student named Misaki. As an honors student who was also good at sports, the charming girl was popular with her classmates. When she suddenly died, her classmates decided to carry on as if she was still alive until graduation. Then, in the spring of 1998, a boy named Sakakibara Kouichi transfers to that classroom, and he grows suspicious of the fearful atmosphere in that classroom. In particular, there is a beautiful, aloof girl named Mei Misaki who wears an eyepatch and is always alone drawing pictures.

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
nie dodano jeszcze żadnej postaci
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Roxas

Komentarze

Autor Wiadomość
tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Status: Offline

Wysłany: 2011-11-11, 13:50   

Patrząc na gatunek (i nawet na okładkę) seria mnie lekko zaciekawiła. Widziałem, że jest manga o tym samym tytule - obadam ją sobie.
Jeśli będzie coś ciekawego, to może nawet potłumaczę (serię anime) ;)

emioxo 

Wysłany: 2011-11-11, 15:50   

To anime może być świetne, a zobaczcie na studio od animacji.

http://anidb.net/perl-bin...=anime&aid=8556

Widzicie to P.A. Works, a anime tego studia są rewelacyjne jakościowo.

Aliba 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2012-01-10, 16:13   

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Szykuje się coś naprawdę świetnego - epek jest przepełniony smutkiem, strachem i niewiadomym. Jest niezwykle klimatyczny, bez jakiś wielkich zabiegów jak to miało miejsce np. w CHaos;Head czy Shiki.
Poza tym jest dokładnie tak jak napisał emioxo: graficznie jest bardzo dobrze, chociaż co do animacji to nie zauważyłem nic nadzwyczajnego (nie żeby taki gatunek tego wymagał ale zawsze lepiej się patrzy).

Już teraz mogę powiedzieć, że chętnie obejrzę tą serię, chociaż wiem z autopsji, że wszystko może się jeszcze zmienić. :P

Sir_Ace 
lim->mugen

Upload dla NNH: 0/1
Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2012-01-10, 16:17   

Wszystko jak najbardziej ok i się podoba. Prawie... Opening - graficznie - świetny i nastrojowy. Ale piosenka - chyba ciężko było znaleźć coś bardziej kiczowatego, totalna porażka i facepalm przy pierwszym seansie.

zel78 
>>Baka<<

Upload dla NNH: ??

Wysłany: 2012-01-29, 13:36   

Cytat:
Group: Coalgirls
Format: MKV
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.976fps
Audio: FLAC 48000Hz stereo 1536kbps
Subtitle: ASS [English Softsub]
Source: Blu-ray

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

lord dredy 
Zmęczony maturzysta

Wysłany: 2012-03-08, 18:07   

Oglądam każdy kolejny odcinek i co prawda nieco się to pogorszyło od pierwszego epka, ale seria dalej ma jak dla mnie całkiem dobry klimat. Wiem, wiem... mogło być lepiej. Jeżeli cała seria byłaby taka jak pierwszy odcinek to mielibyśmy tutaj godny polecenia tytuł, a póki co to na dwoje babka wróżyła - były odcinki lepsze i gorsze. Osobiście jestem na tak, podoba mi się ten tytuł mimo pewnych niedociągnięć (patrz. scena z parasolką, która była raczej groteskowa) i mam nadzieję, że twórcy w zgrabny sposób zakończą historię przeklętej trzeciej klasy. Co do openingu, owszem - mógł być lepiej dobrany, ale ja nie mam żalu do autorów - styl Ali Project jest dla mnie całkiem przyjemny, a do tego wzbudza sentyment bo przypomina mi opening Rozen Maiden: Traumend. A było to jedno z pierwszych anime (jak nie pierwsze), które widziałem. :-)

spo21 
Suigintou forever!

Wysłany: 2012-03-20, 08:14   

Zbliżamy się do końca-jeszcze jeden epek i zagadka przeklętej klasy będzie rozwiązana.Anime graficznie jest naprawdę dobre,choć nie obraziłbym się na tą od studia Shaft.Muzyka niezwykle buduje klimat.Od czasu Higurashi nic tak mnie nie zaciekawiło,ale Another trzyma mnie za łeb i nie puszcza.Na razie 9/10.

PS3 Slim 250 GB/PS4 500GB :)

rem 

Wysłany: 2012-04-01, 23:09   

Another zostaje moim ideałem spier..... potencjału xD. Pomysł na fabułe 10/10 . Graficznie 6/10 poza Mei absolutny brak postaci które kojarzyłyby mi sie tylko z tym anime, wtórne graficznie do n-tej potęgi. Ostatnie dwa odcinki produkowane prawdopodobnie na kacu , totalny chaos bez jakiegokolwiek sensu.
Total może 5/10 bo mimo wszystko chcieli dobrze

Sir_Ace 
lim->mugen

Wysłany: 2012-04-01, 23:25   

Ja się z końcówki otwarcie śmiałem. Była tak nielogiczna, że nieodżałowani Pythoni mogliby przerobić ją na skecz.

Początek faktycznie niezły, środek zupełnie nijaki, końcówka tak zła, że aż dobra.

marakeusz 

Wysłany: 2012-04-05, 19:39   

A mnie ciekawie co było bezsensownego w ostatnich odcinkach. Poważnie pytam - jak dla mnie wszystko trzymało się kupy i muszę powiedzieć, że dawno nie miałem przyjemności doświadczyć tak niespartaczonej i konsekwentnie realizowanej historii.

kyuubi1990 

Wysłany: 2012-04-05, 19:51   

Nawet ciekawe anime jestem na 10 odcinku :P

ufolud 

Wysłany: 2012-04-05, 20:46   

Koniec gorszy niż w mandze (mam na myśli Akazawe) poza tym parę rzeczy pozmieniali na gorsze niestety + postacie w mandze wyglądają lepiej i ogólnie klimat jest bardziej mroczny. Ogólnie jest jest źle ale fajerwerków też nie ma. Zalecam przeczytanie też mangi, żeby zobaczyć różnice. Anime wystawiam ocene 7/10 za to mandze 9/10.

Sir_Ace 
lim->mugen

Wysłany: 2012-04-05, 20:48   

marakeusz napisał/a:
Poważnie pytam - jak dla mnie wszystko trzymało się kupy

Spoiler:

Stoi sobie papierowo-drewniana chatka. Pytanie: ile powinna płonąć? Objęcie całości to, tak przewiduję, minuty. Tymczasem przez prawie całe dwa odcinki ogień nie wyszedł spoza !jednego! pomieszczenia. Ludzie, stojąc za drzwiami, nic nie słyszeli (pożar jest głośny), nie czuli spalenizny, nigdzie nie było ani mola dymu. Ci, którzy wiedzieli o pożarze, zachowywali się, jak gdyby to było nic. Szli sobie po korytarzach i dyskutowali w najlepsze. Ale co się dziwić, skoro reakcja na "Leży nieprzytomny, może jeszcze żyje" jest równie anemiczna (no wolniej na ratunek się nie dało). Dalej - chata zakrzywia rzeczywistość. Nie była może najmniejsza, ale od wewnątrz - moloch! Tylu ludzi chodzi korytarzami, a jakoś nie mogą się spotkać. No i prawie wszystkie ściany i drzwi są dźwiękoszczelne. Wszyscy się drą, a z rzadka ktokolwiek coś usłyszy. A pod koniec - wszystko się pali i wali, ja stoję w środku. Co robię? Wyciągam komórkę i sobie rozmawiam... Ale faktycznie, mam łatwiej, bo twórcy zapomnieli, że gdzie ogień, tam dym... A ta psycholka z maczetą? Było jakieś racjonalne wyjaśnienie, które 'prześmiałem' i przegapiłem, czy kolejny debilizm wrzucony przez nieznających ludzi, świata i fizyki twórców?
Ilość i sposób śmierci była komiczna, ale to akurat moje subiektywne zdanie.

Nie musisz kontrować. Naprawdę nie chce mi się o tym dyskutować. Po prostu z mojego punktu widzenia debilizm goni debilizm. Nawrzucali schematów z filmów 'grozy', aby więcej. Efekt jest komiczny.

marakeusz 

Wysłany: 2012-04-06, 00:05   

Nie ma co kontrować, bo masz rację. Myślałem, że niezadowolenie wynika z jakichś nieścisłości fabularnych. A widzę, że tu razi schemat i uproszczenia typowo horrorowe. Totalnie rozumiem. Mi to nie przeszkadza, ale to wynika z mojej słabości do gatunku (tak samo mam z tytułami sportowymi).

Odpowiedz do tematu