Poprzedni temat «» Następny temat
Rosario to Vampire   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Rosario to Vampire
Tytuł angielski: Rosario to Vampire
Tytuł japoński: ロザリオとバンパイア
Typ: TV
Ilość odcinków: 13
Ocena: 7,18 (50)
Rok: 2008
Gatunek: komedia, ecchi, fantasy, harem, romans, shounen
Tematyka: szkola, wampiry, demony

Opis:
By a bizzare coincidence, Tsukune Aono has accidentally gotten himself admitted to a youkai academy, a school attended by monsters. Just when he thinks he'll run away from there, he meets the beautiful girl Moka and his mood turns ultra happy. However, she transforms into her true form when the rosary on her chest is taken off, she's a super vampire!

==========

Tsukune Aono jest przeciętnym nastolatkiem, któremu z powodu niskich ocen nie udaje się dostać do żadnej prywatnej szkoły. Dziwnym trafem zdobywa jednak papiery do szkoły, o zastanawiającej nazwie – Yōkai Gakuen. Ma mieszane odczucia, kiedy przyjeżdża na miejsce i idzie mroczną aleją, obok której wiją się krzyże i nagrobki, ale kiedy wpada na niego śliczna dziewczyna, imieniem Moka, przestaje się obawiać. Jest sympatyczna, niezwykle miła i z jakichś powodów bardzo cieszy ją fakt, że Tsukune nie ma nic przeciwko wampirom, co ten bierze za niewinny żart.
Szybko się jednak przekonuje, że do szkoły, do której trafił, uczęszczają przeróżnej maści potwory, przybierające na co dzień ludzką postać...
Tsukume, który początkowo chce się stąd czym prędzej ulotnić, zmuszony jest do pozostania w szkole. Zaprzyjaźnia się z Moką, mimo iż ta wyznaje mu, że po zdjęciu, noszonego na piersi krzyża, blokującego jej prawdziwą formę, przekształca się w okrutną wampirzycę, której mocą nie dorówna żaden potwór uczęszczający do Yōkai Gakuen. Dodatkowym powodem pozostania w szkole okazuje się to, że do uczęszczają do niej inne potwornie fajne dziewczyny.

„Rosario + Vampire” to bardzo sympatyczna haremówka, traktująca znane nam rodzaje potworów trochę z przymrużeniem oka. Nie należy spodziewać się po tym czegoś więcej, niż tylko prostej rozrywki, której pierwszy odcinek moim zdaniem dostarcza w zadawalającej jakości. Humor w żadnym wypadku nie jest odkrywczy, ale przyznam, że przy niektórych żartach szczerze się śmiałem, więc jestem do tego anime raczej pozytywnie nastawiony. Jedyną wadą jest tu nadmierny fanserwis, ale taka już domena haremówek.
Cieszy mnie samo wykonanie serialu. Gonzo naprawdę o to zadbało. Podoba mi się projekt postaci i kolorystyka – to wreszcie wygląda jak należy, nie mu tej wstrętnej mgiełki, a rendering stosuje się tu jedynie do statycznych obiektów. Tu nawet animacja rysowanych obiektów jest porządna. Czyżby panowie z Gonzo zauważyli przepaść jaka dzieli ich od konkurentów?
Muzyka jest przyjemna, ending naprawdę nadaje się do słuchania, a seiyū to ulubieńcy fanów zarówno młodych i starszych – Nana Mizuki, Tomokazu Seki, Kikuko Inoue, Takehito Koyasu i będąca na topie u młodzieży: Rie Kugimiya.
„Rosario + Vampire” zapowiada się na niezłą haremówkę, z dosyć ciekawym pomysłem, podobnym trochę do „Goshūshō-sama Ninomiya-kun” i na podobnym poziomie zrealizowana. Polecam młodzieży i wielbicielom gatunku.kai Gakuen. Ma mieszane odczucia, kiedy przyjeżdża na miejsce i idzie mroczną aleją, obok której wiją się krzyże i nagrobki, ale kiedy wpada na niego śliczna dziewczyna, imieniem Moka, przestaje się obawiać. Jest sympatyczna, niezwykle miła i z jakichś powodów bardzo cieszy ją fakt, że Tsukune nie ma nic przeciwko wampirom, co ten bierze za niewinny żart.
Szybko się jednak przekonuje, że do szkoły, do której trafił, uczęszczają przeróżnej maści potwory, przybierające na co dzień ludzką postać...
Tsukume, który początkowo chce się stąd czym prędzej ulotnić, zmuszony jest do pozostania w szkole. Zaprzyjaźnia się z Moką, mimo iż ta wyznaje mu, że po zdjęciu, noszonego na piersi krzyża, blokującego jej prawdziwą formę, przekształca się w okrutną wampirzycę, której mocą nie dorówna żaden potwór uczęszczający do Y

Muzyka
Cosmic Love
Nana Mizuki
OP01
Dancing in the velvet moon
Nana Mizuki
ED01
Postaci
Mizore Shirayuki
Tsukune Aono
Moka Akashiya
Shizuka Nekonome
Yukari Sendo
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Rosario to Vampire Capu2
Sequel
Typ: TV, Rok: 2008, Ilość odcinków: 13, Ocena: 6,79 (42)
Powiązane Mangi
Rosario to Vampire
Powiązane Mangi
Typ: manga, Rok: 2004, Ocena: 8,75 (4)
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
xiveris 
~~Banzai~~

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2008-01-11, 15:09   

Calkiem ciekawie sie zapowiada w dodatku subki beda do tego robione wiec mozna rawy sciagac ;D
Dla osob ktore maja spore monitory polecam wersje od TV-Japan

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Na mniejszych Ayako-Baka-wolf wyglada najlepiej i wersja od aniserv (RAW), za chwile wrzuce screeny do porownania

edit
niestety cos niebardzo chca wyjsc te od TV-japan obraz dziwnie sie skaluje nie wiem czemu :/ ale daje innych grup screeny jakich mam poza tv-japan:

obrazki już nie działają

Jak patrze na video to najlepsze sa TV-Japan i aniserv, po screenach te od Ayakoo tez ladnie wygladaja.

Vedziu 
pr0 uber l33t own3r!

Wysłany: 2008-01-11, 16:19   

Zapowiada się świetnie, czytałem zajawkę na Azunime ;] Musze to obejrzeć!

http://myanimelist.net/animelist/Vedziu - Moja lista, teraz jeszcze bardziej zajebista :]
http://www.lastfm.pl/user/Grochuuu

animek 

Upload dla NNH: 300gb

Wysłany: 2008-01-11, 17:56   

jak bede miał wolne łaczye napewno zobacze co to jest

TeamSpeak 3
Zapraszam :)
Adres: ts3.spontansquad.com
Kanał: 7 hasło: anime
oczywiście dla tych co się nie wstydzą :)

Pascal 
Emissary of Dark

Wysłany: 2008-01-12, 10:12   

trochę zbyt "cukierkowe", ale całkiem znośne... :D

Ichii 
Let's roll the dice

Wysłany: 2008-01-12, 10:16   

Pascal napisał/a:
trochę zbyt "cukierkowe"

Cukierkowe? Hmm... Jest coraz lepiej zassania serii. :D
Aktualnie zassyssam RAWa od TV-Japan, tylko prawdopodobnie mój sprzęt nie udźwignie takiej rozdziałki. :]
Najwyżej potem się ściągnie inną wersję. :]

"In my glasses I’m the wizard of Oz"

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2008-01-12, 10:23   

ta werja ktora ja dałem L: ją możeśz sciągać :P a napisa ang zawsze mozna wyłączyć :P

BTW. dla mnie anime zapowiada sie bardzo fajnie :D Na okładce po prawej stronie, ta dziewczyna w fioletowych wlosach :D kawaiii ;d ciekawe kiedy bedzie w anime :D

Pascal 
Emissary of Dark

Wysłany: 2008-01-13, 10:01   

poczytałem trochę mangę i wiem, że ta w fioletowych włosach ukaże się ostatnia ;p pierwsza będzie ta z niebieskimi, a druga ta mała czarownica ;p

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2008-01-13, 11:01   

tak mnie to kusi oglądnąć, ale będzie 13 epów to za 13 tygodni będzie całość to dopiero wtedy na płytke zrzuce ;] a moj mały dysk już nie wyrabia ;d jak tu skąbinować więcej miejsca brrrr ;D

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

Mesiu 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-01-15, 09:20   

Jakość jest świetna. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. :-D

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2008-01-21, 02:15   

i trzeci EP obejrzany :D jutro go dodam :P
Hmm 3ep i trzecia postac doszła :D fajnie :d teraz ahh została ostatnia postać z obrazka (okładki ktorej jeszce nie ma w aniem ;< ) aa a ona mnie najbardziej ciekawii :D ale po tytule w zapowiedzi nie wyglda na to ze teraz ona sie pokarze ;<

BTW. ma ktos jakies info na temat tej dziewczyny ? :D
BTW. 2 ktos czyta mange ;> tajna ? :D

ps. chodzo o tą dziewczyna, pierwszą z prawej :d

++ dodałem odcinek 03 ;)
Ostatnio zmieniony przez tymek 2008-01-21, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  

Pascal 
Emissary of Dark

Wysłany: 2008-01-21, 09:27   

ja czytam mangę, ale w mandze nie było tej laseczki, która jest na obrazku całkiem po prawej, chociaż może powiem tak: w mandze jej jeszcze nie było :P

Vedziu 
pr0 uber l33t own3r!

Wysłany: 2008-01-21, 13:13   

Ona chyba pojawia się w 5 tomie ;p A dzisaj obejzrę 3 epek :D:D:D Już nie mogę się doczekać ;] Tylko zgram na telefon.

http://myanimelist.net/animelist/Vedziu - Moja lista, teraz jeszcze bardziej zajebista :]
http://www.lastfm.pl/user/Grochuuu

Pascal 
Emissary of Dark

Wysłany: 2008-01-23, 16:08   

powiem tak... fajne to jest, ale na hit się nie zanosi ;p

a tak na marginesie :P fajna jest ta pioseneczka która leci w każdym odcinku.. (w pierwszym na samym początku kiedy człowieczek jedzie autobusem, mija ludzi na drodze itp. :D ) całkiem fajna :D

neverar 

Wysłany: 2008-01-23, 16:50   

fajne to by było jakby nie było tego fanserwisu, czasami normalnie epilepsji można dostać.

Odpowiedz do tematu