Poprzedni temat «» Następny temat
Gosick   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Gosick
Tytuł angielski: brak
Tytuł japoński: GOSICK -ゴシック-
Typ: TV
Ilość odcinków: 24
Ocena: 5,91 (11)
Rok: 2011
Gatunek: dramat, romans
Tematyka: tajemnica

Opis:
The year is 1924, the place, Sauville, a small European country neatly tucked beside the Alps...

Kazuya Kujo has been studying abroad at the prestigious Saint Marguerite Academy, where urban legends and horror stories are all the rage. Most Kazuya ignores but the story of the Queen Berry, a mysterious ghost ship, really gets to him. Of course, his brainy friend Victorique is much more intrigued by true stories, and she uses her unrivaled logic to solve mysteries even the town's famous detective can't. Ironically, it is Victorique's inquisitive nature that leads the duo to board a ship that matches the Queen Berry's description to a tee, a ship that might just hold the key to solving a sinister mystery...

Muzyka
Destin Histoire
Yoshiki Lisa
OP01
Resuscitated Hope
Lisa Komine
ED01
Unity
Lisa Komine
ED02
Postaci
Victorique de Blois
Kazuya Kujo
Avril Bradley
Grevil de Blois
Cordelia Gallo
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Roxas

Komentarze

Autor Wiadomość
tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Status: Offline

Wysłany: 2011-05-30, 00:18   

Aż dziwne, żę nikt tutaj jeszcze nic nie napisał ;D

Tak samo jak Madoka była w tamtym sezonie prawdziwym zaskoczeniem, tak samo imo, Gosick jest równie udanym anime ;)
W serii mamy doczynienia czasami z krótkimi historiami detyktywistycznymi, przez co troche mi się kojarzyło z Sherlock`iem Holmes`em ;) co raczej mnie odciągało od tej serii ;) Ale, że kreska była fajna to oblookałem i ku memy zdziwieniu, nie nudziłem sięprzy tej serii ;)
Tła i ogólnie kreska jest bardzo fajnie zrobiona, projekt postaci także mi siębardzo podobał ;) Mamy tutaj doczynienia z disagne`m postaci z roku 1920 ;)
Same postaci takze uważam za pozytywne, głównie mam na myśli obu głownych bohaterów: Kujo i Victorique ;)
Vic, to dla mnie jedna z najlepszych postaci tamtego sezonu... W wielu momentach była poprostu słodziutka, a seiyuu poprostu genialnie odegrała swoją rolę! Samo dopasowanie seiyuu także było strzałem w 10tkę! :)
Odnośnie muzyki, ta także mi się podoba. OP taki nie najgorszy, ale za to bardzo do gustu przypadły mi oba endingi w wykonaniu Lisy Komine. Oba utworki otrzymały ode mnie po dyszcze ;D A długo musiałem czekać na Full wersje ;<

Jakbym ocenił tę serię?
Oryginalność + ładna oprawa audio-wizualna + muzyka + brak nudy + fajne postaci + nie ecchi = 10 ;)

Naprawdę polecam!

Elkh 
Engineer

Wysłany: 2011-05-30, 08:42   

Na bieżąco oglądam (choć ostatnio jest problem z polskimi hardsubami) i nawet mi przypasowała ta seria. Podoba mnie się OP oraz oba ED, animacja przyzwoita. Nie przypasowała mi zbytnio długość historyjek, trwają po parę odcinków jedynie, a rozwiązanie "zagadek" bywa niekiedy wzięte znikąd.
Victorique jest kjut.

Roxas 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2011-05-30, 19:08   

Ja obejrzałem z miesiąc temu pierwsze 10 epów i było nieźle choć były też dość duże wpadki jak np. scena w której Kujo spada z tego mostu a filigranowych rozmiarów Victorique jest w stanie go utrzymać. Po co ta scena tam się znalazła nie wiem chyba żeby się pośmiać. Krech bardzo ładna to samo muzyka zwłaszcza pierwszy ed drugiego jeszcze nie słyszałem bo resztę obejrzę jak wyjdzie całość.

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2011-05-30, 22:48   

Elkh napisał/a:
Nie przypasowała mi zbytnio długość historyjek, trwają po parę odcinków jedynie, a rozwiązanie "zagadek" bywa niekiedy wzięte znikąd.

Z tym rozwiązywaniem zagadak to się mogę zgodzić, ze czasami tak bywa :P Ale należy wspomniećtakże o tym, że seria ma także swoją główną fabułę, gdzie te krótki historyjki się przez nią przelatają ;)

Elkh napisał/a:
Victorique jest kjut.

Z tym zgadam sięjak najbardziej :D

Roxas napisał/a:
drugiego jeszcze nie słyszałem bo resztę obejrzę jak wyjdzie całość.

Drugi ed jest trochę podobny do openingu ze spice and wolf ;)

jackyll 
Great User Jackyll

Wysłany: 2011-07-08, 01:32   

Tak sobie myślę, że gdyby Gosick był o połowę krótszy i gdyby na początku nie zrobili z tego żałosnej parodii Sherlocka Holmesa to byłoby naprawdę zacne animu.

A tak 6/10

Lady Makbet 
jaka morda taki rap

Upload dla NNH: 1180 MB

Wysłany: 2011-07-08, 22:32   

Horror to moze nie zupełnie....
Ale fabuła mi się podobała : D
Postaci całkiem sympatyczne

I TEN ENDING doskonały

9/10

Elkh 
Engineer

Wysłany: 2011-07-09, 10:48   

Zgrzytów było co nieco w tej serii. Fabuła tak właściwie to nudna była i obejrzałem do końca z zasady, że należałoby skończyć. Do największych plusów serii można zaliczyć oprawę dźwiękową, grafikę oraz niektóre postacie. Wyszło takie anime przeciętnie dobre.

Szajba 

Wysłany: 2011-07-17, 00:19   

Właśnie skończyłem oglądać ostetni epizod. Jeśli chodzi o fabułę animę troche brakuje oryginalnośći. Irytowała mnie fajka w ustach głównej bohaterki (jakoś nie specjalnie mi pasowała do małej dziewczynki) oraz główny bohater który połowe anime krzyczał "Vicorique!?" Ale oczywiście są też plusy. Ładna kreska, oba bardzo fajne endingi (wpadały w ucho), poboczne postacie i historie. Lubię kryminały i główna bohaterka jako "śpec" od rozwiązywania zagadek bardzo mi się podobała (tylko ta fajka ;/).

Moja ocena 7/10 za elementy kryminalne i zagadki.

kyuubi1990 

Wysłany: 2011-08-21, 20:34   

Wlasnie skonczylem ogladac te serie, coz ja moge o niej powiedziec prawie pod kazdym wzgledem mi sie podobalo, pomijajac dwa ostatnie odcinki ktore moim zdaniem w znaczacy sposob odbiegaly od reszty. Pomimo tego nie dociagniecia daje ocene 9/10 i polecam to anime bo naprawde warto obejrzec :D

emioxo 

Wysłany: 2011-08-30, 01:58   

Niedawno oglądałem Gosick i niestety prawie nic dobrego nie mogę o tym anime napisać gdyż uważam, że nie ma o czym.

Do każdego anime podchodzę z nastawieniem na coś fajnego, ciekawego, zabawnego, emocjonującego itp, a niestety ta seria okazała się irytującym i nudnym koszmarem jak dla mnie.

Mimo, że z początku polubiłem Victorique to po kilku (kilkunastu) odcinkach miałem ją dosyć.

Sądziłem, że jej cechy będą następujące:

- inteligentna, odważna, potrafiąca się dobrze zachowywać, o dużej sile woli.

A okazała się:

- irytującym bachorem, który bardzo często przezywał i bił (choćby kopała) głównego bohatera. W dodatku była pyskata, tchórzliwa i głupiutka w wielu sprawach (nie licząc zagadek). Czyli postać porażka. A jej cudowne odgadywanie wielu zagadek to dopiero bajka. Coś takiego jest absolutnie niemożliwe, ale oczywiście sens w tym anime nie ma według twórców znaczenia.

Główny bohater to taki typowy pustak (japoński nastolatek) który pozwala się obrażać i bić takiej irytującej loli tsundere jak Victorique (zresztą innym dziewczynom też by na to pozwalał jak choćby Avril).
W dodatku nic nie jest w stanie jej pomóc przy zagadkach (aż taki tępy) i to nawet jeśli chodzi o najprostsze elementy.

A z pozostałych postaci to również same porażki. Chociażby ta nauczycielka.

- ohydna z wyglądu (aż brak słów), a w dodatku miała całkowicie beznadziejny charakter jak na nauczycielkę (do kabaretu mogła by pasować). Poza tym w wielu scenach była również bardzo irytująca.

Avril Bradley to także nic nie wnosząca ciekawego postać. Wprowadzili ją po to żeby powstał trójkącik miłosny. Jednym słowem postać nic nie warta.

Wszystkie inne postacie również miały poziom niższy niż przeciętny. Były płytkie, schematyczne i bardzo często niemyślące.

Pomijając postacie to muszę stwierdzić, że to anime miało mnóstwo bzdurnych scen, zachowań, nielogiczności czy po prostu najzwyklejszej bajkowości.

I to w takim stopniu, że nigdy bym się tego nie spodziewał po anime, które niby miało być detektywistyczne.

Zresztą patrząc na taką gębę głównego bohatera i nauczycielki od razu można z niej wyczytać ich charakter.
A ta rycząca loli tsundere w ogóle mnie nie wzruszała gdyż była zbyt irytująca jak dla mnie.

Anime było dziecinne w bardzo wielu scenach. Jakieś takie niepoważne i odpychające. To znaczy poważniejsze sceny były często psute jakimś pseudo humorem.

A z zalet mógłbym wymienić pierwszy wątek (statek) i niektóre sceny jak chociażby
Spoiler:

robienie zastrzyku Victorique

. Również wizualnie było ładne.

Zalety:

- ładna piosenka w OP
- całkiem fajny wygląd głównej bohaterki i tła
- nawet ciekawy pierwszy wątek i lepsze niektóre sceny
- wciągający i emocjonujący (choć przedramatyzowany) ostatni odcinek (szkoda, że więcej takich nie było).

Wady:

- skrajnie irytujący i beznadziejni główni bohaterowie (ułomny główny bohater, a Victorique to wstrętny i niewdzięczny bachor przez większość anime).
- pozostałe postacie prawie, że bezwartościowe i nudne
- bardzo denna i nudna fabuła
- anime wyjątkowo bajkowe, nielogiczne, bzdurne i nierealistyczne (takich scen było mnóstwo)
- po prawie każdym wątku wyglądało to tak jakby anime zaczynało się od nowa (podobnie jak w Index 2) więc ledwo dało się to oglądać bo takie nudne

Oceniam ten gniot 2/10.

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2011-08-30, 10:09   

emioxo napisał/a:
Do każdego anime podchodzę z nastawieniem na coś fajnego, ciekawego, zabawnego, emocjonującego itp, a niestety ta seria okazała się irytującym i nudnym koszmarem jak dla mnie.

To źle ;)
Pisząc to, widać, że spodziewasz się wszystkich wymienioncyh cech na raz. A nie jest powiedziane, że w każdym anime znajdziesz je wszystkie.
Może być jakaś dobra seria: ciekawa i emocjonujące, ale już nie zabawna - bo to nie komedia -> tylko dlatego, że to nei komedia, nie spodoba ci się ona?

emioxo napisał/a:
- inteligentna, odważna, potrafiąca się dobrze zachowywać, o dużej sile woli.

A taka nie była?
Hmm, to może coś przegapiłem ;D

emioxo napisał/a:
A jej cudowne odgadywanie wielu zagadek to dopiero bajka. Coś takiego jest absolutnie niemożliwe

Z tym się zgodzę, ale co zrobić, to tylko anime ;)

emioxo napisał/a:
- irytującym bachorem, który bardzo często przezywał i bił (choćby kopała) głównego bohatera. W dodatku była pyskata, tchórzliwa i głupiutka w wielu sprawach

A to ciekawe, bo wygląda to tak, jakbyś opisywał Shanę, Louise, czy Taigę, które (a przynajmnije jedną z nich), z tego co pamięta, lubisz ;>

emioxo napisał/a:
Chociażby ta nauczycielka.

- ohydna z wyglądu (aż brak słów), a w dodatku miała całkowicie beznadziejny charakter jak na nauczycielkę (do kabaretu mogła by pasować). Poza tym w wielu scenach była również bardzo irytująca.

Ona była chyba tylko małym, nie całkiem potrzebnym dodatkiem ;P

Cytat:
Avril Bradley to także nic nie wnosząca ciekawego postać. Wprowadzili ją po to żeby powstał trójkącik miłosny. Jednym słowem postać nic nie warta.

Avril była fajna ;)

emioxo 

Wysłany: 2011-08-30, 16:08   

tymek napisał/a:

Pisząc to, widać, że spodziewasz się wszystkich wymienioncyh cech na raz. A nie jest powiedziane, że w każdym anime znajdziesz je wszystkie.

Źle mnie zrozumiałeś gdyż co oczywiste nie oczekuję wszystkich takich cech : )
Wystarczy, że będą jakiekolwiek z nich (tyle, że w przewadze, a nie sporadycznie).
tymek napisał/a:

A taka nie była?

Uważam, że nie (nie licząc niektórych scen). : )
tymek napisał/a:

Z tym się zgodzę, ale co zrobić, to tylko anime ;)

Wiesz bo uważałem, że to jakaś magia była i sądzę, że chodziło o tą fajkę. Jednak nie wyjaśniali tego więc sam nie wiem.

tymek napisał/a:

A to ciekawe, bo wygląda to tak, jakbyś opisywał Shanę, Louise, czy Taigę, które (a przynajmnije jedną z nich), z tego co pamięta, lubisz ;>

Ale uważasz, że nie robiła tego co napisałem ?

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2013-04-19, 18:41   

emioxo, ale żeś zaniżył średnią ^^"
Szkoda, bo seria z tego co pamiętam była fajna ;)

emioxo 

Wysłany: 2013-04-21, 20:17   

tymek napisał/a:

Szkoda, bo seria z tego co pamiętam była fajna ;)

Za 2 ostatnie odcinki Gosick byłoby 8/10, ale niestety oceniając średnio to niewiele scen mi się podobało. Irytowała mnie zarówno główna bohaterka (niby taka mądra itp, a zarazem to tchórzliwy/irytujący dzieciak) no i główny bohater miał beznadziejny charakter. Mógłbym do tego jeszcze dodać tą nauczycielkę i niektóre inne postacie.

Główna bohaterka Dantalian no Shoka o wiele mniej mnie irytowała, a główny bohater był wyjątkowo fajny w porównaniu z tym w Gosick.

Odpowiedz do tematu