Poprzedni temat «» Następny temat
Seto no Hanayome   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Seto no Hanayome
Tytuł angielski: My Bride is a Mermaid
Tytuł japoński: The Inland Sea Bride
Typ: TV
Ilość odcinków: 26
Ocena: 8,36 (42)
Rok: 2007
Gatunek: komedia, romans, parodia
Tematyka: szkola

Opis:
Michishio Nagasumi's life couldn't be anymore normal. In an odd twist of events, during his summer vacation he ends up almost drowning in the sea. Luckily, the cute mermaid Seto San appears to save him. However, San is from a yakuza mermaid family and according to their law, if a human is to catch sight of a mermaid, either he or the mermaid must die. The only other way is for Nagasumi to be taken in as a family member, marrying San. In attempts to save both of their lives, Nagasumi asks for San's hand in marriage. Nagasumi's summer vacation reaped more then what he would expect, as he must now protect San from others finding her secret out.

Uwaga! Ten opis wykonano na podstawie pierwszego odcinka. Recenzja serialu może brzmieć zupełnie inaczej!
Przeciętny nastolatek Nagasumi Michishio przyjechał wraz z rodzicami nad Seto Naikai (przestrzeń wodną oddzielającą od siebie trzy główne wyspy Japonii), gdzie spędzić mają wakacje u babci. Jednak niedługo po przyjeździe, kąpiącego się z dala od brzegu chłopaka łapie kurcz i po chwili nawoływania o pomoc, traci siły i idzie na dno jak kamień. Zanim traci przytomność widzi podpływającą do niego syrenę...

Obudzil się nagle na skałach oświetlonych wieczornym słońcem - to musiał być sen, ale Nagasumi nie chciał w to uwierzyć. Opowiedział o tym rodzicom, którzy uśmiali się z jego łatwowierności w bujdy ludowe. Babcia pamiętała jednak o legendzie o syrenie, w której bohaterów spotkał niewesoły los... Nagasumi nie długo czekać musiał na rezultaty wynikające z legendy. W domu babci pojawiła się młoda piękność, która bez żadnych wstępów zaproponowała mu małżeństwo! A to był tylko niewinny wstęp do dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się chwilę później, kiedy chłopak i jego rodzice stanęli przed zgromadzeniem klanu syren w ich podwodnej posiadłości. W Seto Naikai od wieków bowiem żyły syreny, ale dzięki żelaznym zasadom panującym w klanie Seto, mówiącym, że jeśli człowiek odkryje istnienie którejkolwiek z syren, oboje muszą zginąć, prawda nie wyszła jak dotąd na jaw. Pech jednak chciał, że tym razem chodziło o piękną, acz nieposłuszną córkę szefa klanu, który siłą musiał być powstrzymywany, aby nie poszatkował naszego bohatera na plasterki. Nagasumi stanął wobec trudnej decyzji. Zginąć, czy ożenić z obcą, acz piękną i sympatyczną syreną?

Niemal typowa, choć trochę zwariowana komedia romantyczna z tendencją do parodiowania, a także wyśmiewania schematów w lovecomi występujących. Pomysł główny, mimo iż nieoryginalny, można uznać za dość świeży, ponieważ w anime nie jest wykorzystywany zbyt często. Humor, choć nieskomplikowany i nie nowy, jest momentami tak podany, że potrafi czasami naprawdę rozśmieszyć. Jednak humorystyczne przerysowanie zachowań może być męczące, zwłaszcza, że pierwszy odcinek gna jak oszalały. Nie jest to jednak przerysowanie tak przesadzone jak w Lovely Complex. Bardzo spodobała mi się parodia typowego klanu yakuzy, na jaki stylizowany jest klan Seto, moim zdaniem świetna robota. Wątek romantyczny także zapowiada się miło - do postaci głównych bardzo łatwo się przekonać i zapewne będziemy im kibicować do końca. Jeśli poziom się utrzyma, będzie to dosyć miła, choć prosta rozrywka na rozładowanie naięcia. Raczej spodoba się szerszemu gronu odbiorców, tym bardziej, że jest nieźle wykonany graficznie i dobrze udźwiękowiony, a co najciekawsze, pozbawiony fanserwisu.

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
Seto San
Edomae Luna
Akeno Shiranui
Class President
Edomae
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Seto no Hanayome OVA
Sequel
Typ: TV, Rok: 2008 - 2009, Ilość odcinków: 2, Ocena: 8 (14)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: adamo

Komentarze

Autor Wiadomość
tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Status: Offline

Wysłany: 2007-12-16, 18:43   

Skoro ogladałes ;d to masz na dysku tak ;>
Prosiłbym o jakies screeny ;)

xiveris 
~~Banzai~~

Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2007-12-16, 21:57   

JEsli chcesz tymek dobra jakosc to pobierz sobie od l33t-raws rozdzialka 1024x507 , rozmiar na ep 300-500 MB ,najlepsza jakosc jaka udalo mi sie na sieci dorwac.

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2007-12-16, 22:08   

hej jak zrobić scenera z wersji mkv w subedicie bo w avi normalnie daje te ctrl+shift+p i pokazuje gdzie zapisac a w mkv to pokazuje sie czarne tlo i znika i nigdzie niczego nie ma ;//

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

xiveris 
~~Banzai~~

Wysłany: 2007-12-16, 22:11   

AEgisub'em obtworz plik daj prawym i save snapshot czy jakos tak ;D ewentualnie frapsem lub czyms podobnym.

koni 
red army

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2007-12-16, 22:24   

Anime jest REWELACYJNE...!
Akcja, akcja, akcja i sporo świeżych gagów. Nie wiem jak mam opisać to anime (kurcze, muszę recke do tego napisać xP ). Ale jedno wam powiem. Parę razy omal nie posikałem się ze śmiechu.

Polecam grupę gg fansub, bo pozostałe kuleją z tłumaczeniem, nie mówiąc już o jakości obrazu. Pojawiła się jeszcze 4 grupa, która zajęła sie tym tytułem, ale nie miałem okazji sprawdzić ją.
Z tego co słyszałem z gg fansub chyli się ku upadkowi, po tym jak z grupy odszedł główny tłumacz, a osoba odpowiedzialna za prowadzenie strony nie daje sobie rady, a co za tym idzie - projekt SnH został "chwilowo" przerwany.

adamo napisał/a:
hej jak zrobić scenera z wersji mkv

- Media Player Classic. Ctrl + i

>>>> Moja Lista Anime
>>> Sró-chan DOWNLOAD

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2007-12-17, 00:14   

Cytat:
JEsli chcesz tymek dobra jakosc to pobierz sobie od l33t-raws rozdzialka 1024x507 , rozmiar na ep 300-500 MB ,najlepsza jakosc jaka udalo mi sie na sieci dorwac.

oglądałeś ?? po japońsku (to przecież RAW) czy może masz napisy i nie chcesz się podzielić ;>

a tymek polecam jak podobał ci się School Rumble to też będzie ;]

Czacha 
Master of Disaster

Wysłany: 2007-12-17, 14:59   

Jeśli jest anime to musi być sub - maniaków którzy tworzą napisy do tego typu wersji jest multum ^_^

xiveris 
~~Banzai~~

Wysłany: 2007-12-17, 15:08   

adamo napisał/a:
oglądałeś ?? po japońsku (to przecież RAW) czy może masz napisy i nie chcesz się podzielić ;>

skad mialbym miec subki ;D w dodatku z rawa tlumaczyc ... XD Szkoda ze Virus na ANSI nie tlumaczy dalej bo jego subki byly naprawde dobre, no ale miejmy nadzieje ze dokonczy tlumaczyc kiedys :D

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2007-12-17, 18:09   

qrde po screenach wydaje sie by ciekawym tytułem ;d i jescze:

koni napisał/a:
Anime jest REWELACYJNE...!
Akcja, akcja, akcja i sporo świeżych gagów. Nie wiem jak mam opisać to anime (kurcze, muszę recke do tego napisać xP ). Ale jedno wam powiem. Parę razy omal nie posikałem się ze śmiechu.

hmm mysle ze wezme sie za sciaganie.. ;D ehh.. tylko..

adamo napisał/a:
ale napisy są tylko do 16 epka jeśli

adamo napisał/a:
a tymek polecam jak podobał ci się School Rumble to też będzie ;]

wezz... SR to dla mnie... ahh ;d Kami ;d xD

Ze to jest całkiem inny gatunek, to jest na rowni na pierwszym miejscu z EL ;d

Yuka 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-03-31, 14:40   

xiveris napisał/a:
(..) Szkoda ze Virus na ANSI nie tlumaczy dalej bo jego subki byly naprawde dobre, no ale miejmy nadzieje ze dokonczy tlumaczyc kiedys :D

Virus (a teraz KiRA) podszedł poważnie do tłumaczenia, i chwała mu za chociażby te trzy epizody. Miło byłoby zobaczyć pełną serię w jego wydaniu. Na razie pozostaję w nadziejach, aby ktoś uzdolniony zainteresuje się czwartym epizodem.

Ktoś wreszcie zdecydował się zakończyć serię. Leet-raws? Dobra jakość cieszy zarówno oko jak i ucho, lecz gdzie poza torrentami (oraz innymi p2p, p2m) można znaleźć odcinki tej grupy?
Jeśli słyszeliście o takiej stronie dajcie proszę znać.

lorun 
Hige

Wysłany: 2008-03-31, 14:48   

gg-BakaWolf wzięło się za to anime, wydali narazie 2 epki , kiedy następne , niewiadomo ale dla głodnych wiedzy na ten temat odsyłam do tego topicu ,http://brigade.baka-wolf....-project-4.html , gdzie jest napisane mniej więcej w jakiś fazach "produkcji" znajdują się poszczególne epki itp.

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2008-03-31, 15:29   

@lorun,
gg-BakaWolf... pewnie dłuugoo.. bo z tego co zauwayłem to wydaja dvdripy a nie wiem jak stoja dvdripy tej serii :P

animek 

Upload dla NNH: 300gb

Wysłany: 2008-03-31, 22:49   

lol zapomnialem o tym anime gdzies na dysku to mialem :->

TeamSpeak 3
Zapraszam :)
Adres: ts3.spontansquad.com
Kanał: 7 hasło: anime
oczywiście dla tych co się nie wstydzą :)

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2008-05-18, 11:28   

Seto no Hanayome OVA

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

data jeszcze nie podana tylko info ze beda robic ;D

btw. upnie ktoś do końca softsub

Odpowiedz do tematu