Poprzedni temat «» Następny temat
Katanagatari   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Katanagatari
Tytuł angielski: brak
Tytuł japoński: 刀語
Typ: TV
Ilość odcinków: 12
Ocena: 8,79 (19)
Rok: 2010
Gatunek: akcja, przygoda, historyczny
Tematyka: brak danych

Opis:
Yasuri Shichika, seventh successor of the Kyoto Ryu (bladeless) sword art, lives on an isolated island with his older sister, Nanami.

One day Shichika is visited by a woman named Togame, who requests his aid in her quest to find and collect the final twelve swords forged by the legendary master swordsmith, Shikizaki Kiki. Shichika and Togame begin their odyssey by leaving the island he called home for over 20 years. They will face twelve individuals who possess and protect Shikizaki's legendary swords.

Join Shichika and Togame on an exciting, epic adventure that defies reality as they discover the true potential of the Kyoutoryuu sword style!

(Source: NIS America)

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
nie dodano jeszcze żadnej postaci
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
Issina 
Dante.. I'll miss u

Transfer: 50 MB

Status: Offline

Wysłany: 2010-01-10, 10:57   

Jedna z pozycji, ktorej nie moge sie doczekac z tego sezonu :P
Szkoda, ze epki beda wychodzic raz na miesiac =/ (rok czekania na calosc...)
Muzyczka z trailera 3 minutowego byla swietna, wiec jezeli uzyja jej do anime, to swietnie :D
Grafika rowniez sliczna, inna, wiec to, co lubie.

RAX 
Szatan i Uczennica

Wysłany: 2010-01-10, 13:33   

A ja raczej nie ogladne tego z powodu kreski bo by mnie tylko irytowala za kolorowa i taka jakas dziecinna :-?

"Kobieto, kobieto, jesteś otchłanią, piekłem, tajemnicą, i ten kto powiedział, że cię poznał, jest po trzykroć głupcem."

animek 

Upload dla NNH: 300gb
Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2010-01-10, 13:40   

tez przyznaje ze dziwna troszke ta kreska no ale moze za to lepsza fabula i akcja XD

TeamSpeak 3
Zapraszam :)
Adres: ts3.spontansquad.com
Kanał: 7 hasło: anime
oczywiście dla tych co się nie wstydzą :)

Roxas 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2010-01-10, 15:12   

Eee tam, kreska jest ok, widziałem trailer co prawda tylko 12 sec. ale kreska mi się spodobała, muzycznie też było nie źle, na pewno nie omieszkam obejrzeć pierwszego epa i zobaczymy co tam wymyślili jeżeli chodzi o fabułę.

arisu 
arisu

Wysłany: 2010-02-02, 11:53   

Nie no fajne może być,a z resztą zauważyliście ,że główny bohater wygląda jak wyznawca marihuany?Nawet gumkę ma w jej kształcie :-P

Sir_Ace 
lim->mugen

Upload dla NNH: 0/1

Wysłany: 2010-02-06, 13:12   

Pisząc w skrócie - całkiem niezłe. Oprawa, mimo że nieco uproszczona, nawet mi się podoba. Historia może i niezbyt nowa, ale to się jeszcze zobaczy.

Klapo 
Koko Doko?:<

Wysłany: 2010-02-09, 20:08   

Klapo, wraz z wrzuceniem pierwszych linków podawaj jakieś szczegóły dotyczące wersji

linki w pierwszym poście
David

Roxas 

Wysłany: 2010-02-12, 11:10   

linki w pierwszym poście
David

Klapo 

Wysłany: 2010-02-22, 14:54   

tamte padły

Roxas 

Wysłany: 2010-03-10, 11:56   

Klapo 

Wysłany: 2010-03-10, 18:25   

ignis4545 

Wysłany: 2010-03-21, 21:59   

Anime jest super. Kreska co prawda nie powala(nie dał bym za nią więcej niż 5), ale reszta na naprawdę wysokim poziomie. Muzyka skomponowana przez Taku Iwasaki świetnie pasuje, a OP ("Meiya Kadenrou") i ED ("Tasogare no Getsuka") wpadają w ucho (zwłaszcza ten drugi mi się podobał). Postacie naprawdę łatwo polubić (zwłaszcza Yasuri`ego przy którym sceny są tak zabawne że momentami prawie spadłem z krzesła). Ich charaktery są naprawdę barwne, więc praktycznie każdy znajdzie tu kogoś kogo polubi. Anime jest shonen`em, ale i czymś więcej, bo nie skupia się tylko na walkach. Mnie przede wszystkim zachęciło do oglądania ten świetny humor. Zwłaszcza scena na plaży była super. Parodia też jest pierwsza klasa. Nasz pierwszy przeciwnik posiada pewną unikatową zdolność złego wężowego dziadzia z Naruto, a postawa 1 techniki Yasuri`ego wygląda identycznie jak postawa Neji`ego z Naruto. Nie da ie także oprzeć wrażeniu że "Ultimate Move" to nieco przerobione 64 uderzenia, którym znacznie zmniejszono liczbę ciosów, lecz wciąż wygląda strasznie podobnie. Fabuła nie jest może i zbyt skomplikowana, bo polega na kolejnym poszukiwaniu potężnych broni dających przeogromna bron, lecz dochodzi tutaj także kilka wątków, które dodają anime smaczku, a także wspaniały humor.

Podsumowując: Anime posiada beznadziejną wręcz kreskę, lecz pomimo to chyba powinniśmy dać mu szanse. Dlaczego? Humor, bohaterowie, wątki, walki, a także muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie co może dać mu naprawę spory sukces, gdyż przygłupi Yasuri oraz ambitna i gotowa na wszystko Togame która sama nadała sobie tytuł tak długi że już go nie pamiętam są naprawdę słodką i komiczną parą.

Ode mnie anime dostaje 8+/10, a że nie mogę wystawić tej połówki i nie chce skrzywdzić to wystawiam 9 (całkiem zasłużone zresztą, bo to grafika zaniża ocenę, a więc...).

Roxas 

Wysłany: 2010-04-29, 09:54   

Pomimo tego iż każdy odcinek tej serii wypełniony jest masą dialogów to seria wciąga bardzo. Walki króciutkie nie takie do których się już przyzwyczaiłem(mowa o klasycznym mordobiciu, po którym postać wstaje i walczy dalej jak gdyby nigdy nic, tu jeden góra dwa ciosy i ktoś ginie bardzo mi się takie rozwiązanie podoba). Postacie bardzo fajne, szczególnie po 4 odcinku ciekawi mnie co zrobi Nanami. Jak już jestem przy 4 odcinku to ciekawi mnie to, że w zapowiedzi 4 odcinka w końcówce 3 pokazana jest scena walki nie wyemitowana w 4 epie, czy może ja mam jakąś okrojoną wersję. A tak odnośnie kreski to mnie się ona podoba to samo tyczy się muzyki. Szkoda tylko, że jeden ep. na miesiąc wychodzi.

ignis4545 

Wysłany: 2010-04-29, 17:34   

Nie masz okrojonej. Nie było pokazanej walki
Spoiler:

Shichika vs Sebi

, pomimo iż mówili później o niej. Wkurzyło mnie to trochę, bo bardzo na nią liczyłem, a w miejsce tego dostałem eksterminacje 3 kretynów...
Spoiler:

No, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się o mrocznej stronie Nanami.

Co jest na plus, więc wahane odczucia.

Odpowiedz do tematu