Poprzedni temat «» Następny temat
Umineko no Naku Koro ni   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Umineko no Naku Koro ni
Tytuł angielski: Umineko: When They Cry
Tytuł japoński: うみねこのなく頃に
Typ: TV
Ilość odcinków: 26
Ocena: 6,45 (29)
Rok: 2009
Gatunek: horror, psychologiczny, nadprzyrodzone
Tematyka: tajemnica

Opis:
Umineko no Naku Koro ni takes place in the year 1986, during the time frame of October 4 and October 5 on a secluded island named Rokkenjima (六軒島, Rokkenjima). The head of a wealthy family named Kinzo Ushiromiya, who lives on and owns Rokkenjima, is near death, and eight of his family members arrive on the island to discuss how Kinzo's assets will be divided once he is dead. Also on the island are three family members who live there, five of Kinzo's servants, and his personal physician. After the eight family members arrive, a typhoon traps them on the island and shortly after people start to get mysteriously murdered.

Muzyka
Katayoku no Tori
Akiko Shikata
OP01
La Divina Tragedia ~Makyoku~
Jimang
ED01
Postaci
Maria Ushiromiya
Frederica Bernkastel
Jessica Ushiromiya
George Ushiromiya
Kanon
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Higurashi no Naku Koro ni
Inne
Typ: TV, Rok: 2006, Ilość odcinków: 26, Ocena: 9,11 (107)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
XardaS 
Gothic4eveR

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2009-06-02, 19:38   

Widze kreska cos w rodzaju Code Geass, moze byc niezle, to bedzie cos typu Higurashi, jakis horror?

Ryuk 
robot

Wysłany: 2009-06-02, 19:52   

Xardas22 napisał/a:
Widze kreska cos w rodzaju Code Geass, moze byc niezle, to bedzie cos typu Higurashi, jakis horror?

Horror i to całkiem niezły. :-P Umineko podobnie jak Higurashi wystartowało jako visual novel i zostało stworzone przez to samo studio. Jestem obecnie na drugim akcie gry i jak na razie wszystko wskazuje na to że w historii występuje element fantastyczny. Jeśli jesteś zainteresowany to download jest na forum.

Agrael 

Wysłany: 2009-06-02, 20:11   

Skoro wyprzedzono mnie w stworzeniu takiego tematu to pozwole sobie napisać krótkie info na temat tej histori i może zachęcić kogoś do oglądania:

Jest to kolejne dzieło 07th Expansion po Higurahi. Tylko że w odróżnieniu od tamtego tytułu jest to bardziej mystery thriller niż horror. Historia rozgrywa się 4 i 5 października 1986 w posiadłości rodziny Ushiromiya na wyspie Rokkenjima. W tym właśnie czasie na wyspe przybyli prawie wszyscy członkowie rodziny Ushiromiya na zebranie rodzinne w sprawie podziału majątku po obecnej głowie rodziny Kinzo. Istnieje legenda że cały majątek rodziny został podarowany Kinzo przez Złotą Wiedźme - Beatrice która podobno żyje na wyspie i jeśli ktoś rozwiąże zagadke epitafium znajdującego się na jej portrecie dostanie cały majątek.

My beloved hometown, the sweetfish river running through it.
You who seek the Golden Land, follow its path downstream and seek the key.

If you follow the river downstream, you will find a village.
In the village, look for the shore the two will tell you of.
There sleeps the key to the Golden Land.

He who lays hand upon the key shall travel under the rules below.

At the first twilight, you shall lift up as sacrifice the six chosen by the key.
At the second twilight, the surviving shall tear apart the two who are close.
At the third twilight, the surviving shall praise my honorable name on high.
At the fourth twilight, gouge the head and kill.
At the fifth twilight, gouge the chest and kill.
At the sixth twilight, gouge the stomach and kill.
At the seventh twilight, gouge the knee and kill.
At the eighth twilight, gouge the leg and kill.
At the ninth twilight, the Witch shall be revived and none shall be left alive.
At the tenth twilight, the journey shall end and you should reach the village of gold.

The Witch will praise the wise, and should bestow four treasures.
One shall be, all the gold from the Golden Land.
One shall be, the resurrection of the souls of all the dead.
One shall be, even the resurrection of the lost love.
One shall be, to put the Witch to sleep for all time.

Sleep peacefully, my most beloved witch, Beatrice.

W tym czasie wyspie poza członkami rodziny znajduje się jeszcze 5 słurzących i doktor zajmujący się Kizono. Jednak kiedy przyjeżdżają ostatni członkowie rodziny wyspa zostaje odcięta od lądu przez sztorm, krótko po tym zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy i ginie 6 osób. Jednak jaki to ma związek z legendą o Beatrice ? Czy zabójcą był człowiek czym może wiedźmy naprawde istnieją? Czy uda się rozwiązać zagadke wiedźmy? Czy ktokolwiek pozostanie żywy kiedy znowu zapłaczą mewy....?

Ryuk to ma swoje plusy, jak dla mnie momentami wypada lepiej niż Higurahi.
Spoiler:

Bo jednak bardziej bardziej wyraźny przeciwnik daje częściej większe emocje i lepsze akcje niż ten niewyraźny. A skoro jesteś w 2 akcie to już kilka świetnych akcji widziałeś, ale jeszcze dużo przed toba. W 3 ep. pokażą naprawde mnóstwo nowych postaci oraz świetnych momentów.

XardaS 
Gothic4eveR

Wysłany: 2009-06-02, 20:33   

Biore sie za download novelki, szykuje sie dobre anime, ale czy lepsze og Higu? Zobaczymy, nie zawsze anime sa na poziomie VN, powiedzialbym, ze to zadkosc.

Ryuk 
robot

Wysłany: 2009-06-02, 20:36   

Agrael napisał/a:

....
Ryuk to ma swoje plusy, jak dla mnie momentami wypada lepiej niż Higurahi. Bo jednak bardziej bardziej wyraźny przeciwnik daje częściej większe emocje i lepsze akcje niż ten niewyraźny. [/spoiler]

Spoiler:

Czy ja wiem?? Strach przed nieznanym jest zawsze najsilniejszy, a kiedy wszystko ma swoje logiczne wytłumaczenie to ciekawiej się rozwiązuje tajemnice. Ehhh nawet w tak zaawansowanym stadium drugiego aktu wciąż mam nadzieję że to wszystko da się jeszcze wyjaśnić.

Ps. Niepokoi mnie ta kreska. Prawie zrobili z Battlera drugiego Leolucha.

Agrael 

Wysłany: 2009-06-02, 21:25   

http://umineko.tv/web/main/character/index.html tak będą wyglądać postaci, Battler tylko na tym plakacie tak wyszedł. Na rysunku na tej stronie wygląda już lepiej. Jedynie bym się przyczepił że wygląda tyoche za młodo.
Spoiler:

A i poczkaj to dopiero wczesne stadium rypania mózgu :-P Potem będą jeszcze trudniejsze zagadki i nowe wiedźmy, choć i Battler nauczy się nowych posobów(jeden bardzo skuteczny). I pamiętaj jedno nie wszystko wydaje się takie jak naprawde jest.

Xardas22 zależy czy tu pominą można powiedzieć faze taktyczną( narazie nic więcej o niej nie napisze i co to dokłanie jest bo pojawia się ona dopiero później) bo na bardzo budowałą klimat i większość najważniejszych wątków tam się rozgrywało). Tylko nie zabardzo wiem jak to można przenieść do anime bo z każdym epizodem jest coraz bardziej rozbudowane.

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2009-06-02, 21:32   

Ryuk napisał/a:
Ps. Niepokoi mnie ta kreska. Prawie zrobili z Battlera drugiego Leolucha.

To bardziej ta blondynka przypomina mi CC, niz ten koles Lelouch`a xD :D

wolf-Man7 
Kit Fisto

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2009-06-02, 21:36   

Z niecierpliwością czekam na ten tytuł, zapowiada się nieźle, uwielbiam horrory w stylu Higurashi.

Ps. Mnie także ten rudy chłopak przypomina Leolucha :-) .

Edit : Znalazłem jakiś fanowski trailer do tego anime : http://www.youtube.com/watch?v=4vYnaIptteA
Ostatnio zmieniony przez wolf-Man7 2009-06-02, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  

Ryuk 
robot

Wysłany: 2009-06-02, 21:37   

Agrael napisał/a:
http://umineko.tv/web/main/character/index.html tak będą wyglądać postaci, Battler tylko na tym plakacie tak wyszedł. Na rysunku na tej stronie wygląda już lepiej. Jedynie bym się przyczepił że wygląda tyoche za młodo.

oo... to ja nie mam już żadnych zastrzeżeń. Maria wypadła słodziutko. :lol:

Agrael napisał/a:

Spoiler:

A i poczkaj to dopiero wczesne stadium rypania mózgu :-P Potem będą jeszcze trudniejsze zagadki i nowe wiedźmy, choć i Battler nauczy się nowych posobów(jeden bardzo skuteczny). I pamiętaj jedno nie wszystko wydaje się takie jak naprawde jest.

Na to właśnie liczę. Podpowiedz czy w pierwszym akcie to

Spoiler:

Natsushi zabiła tą pierwszą szóstkę?

wolf-Man7 napisał/a:
Ps. Mnie także ten rudy chłopak przypomina Leolucha :-) .

Tylko dać mu jeszcze szachowego króla w tej wyciągniętej ręce i Zero jak znalazł. :-D

tymek napisał/a:

To bardziej ta blondynka przypomina mi CC, niz ten koles Lelouch`a xD :D

Dobrze że przypomina bo obie są wiedźmami. :-D

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2009-06-02, 21:45   

Hmm, mamy panów i mamy panie :D Ciekawe czy pojawi się tutaj jakis mały wątek romantyczny, chociazby cos takiego jak w Code Geass :D

wolf-Man7 
Kit Fisto

Wysłany: 2009-06-02, 21:51   

Fajnie by było, mówiąc szczerze to uwielbiam (nawet w poważnych tytułach ) kiedy pojawiają się jakieś miłosne lub romantyczne wątki :-P

Ryuk 
robot

Wysłany: 2009-06-02, 22:02   

Beatrice i Battler. To dopiero byłby burzliwy związek. :-P

Aliba 

Wysłany: 2009-06-02, 22:17   

Lol pierwszy, raz widzę ten tytuł. Po okładce juz mogę powiedzieć, że kreska mi się nie podoba co przemawia na + Higu. xP

A ile wyszło epków bo widzę, że nie ma tutaj downloadu. xP Naprawdę trzyma poziom Higu? Bo coś nie chce mi się wierzyć. xP

OMG może przeczytaj to co jest napisane w tym temacie, zamiast zadawać śmieszne pytania. To jeszcze nie miało swojej premiery. Póki co możesz sobie pograć w grę, na podstawie której powstaje anime. Nie piszcie też postów w stylu "super, nie mogę się doczekać", bo nic one tu nie wnoszą, tylko zaśmiecają temat. Później żeby dostać się do jakiś rzeczowych informacji i opinii userów trzeba będzie przewertować 5 stron spamu...
David

Cytat:
Nie piszcie też postów w stylu "super, nie mogę się doczekać", bo nic one tu nie wnoszą, tylko zaśmiecają temat

Fajnie, tylko ja nic takiego nie napisałem. O_o Poza tym te pytania może nie są, ale będą wartościowe jak zacznie wychodzić seria, czyż nie? xP
A i dam głowę, że jak to pisałem to nie było jeszcze informacji o premierze, bo inaczej bym zauważył bo jeszcze patrzyłem na DL.

Agrael 

Wysłany: 2009-06-03, 08:10   

Właściwie wątki romantyczne są, tylko nie wiem czy będzie jakiś dotyczący Battlera (może coś się wydarzy w 4 ep. który obecnie czytam ale wątpie bo jest z tą postacią podobno spokrewniony). Może z Beatrice bo widać że mają cos ku sobie tylko narazie tego twórcy nie rozwijają. Lekki spoiler
Spoiler:

No i im dalej czytam tym bardziej mi się zdaje że Beatrice wcale nie jest tu tą najgorszą, jak ktoś przeczyta ep. 3(choć tu dała jedno bardzo brutalne zagranie), z zwłaszcza bonusy do niego też może to wyłapac.

Ryuk
Spoiler:

Sądze że nie. Bo niezależnie czy patrzeć z punktu widzenia Battlera czy Beatrice to było niemożliew aby ona to zrobiła. Logicznie to spała ciągle w zamkniętym pokoju podczas gdy reszta rodzeństwa jeszcze dyskutowała więc ma alibi. A patrząc z magicznej strony też nie mogła bo ona miała być jedną z ofiar pierwszego zmierzchu, tylko ten amulet od Marii zatrzymał cokolwiek dobierało się do drzwi. Co uratowało jej życie i raczej uniemożliwiło morderstwo(no i gdyby wyszła to tak krew z klamki pozostawiłą by ślady w pokoju).

Odpowiedz do tematu