Poprzedni temat «» Następny temat
Attacker You!   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Attacker You!
Tytuł angielski: Attacker You!
Tytuł japoński: アタッカーYOU!
Typ: TV
Ilość odcinków: 58
Ocena: 8,75 (4)
Rok: 1984 - 1985
Gatunek: akcja, romans
Tematyka: sport

Opis:
Pojedynek Aniołów (jap. アタッカーYOU! Atakkā yū?, Attacker YOU!) - to japońska manga i anime autorstwa Jun Makimura i Shizuo Koizumi. Została wydana przez wydawnictwo Kodansha w 1984 roku. Seria anime składa się z 58 odcinków po 24 minuty każdy. Wersja na DVD ukazała się w Japonii 20 sierpnia 2004 roku.
Pojedynek Aniołów nigdy nie został wydany w Stanach Zjednoczonych, a mimo to osiągnął wielką popularność, szczególnie we Francji (Jeanne et Serge) i Włoszech (Mila e Shiro, due cuori nella pallavolo) jak również w Hiszpanii (Juana y Sergio lub Dos fueras de serie). Anime było wielokrotnie emitowane we Włoszech, jak również ukazała się tam manga. Dubbing włoski i francuski stały się powszechnie rozpoznawalne i popularne, wielu młodych widzów zaczęło masowo interesować się piłką siatkową w swoich szkołach.
[/quote]
[quote]Pojedynek Aniołów jest opowieścią o młodej, ambitnej uczennicy szkoły średniej You Hazuki (również znana jako "Mila," "Jeanne" albo "Juana" w zachodnich wersjach dubbingu), której marzeniem jest zostanie reprezentantką japonii w piłce siatkowej kobiet. Przeprowadziła się do Tokio ze wsi, aby mieszkać ze swoim ojcem, który jest fotografem. Matka You Hazuki opuściła rodzinę gdy ta była jeszcze mała. Przez to nie ma jej na zdjęciach rodzinnych. You Hazuki ma również młodszego brata imieniem Sunny, który jest bardzo do starszej siostry przywiązany i nie opuszcza żadnego z jej późniejszych meczów. Ojciec You nie wspiera swojej córki w siatkówce, wręcz przeciwnie, uważa, że sport zrujnuje jej życie.
Pasją You Hazuki jest siatkówka. Z tego powodu dołącza do szkolnej drużyny i szybko staje się jedną z najlepszych zawodniczek. Jej trenerem jest Daimon - brutalny i okrutny mężczyzna, który znęca się nad dziewczynami gdy te popełnią jakiś błąd.
You Hazuki zaprzyjaźnia się z Kibi, szkolną koleżanką jak również z Nami Hayase, która była wcześniej jej wrogiem. Nami Hayase jest dziewczyną skupioną wyłącznie na siatkówce, jest zimna, niemiła i bardzo ambitna. You i Nami łączy również spór o przystojnego kapitana drużyny chłopców, Sho Takiki. You Hazuki wkłada w swoją grę całe serce, a także wszystkie siły, aby zwrócić na siebie uwagę Sho. Kapitan męskiego zespołu odpłaca się You indywidualnymi treningami pod jego ścisłym okiem.
You Hazuki i Nami Hayase poznają również słynną, młodą siatkarkę Eri Takigawa, która gra w drużynie przeciwnej o nazwie "Sunlight Players". Z biegiem wydarzeń You i Eri zostają przyjęte do tej samej drużyny, ale już na szczeblu profesjonalnym.

======================
Od siebie napiszę że anime jest całkiem fajne, ten niezapomniany stary klimat i humor taki jak lubię. Polecam dla wszystkich co kiedyś oglądali podobne tytuły w telewizji warto czasem powspominać jak to było się małym ;-) no niestety ale dla sporej części problemem będzie brak jakichkolwiek napisów :-(

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
nie dodano jeszcze żadnej postaci
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Krzyk

Komentarze

Autor Wiadomość
Froscik 
Pure madness!

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2009-05-16, 21:59   

Hmm... oglądałem to jak leciało na TV Polonia (czy na czymś podobnym). Wiem, że moja siostra bardzo się tym jarała i zaczęła grać w siatkówkę, ale mnie jakoś nigdy nie wkręciło ^^ Wolałem Mikana Pomarańczowego Kota :D Czyli oceny nie wystawię, bo to by było nie na miejscu ^^ Ale jednak sentyment do takich staroci jest ^^

Moje dewiacje ^^

Krzyk 
czasoprzestrzeń

Wysłany: 2009-05-17, 20:14   

Spoko SongoPl, że wrzuciłeś tą wersję, ja niestety polskiego lektora z poloni nie załatwiłem :( Jeden gościo ma i nie chce się podzielić :-x
A co do anime to obejrzałem 20 odcinków i powiem, że fajnie się oglądało. To jednak ten stary, niezastąpiony klimat aż łezka w oku się kroi :mrgreen:

Agnes 

Wysłany: 2010-03-18, 17:12   

Krzyk, mam prośbę nie masz może namiaru na serię Pojedynek aniołów z polskim lektorem?

allander 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2010-06-24, 06:12   

Agnes napisał/a:
Krzyk, mam prośbę nie masz może namiaru na serię Pojedynek aniołów z polskim lektorem?

Przyłączam się do prośby, moja córka od września zaczyna naukę w klasie o profilu siatkarskim, dobrze by było ją dodatkowo zmotywować. Nie chce mi się wierzyć, że nikt z Was nie ma tego w wersji polskiej. Zawsze mogę płytki wysłać z koperta zwrotną.
Poproszę również o resztę odcinków.

pukidesu 

Wysłany: 2012-01-22, 13:03   

Hello!
MU dead. Could anyone please reupload these episodes to another file sharing? :cry:
Thank you.

kalinkus28 

Wysłany: 2012-03-12, 00:45   

kolego możesz zaktalizować linki bo maga jest zamkniete plis :-)

karlinnee 

Wysłany: 2012-11-14, 23:10   

Krzyku, czy nadal posiadasz odcinki "Pojedynku Aniołów"? Bardzo mi na nich zależy, a Twoje linki nie działają. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam!

Krzyk 
czasoprzestrzeń

Wysłany: 2012-11-15, 18:17   

karlinnee napisał/a:
Krzyku, czy nadal posiadasz odcinki "Pojedynku Aniołów"? Bardzo mi na nich zależy, a Twoje linki nie działają. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam!

Niestety na obecną chwilę, nic nie mogę zrobić. Bo odcinki mam na dysku twardym, który jest na drugim końcu Polski. I nie wiem, kiedy go odzyskam. Może za miesiąc, może za dwa...

ProfesorGabka 

Wysłany: 2015-12-15, 20:26   

Krzyk, Coś wiadomo z tymi odcinkami. Bardzo mi zalezy

Katana_Blade 
Dzienny Marek

Wysłany: 2015-12-26, 12:33   

Krzyka bardzo dawno nie było na forum więc bardzo wątpliwe aby zaktualizował linki, ktoś umieścił na you tube odcinki ale niestety z lektorem chyba włoskim (napisy także włoskie można tam włączyć) z myślą ze może ktoś to kiedyś przetłumaczy. => https://www.youtube.com/user/waleczneanioly

Na AniDB widać że ktoś w tym roku zaczął tłumaczyć to na język angielski, na obecną chwilę jest pięć odcinków na torrentach, strona tłumacza ==> hhttps://johnnyenglishsubs.wordpress.com/category/attacker-you/.

Anime oprócz Włoszech było bardzo popularne we Francji i Hiszpanii więc w tych językach powinno krążyć gdzieś w sieci, informacja dla tych, którzy może znają któryś z języków a chcą je obejrzeć.

W Polsce trochę poszukam, przypuszczam że może kiedyś była licencja na nie jak jest obecnie, poczytam trochę i jak coś sensownego znajdę to zamieszczę.

Krzyk 
czasoprzestrzeń

Wysłany: 2016-08-29, 19:43   

Niestety, nie pomogę nikomu w sprawie odcinków do tego anime. Straciłem swój dysk z całą biblioteką.

Proponuję przekopać internet, jak ja lata temu. Na pewno gdzieś jest.

Katana_Blade 
Dzienny Marek

Wysłany: 2017-01-25, 18:33   

Jeśli chodzi o anime o siatkówce to powiedzmy komedia sportowa,
lecz drużyny są chłopięce okres życia bohaterów koniec gimnazjum i liceum.
Haikyuu!!! -> http://anidb.net/perl-bin...anime&aid=11991
Haikyuu!! Second Season -> http://anidb.net/perl-bin...anime&aid=10981
I graf relacji danego anime http://anidb.net/perl-bin...w=rel&aid=10145
Ja muszę obejrzeć jeszcze powiedzmy 3 sezon, filmów do 1 pierwszego też nie widziałem.
Anime przyjemne, humorystyczne scenki też dobre były czyli potrafiły mnie rozśmieszyć, jak ma się towarzysza/towarzyszkę do oglądania to też przyjemniej seans mija.

Odpowiedz do tematu