Poprzedni temat «» Następny temat
Paprika   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Paprika
Tytuł angielski: Paprika
Tytuł japoński: パプリカ
Typ: Movie
Ilość odcinków: 1
Ocena: 9,38 (13)
Rok: 2006
Gatunek: fantasy, horror, sci-fi, psychologiczny
Tematyka: tajemnica

Opis:
In the near future, a revolutionary new psychotherapy treatment called PT has been invented. Through a device called the "DC Mini" it is able to act as a "dream detective" to enter into people's dreams and explore their unconscious thoughts. Before the government can pass a bill authorizing the use of such advanced psychiatric technology, one of the prototypes is stolen, sending the research facility into an uproar. In the wrong hands, the potential misuse of the device could be devastating, allowing the user to completely annihilate a dreamer's personality while they are asleep. Renowned scientist, Dr. Atsuko Chiba, enters the dream world under her exotic alter-ego, code name "PAPRIKA," in an attempt to discover who is behind the plot to undermine the new invention.

(Source: ANN)

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
nie dodano jeszcze żadnej postaci
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: diabel

Komentarze

Autor Wiadomość
puc15 

Transfer: 0 MB

Status: Offline

Wysłany: 2009-05-08, 19:47   

cóż mogę powiedzieć o tym anime ;-)

pierwsze na co zwróciłem uwagę podczas oglądania, to to, że kreska jest mało "animowa". postacie, przynajmniej męskie, bardziej mi przypominały jakieś amerykańskie kreskówki w stylu batmana czy spidermana. ale do tego się przyzwyczaiłem po paru minutach ;p no ale główna bohaterka, to mistrzostwo świata ;-) i jeszcze ten głos Megumi Hayashibary... ale się rozmarzyłem :-P

wracając do tematu, najmocniejszą stroną jest w tym filmie fabuła. tak więc,
Spoiler:

pewni naukowcy wynaleźli urządzenie, dzięki któremu psychiatra może oglądać i ingerować w sny swojego pacjenta. jednak, żeby nie było zbyt łatwo, kilka urządzeń ginie. a że nie były w pełni skończone to są i problemy ;-) osoby, które miały styczność z tym urządzeniem fiksują. świat snów zaczyna im się mieszać z rzeczywistością. mówiąc szczerze to autorzy musieli być nieźle... yyy najarani?? to chyba dobre słowo. no, ale w końcu sny wariatów nie są normalne ;p

tak wygląda zarys sytuacji po kilkunastu filmu ;-) w sumie Paprika skojarzyła mi się troche z matrixem... choć nie ma tyle strzelanin :-P

film ma niepowtarzalny, groteskowy i budzący niepokój klimat. momentami nie jest się w stanie odróżnić czy dany fragment filmu to jawa, czy sen. no ale żeby nie było, są też i śmieszne sceny, a nawet wątek romantyczny ;p

podsumowując polecam ;-) mi się spodobało więc daje 10

Gigerr 

Upload dla NNH: 39 GB
Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2009-05-09, 16:47   

Właśnie skonczyłem to anime jest troche dziwne. Jakoś na początku nie mogłem jego skapować. Ale póżniej już jakoś poszło. Anime bardzo dobre. Muzyka chyba nie mogła być lepsza op strasznie mi się spodobał.

Daje: 9.5/10

XardaS 
Gothic4eveR

Wysłany: 2009-05-30, 23:12   

Wlasnie obejrzalem, ciekawe anime, naprawde dobra kreska, taka lubie, realistyczna, muzyka super, trafia do mnie niesamowicie. Co do fabuly, pomieszanie z poplataniem, fabula ala Chaos;Head i Matrix, jednym slowem sugoi, nie wszystko zczailem do konca, moze czesc nie byla dokladnie wyjasniona, ale cale anime bardzo mi sie spodobalo i oczywiscie bardzo przyjemna glowna postac. Daje 9.

Dominicas 
^^

Wysłany: 2009-05-30, 23:33   

Anime bardzo dobre ;d . Fabuła perfekt, kocham takie. Dobrze że bardzo dokładnie oglądałem bo tak bym musiał drugi raz. W pewnym momencie się zgubiłem i już nie wiedziałem czy to sen czy jawa ;p
Kreska jakaś inna, ale też dobra ^^
Muzyki prawie nie pamietam ... Ale raczej też była dobra :P
Ogólnie 9/10 .

animek 

Upload dla NNH: 300gb

Wysłany: 2009-07-04, 19:50   

przyjemnie się oglądało nie powiem coś innego dobry pomysł mieli a myślałem że to jakieś g ;-)

TeamSpeak 3
Zapraszam :)
Adres: ts3.spontansquad.com
Kanał: 7 hasło: anime
oczywiście dla tych co się nie wstydzą :)

emioxo 

Wysłany: 2011-10-16, 15:03   

http://anidb.net/perl-bin...=anime&aid=4191

Obejrzałem ostatnio film Paprika i muszę powiedzieć, że to było arcydzieło.

Mimo, że już chciałem zobaczyć ten film dawno temu to nawet dobrze, że dopiero teraz go obejrzałem bo wtedy nie było jeszcze wersji blu-ray.

Już Perfect Blue to świetny film, ale Paprika jeszcze lepszy.

Główną fabułą filmu jest mieszanie się snów z rzeczywistością (wchodzenie do snów) dzięki wykorzystaniu pewnego urządzenia. Anime jest bardzo wciągające od początku do końca i trzymające w napięciu (również ma elementy horroru).

Strona wizualna jest perfekcyjna gdyż bardzo szczegółowa i wysokiej jakości (tła jedne z najładniejszych jakie widziałem w anime). Muzyka również bardzo dobra.

Ogólnie odnośnie postaci to również nie ma co złego pisać o nich gdyż wszyscy na swój sposób byli ciekawi.
Główna bohaterka, a szczególnie Paprika to najlepsze postacie w tym anime.

Zalety:

- doskonała strona wizualna
- rewelacyjna muzyka
- świetne postacie
- bardzo ciekawa fabuła

Wady:

- można powiedzieć, że brak (czyli tak jak w Ghost in the Shell 2: Innocence)

Rewelacyjne anime więc 10/10.

PS:

Teraz chyba obejrzę tą "Arrietty".

Odpowiedz do tematu