Poprzedni temat «» Następny temat
Kidou Senshi Gundam SEED   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Kidou Senshi Gundam SEED
Tytuł angielski: Mobile Suit Gundam Seed
Tytuł japoński: 機動戦士ガンダムSEED
Typ: Inne
Ilość odcinków: 50
Ocena: 8,95 (19)
Rok: 2002-2003
Gatunek: akcja, dramat, sci-fi, romans
Tematyka: mecha

Opis:
Rok 71 C.E. (Cosmic Era). Znowu (jak to w Gundamach bywa) zaczyna się wojna. Tłuką się (jak to zwykle bywa) kolonie kosmiczne oraz Ziemia. No, tym razem kolonie kosmiczne przyjęły bardziej finezyjną nazwę - Plants. A walka dokładniej toczy się mięczy Koordynatorami a Naturalnymi. Koordynatorzy to zmodyfikowani genetycznie ludzie, którzy posiadają trochę większe umiejętności (trochę? haha, o wiele większe!) niż Naturalni, co wzbudza zazdrość w tych drugich.

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na niezależną kolonię kosmiczną małego, neutralnego i stroniącego od wojny kraiku (Orb) napadają żołnierze ZAFT (wojsko z Plants). Miał być to szybki, cichy i spokojny desant, który miał na celu przejęcie nowe maszyny wojskowe OMNI (wojsko z Ziemii), lecz wszystko się pochrzaniło... Maszyny zostały przejęte, lecz nie wszystkie, została jedna, do której swój tyłek wpakował młody koordynator wiodący spokojne życie w Orbie - Kira Yamato. Strike, który łączy cechy skradzionych maszyn, rusza do walki, a razem z nim załoga statku Archangel (najnowszy model bojowego statku kosmicznego sił ziemskich), który dziwnym zbiegiem okoliczności również znajdował się na kolonii Orb...

Seria jest świetna. Przynajmniej według mnie. Mimo, iż nieuniknione są w takich długich produkcjach o mechach pewne powtórki w scenach (które po 40stu epkach irytowały dość mocno), oraz pewne przerysowane schematy z poprzednich części Gundama, to Seed jest naprawdę godnym obejrzenia anime.
Spoiler:

Bohaterowie są bardzo ciekawie skonstruowani (zwłaszcza Kira, Kagali oraz Lacus), akcja nie rozwija się zbyt mozolnie ani zbyt szybko, a walka dwóch przyjaciół po niedługim czasie zamienia się w prawdziwy koszmar dla obu. Oczywiście, że czasami trochę śmieszy fakt, że Kira i Arthurn lubią sobie porozmawiać podczas walki, oraz niektore momenty, w ktorych Kira postanawia sobie poplakac (bo tutaj Seiyuu sie nie popisal),

ale przemyslenie fabuly oraz rozwiniecie akcji jest na tyle prezne, ze te wszystkie zle cechy sie zacieraja i pozostaja tylko te dobre :)

Ode mnie 10tka

Muzyka
Invoke
T.M.Revolution
OP01
Anna ni Issho Datta no ni
See-Saw
ED01
Anna ni Issho Datta no ni ~Athrun Zala Feeling~
See-Saw
ED01
Postaci
Cagalli Yula Athha
Athrun Zala
Lacus Clyne
Kira Yamato
Dearka Elsman
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Mobile Suit Gundam Seed: After-Phase Between the Stars
Sequel
Typ: Inne, Rok: 2004, Ilość odcinków: 1, Ocena: 9,75 (4)
Kidou Senshi Gundam SEED Destiny
Sequel
Typ: TV, Rok: 2004 - 2005, Ilość odcinków: 50, Ocena: 8,75 (12)
Kidou Senshi Gundam SEED: Kokuu no Senjou
Inna wersja
Typ: Inne, Rok: 2004, Ilość odcinków: 1, Ocena: 0 (0)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Froscik

Komentarze

Autor Wiadomość
tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Status: Offline

Wysłany: 2009-01-16, 16:12   

@Froscik,

Na szczęscie jeszcze nie poprawiałem wszystkich opisów tematów, ale na przyszłośc proszę o poprawne dodawanie ;)

W opisie dodajemy takze rok produkcji -> ... / 2006
Co do gatunków, już gdzieś o tym pisałem- proszę podawać je w języku polskim- drama -> dramat
ponieważ wyszukiwarka (ta wg gatunków) http://www.nnh.na7.pl/forum/search1.php
nie czyta nazw gatunków w języku angielskim- tylko w polski, przez co te serie w których jest np "drama" nie zostaną wyświetlone jako wynik wyszukiwania ;)

Froscik 
Pure madness!

Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2009-01-16, 16:35   

acha, to nie wiedziałem o tym :? cóż, teraz będę wiedział i na przyszłość się zastosuję ^^ a screeny z tego rmvb będą na dniach, bo mam tę wersję u siebie (i o dziwo jest całkiem niezła)

Moje dewiacje ^^

Sir_Ace 
lim->mugen

Upload dla NNH: 0/1

Wysłany: 2009-01-17, 16:15   

Ile razy trzeba napisać, by seria została uznana za zlicencjowaną?

Tak czy siak druga w moim rankingu seria Gundama (zaraz po 0079, którego SEED jest nieco rozwiniętą 'niemal' yaoi kopią) :P Nieźle skonstruowane postaci, świetne walki i wszechobecny patos (nie przeszkadzający w odbiorze). Oprawa na poziomie.
9.5/10

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-01-19, 17:40   

Ee... a niby kto to zlicejncjonował? Bo jakoś sobie nie przypominam, żebym widział SEED w TV. Owszem, Wing, lecz SEED nie :/

Moje dewiacje ^^

Issina 
Dante.. I'll miss u

Transfer: 50 MB

Wysłany: 2009-01-19, 18:00   

Anime-Virtual wydalo całe Gundam Seed
http://www.anime-virtual....alog=0000000338

Ostatnio zmieniony przez Issina 2009-01-19, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-01-19, 18:01   

W takim razie nie było pytania, aczkolwiek poczułem się bardzo, ale to bardzo zaskoczony :?

Moje dewiacje ^^

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2009-03-16, 18:23   

Opłaca się to oglądac?
Przyznam się, ze drugi sezon gundam 00 mi się bardzo spodobał i nie wiem czy zabierac sie takze ze to ;>

Krzyk 
czasoprzestrzeń

Wysłany: 2009-03-16, 18:27   

tymek napisał/a:
Opłaca się to oglądac?
Przyznam się, ze drugi sezon gundam 00 mi się bardzo spodobał i nie wiem czy zabierac sie takze ze to ;>

jest lepsze od gundama 00 :-P ale to jest moje zdanie bo co niektórzy wolą bardziej winga który też jest bardzo fajny ;-)
na pewno się nie zawiedziesz :mrgreen:

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2009-03-16, 18:30   

Krzyk19ochan88 napisał/a:
tymek napisał/a:
Opłaca się to oglądac?

jest lepsze od gundama 00 :-P ale to jest moje zdanie bo co niektórzy wolą bardziej winga który też jest bardzo fajny ;-)
na pewno się nie zawiedziesz :mrgreen:

No to moze obejrze 6 odcinkow na probe :D
A w porownaniu do 00 (bo tylko tego oglądałem/oglądam) jak to się przedstawia? Będą jakieś scenki dramatyczne, moze jakis wątek romantyczny? :D A jak się mają tam mechy? Tez jest ich tam tak duzo jak w 00??

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-16, 19:00   

Hmm... postaram się bez spoilerów.

Gundam SEED jest ogółem uważany za najlepszy (lub jeden z najlepszych) z serii Gundam. Masz 50epków, więc w takiej ilości będziesz zwracał uwagi na powtórzenia niektórych scen, ale nie rzucają się w oczy, więc po prostu przymknij na to oko.

Po 6 epkach w sumie niczego się nie dowiesz. Dopiero po 12stu zaczyna się nieco przecierania :) W porównaniu do 00 wypada o wiele lepiej od 00 :) Lepiej nawet od 00 2nd, więc jak najbardziej się za niego bierz. Mechów jest o wiele więcej niż w 00 oraz "ewoluują" szybciej. Do tego pojęcie GUNDAM odnosi się w SEED do OS, nie do maszyny, więc możesz spodziewać się czegoś innego niż w 00 :)

Moje dewiacje ^^

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-03-16, 19:57   

Gundam wymiata xD wartka akcja ciekawe charaterystyki postaci i ten patos seria midzio ^^ dam 10 bo opening i ending na very high level xD

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2009-03-18, 18:29   

Frost napisał/a:
Mechów jest o wiele więcej niż w 00

To akurat mnie troche zniechęciło xD
Nie przepadam za samymi mechami ;]

Ale jakos jade z tą serią i co moge na chwile obecnąpowiedziec? Nie jest źle, ale w porównaniu do 00... to drugie (nowsze) wypada narazie o wiele lepiej. Oczywiscie mowie o fabule (takze o tym ze bardziej wciąga), postaciach, i efektach, chociaz te ostatnie.. zarowno dźwiek jak i kreska są nieporownywalnie lepsze (ale to dlatego ze aniem jest nowsze, a Seed to raczej tasiemiec ^^) i troche sie zdziwiłem, ale imo kreska w 00 sezonie 2 jest lepsza od kreski w Code Geass, ale i tak CG miażdży Gundamy ;]

Czy cos jeszcze przykuło moją uwage? Muzyka.. Anarchy Maniek, zachwala muze z tej serii, a mi osobiscie srednio sie podoba (muza w samym aniem wypada o wiele lepiej niz średni opening), ale za to bardzo spodobał mi się Ending 01 ;)

http://rapidshare.com/fil...eed_Endings.rar

Do tego, jak siągałem ten ED, zauwazyłem, ze jest jeszcze inna wersja (Anna ni Issho Datta no ni ~Athrun Zala Feeling~) - sciągnąłem ja z ciekawosci (wersja ta nie ma słów) i okazało się ze było warto, bo takze jest swietna, imo nawet lepsza od orginału ^^ :D
Polecam ;) - obie wersje są w paczce ;)

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-18, 19:43   

Ech, już jesteś stracony, Tymek. Jak komuś się podoba bardziej 00 (pierwsza seria) od SEED, to nie ma co oglądać dalej. Tego właśnie w 00 BRAKUJE. MECHAAAAA! Mecha to podstawa! Sama nazwa to jest MECHA samo w sobie. Do tego bohaterowie, którzy występują w SEED są o wiele ciekawiej zbudowani niż w 00 :? A sama fabuła w 00 ssie (1st season), nie umywa się nawet do SEED :?

Moje dewiacje ^^

tymek 
Mizore FAN

Wysłany: 2009-03-19, 18:02   

Dobra, obejrzałem całość ^^
Przyznam, ze zmieniłem troche zdanie ;)

Muzyka... muzyka jest dobra i fajnie dopasowana, z openingow, nic nie przykuło mojej uwagi, z endingów.. pierwszy ending mi sie bardzo podoba, ale o tym pisalem post wyzej ;]
Kreska.. średnia.. bardzooo... duzo powtarzanych scen itp, ale da sie oglądac ;)
Bohaterowie, co bym tu mogł napisac.. byli spoko i jak zawsze (chyba ^^) znalazły się postaci, które polubiłem i które nie przypadły mi do gustu. Z tym co mi sie podobały, to np. Cagalli, czy Flay, Kira tez był spoko. W niektorych scenach fajnie udało im sie przedstawić reakcje bohaterów na rózne zdarzenia ;) (dramatyczne- moje ulubione :D). Z postacie tórych nie polubiłem, mogłbym wymienic np. Lacus, chociaz tutaj się zdziwiłem, bo wczesniej, nigdy nie mając styczności z gundamami, to była jedyna postac, którą rozpoznawałem ^^
Odnośnie fabuły.. mysle, ze była dosc rozbudowana, chociaz głowny wątek był jeden. Z początku wydarzenia było można bardzo łatwo przewidziec, ale potem było juz lepiej.. baa, były nawet takie momenty, w których sięzdziwiłem ;]
Jesli chdozi o jakies wstawki komediowe, czy dramatyczne, to tych pierwszych prawie nie było, gdzie drugich było nawet troche, ale jak dla mnie, były tylko dwie scenki, przy których mi sie troche smutno, czy żal zrobiło ^^
Co do zakończenia... w paru momentach mozna ulec zaskoczeniu, a raczej... hmm poprostu przewidziec cos innego. Z jednej strony, to dobrze, ale z drugie.. same te "zaskakujące akcje" mi sięnie podobały- głownie z punktu widzenia fabuły ;] ale to tylko moje zdanie, bo mysle, ze to zalezy od tego, które postaci się najbardziej polubi ;)
Teraz troche spoilera... (UWAGA- zakonczenie)

Spoiler:

Hmm, głownie mam mieszane odczucia, odnosnie zakonczenia. Jak juz wspominałem wyzej, były chyba tylko dwie scenki, przy których mi sie troche zal zrobiło, pierwsza- zniszczenie transportowca z cywilami, gdzie była ta mała dziewczynka od której Kira otrzymał kwiatka, druga (i ta mi sie nie podobała- taki tok wydarzen;/), kiedy Flay zginęła ;/ Grr, nawet się wkurzyłem ;/ Chociaz przyznam, ze z poczatku nie za bardzo podobała mi się ta postac. Po tej akcji, jak Flay zginęła, czekałem tylko aż zginą jeszcze: Lacus i Athrun ;] niestety, nikt z nich nie zgonąłe ^^
Ano własnie.. bo troche się pogubiłem, Cagalli wkońcu była siostrą Kiry czy nie ^^ (jeśli to sięwyjaśni w drugim sezonie, to nie piszcie mi :D - prosiłbym tylko o info :P).

Aaa.. (///edit :P)
nie podobały mi się jescze... jakby to ując, w jakie pary dobrali się bohaterowie ;] Szkoda mi Flay, ale jesli chodzi o Kirę, to już bardziej wolałbym, zeby Cagalli była własnie znim, a nie z Athrun`em ;]

I jeszcze odnośnie drugiego sezonu.. ogolnie, opłaca się oglądać?
Czy drugi sezon, jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego i czy jako głownych bohaterów, zobaczymy postaci z pierwszego sezonu?
Widziałem pierwszy odcinek drugiego sezonu- oglądałem po urywkach i widziałem tam np Cagalli, ale bardzo mało jej było ^^ Za to było duzo nowych postaci, ale mam nadzieje ze nie zabraknie takze Kiry, który, takze mam nadzieję, bedzie jednym z głownych bohaterów :P

Uhh, ale sie rozpisałem ;d

///edit:
Aha, czy ktoś moze wie, czy napisy z ansi, pasują do jakiejś wersji w softsubie, Gundama 2? Np od AHQ, czy KAA.

///edit2
Boszz.. zapomnaiłem dodac, jak bardzo tragiczne było polskie tłumaczenie ^^ ;/
Ale widac, ze do drugiego sezonu (mimo moich nadziei) takze jest słabe ;/

Odpowiedz do tematu