Poprzedni temat «» Następny temat
Toki o Kakeru Shoujo   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Toki o Kakeru Shoujo
Tytuł angielski: The Girl Who Leapt Through Time
Tytuł japoński: 時をかける少女
Typ: Movie
Ilość odcinków: 1
Ocena: 8,95 (43)
Rok: 2006
Gatunek: przygoda, dramat, sci-fi, romans
Tematyka: proza zycia

Opis:
The power to travel through time... It can be used for the good of humanity, or just selfishly abused. While many may fantasize about obtaining such a power, it has become nothing less than reality for otherwise-normal schoolgirl Konno Makoto.

After a fated event, her life takes a turn for the extraordinary. Though she initially uses her power to literally "leap" into the past and change little things in order to make her life easier, she soon has to face the fact that changing the past can have drastic consequences.

[Written by MAL Rewrite]

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
Makoto Konno
Chiaki Mamiya
Kousuke Tsuda
Fukushima-sensei
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: xiveris

Komentarze

Autor Wiadomość
Yogi 

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2007-10-13, 16:30   

mozna wiedziec przez kogo zrobione zanim sciagne ?

Sklep komputerowy
Serwery gier

xiveris 
~~Banzai~~

Wysłany: 2007-10-13, 16:39   

Jesli chodzi ci o ludzi przez ktorych zrobione tu tutaj pelen spis:

a jesli o grupe ktora to zrobila to: [FT] jest to dvdrip wiec jakos powinna byc ladna, osobiscie mam od KAA wiec nie jestem w stanie ci wiecej powiedziec o tej.

Yogi 

Wysłany: 2007-10-13, 16:44   

FT dvdrip

06.05.2007 FT complete done: 1 1 0 audiolang:japanese sublang:russian N/A (9) 0

i imo nie polecam wiec bo ziew jakosc ;p Jezli juz patrzec po ocenach to niizk, SHS lub roxfan oceny powyzej 8 na 10 za zrobienie tego przy czym niizk ma 8,77 :> ogolnie dobry film :D

/edit poprawnie to anime co dales do sciagniecia jest oznaczone tak
Non-English Sub
[FT] Toki wo Kakeru Shoujo [DVD][x264 AAC][C6733B61].mp4

Sklep komputerowy
Serwery gier

diabel 
diabel

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-05-18, 10:20   

Toki wo Kakeru Shoujo

Cytat:
Gdy Makoto Konno zyskuje umiejętność cofania się w czasie, szybko postanawia wykorzystać ją do własnych celów. Wielu innych uczniów szkół średnich udałoby się pewnie do lokalnego odpowiednika kolektury totolotka, jednak ona pragnie tylko tego, żeby dni były wypełnione zabawą. Ma w końcu szansę skorygować różne swoje wpadki, poprawić szkolne oceny i śpiewać do woli w salonie karaoke. Po pewnym czasie przekonuje się jednak, że jej szczęście może powodować tragedie innych ludzi, a niektóre sprawy bardzo trudno odkręcić.

Nad anime, będącym jednocześnie uwspółcześnieniem i kontynuacją wydanej w 1965 roku powieści Yasutaki Tsutsui, wyraźnie unosi się duch literackiego pierwowzoru. Widać to choćby w początkowych scenach, gdy bohaterka przedstawia siebie za pomocą monologu wewnętrznego. Co prawda jej wyobrażenia o sobie odrobinę rozmijają się z rzeczywistością, ale to sprawia, że jeszcze łatwiej polubić Makoto od pierwszych minut. Poznajemy też jej znajomych z ich aspiracjami, małymi dramatami i pierwszymi fascynacjami. Podobało mi się, że nawet postacie z dalszego planu, jak choćby niesforna, puddingożerna siostra, potrafiły pokazać wyrazistą osobowość. Twórcy mogli by trochę pogłębić postać spokojnego i zrównoważonego Kousukego Tsudy, lecz i bez tego miło było patrzeć na paczkę przyjaciół, jaką tworzył razem z bardziej swobodnym Chiakim Mamiyą i Makoto.

Toki wo Kakeru Shoujo kojarzyło mi się miejscami z „Dniem Świstaka”, zwłaszcza, gdy bohaterka bawiła się w swatkę, a kolejne podejścia z różnych powodów kończyły się niepowodzeniem. Miałem wiele okazji do uśmiechu, ale należy być przygotowanym na to, że w pewnym momencie komizm ustępuje miejsca bardziej dramatycznemu rozwojowi sytuacji.

Twórcom należą się pochwały za dopracowanie oprawy graficznej. Nie brak tu prześlicznych krajobrazów, ale nawet widok opuszczonej ulicy czy też szkolnego korytarza mogą sprawdzić się w roli komputerowej tapety. Obecnie znajduję się na etapie wyszukiwania szczegółów, które umknęły mi, gdy pierwszy raz oglądałem to anime. Nie chcę pozbawiać widzów przyjemności odkrywania takich smaczków, ale warto zwrócić uwagę choćby na to, jak zmienia się wystrój niektórych pomieszczeń pod wpływem drobnych zdarzeń w przeszłości. Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić, to cienie bohaterów. Często wykazują one tendencję, by dokładnie chować się pod stopami.

Równie udana okazała się oprawa muzyczna, która, używając głównie dźwięków fortepianu, potrafi wyrazić całą gamę emocji. Muzyka towarzyszy Makoto, gdy ze swoim nowozdobytym talentem udaje się na podbój świata (a przynajmniej najbliższych okolic), w dramatycznych chwilach, jak i momentach zadumy. Końcowa piosenka, Garnet w wykonaniu Hanako Oku, stanowi podsumowanie filmu, a jednocześnie pozwala mieć nadzieję, że bohaterka odważnie stawi czoła swojej przyszłości.

Toki wo Kakeru Shoujo to dla mnie jedno z najbardziej udanych anime z 2006 roku, a jednocześnie dowód, że Studio Ghibli nie ma wyłączności na magię w filmach kinowych. Gorąco polecam.

Dane podstawowe:
Main Title: Toki wo Kakeru Shoujo
Official Title: O dziewczynie skaczącej przez czas
Official Title: The Girl Who Leapt Through Time
Official Title: Putovanje kroz vrijeme
Official Title: Das Mädchen, das durch die Zeit sprang
Episodes: 1×100 min
Data wydania: 15.07.2006
Gatunek: Okruchy życia, Science-fiction
Anime Group: KAA

Dane techniczne:
Video: MKV
Rozdzielczość: 720x480
FPS: 23.98fps
Video BitRate:
Audio: Vorbis 48000Hz stereo
Ilość kanałów: 6
Audio BitRate:
Audio: Japanes
Subtitle: SoftsubEnglish, SoftsubJapanes
File Size: ~1057 MB

Screen:

David 
uguu

Upload dla NNH: ~230GB

Wysłany: 2008-05-18, 10:44   

@diabel - gdyby to anime nie miało licencji w Polsce, to linki już dawno by tu były (bo chyba kiedyś znajdowały się w pierwszym poście), a tak, to niech je ktoś usunie...

btw
anime jest naprawdę świetne, polecam wszystkim

Obłoczek 

Wysłany: 2008-09-29, 17:47   

Właśnie obejrzałem.
ahhh -Uwielbiam to uczucie :-D
Nurtuje mnie jedna rzecz:
Spoiler:

Chiaki powiedział "Będę na Ciebie czekał w przyszłości", Z tego co mówił to pare latek ich dzieli, wręcz epoki, dlaczego nie mógł zostać i jak ona miałaby dożyć do jego czasów???

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2008-09-29, 21:29   

Ja też jestem po, ale aż takigo wrażenia nie zrobiło na mnie. Brałem się za to z myślą, że jest to bardziej fantastyczne kino, ale i tak miło zaskoczyło.
Ten zjazd przed przejazdem kolejowym naprawde był zabójczy, ale to uroki miast połozonych w górzystych terenach (jak to cała Joponia ;D)

Co do pytania u góry, może oni wierzyli w reinkarnacje ;p

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

Simple 
Anime Freak

Wysłany: 2008-10-02, 16:19   

Powiem tak: najlepsze anime jakie oglądałem do tej pory! (jeżeli chodzi o movie) Od samego początku mnie wciągnęło i czym dalej się zagłębiałem tym większe emocje mi towarzyszyły. Fabuła wg mnie świetna! Sceny dramatu mnie po prostu wzruszały (ehh oglądałem ze świeczkami w oczach końcówkę ;/ )
Zachowanie postaci jest baaardzo realistyczne. Sposób rysowania naturalistyczny - jak w życiu (barwy utrzymane w zimnej tonacji, postacie wydawały się bardzo naturalne).
Na muzyce zbytnio się nie skupiałem, ponieważ słuchałem już przed obejrzeniem anime :) Oczywiście piosenka końcowa podobała mi się :)

To jest naprawdę pozycja obowiązkowa!

Ocena 10/10

N-L2 

Wysłany: 2008-10-02, 16:55   

Najlepsze nie jest, ale jak na film wyszło bardzo dobrze. Nie jest nudne, świetna animacja, muzyka też. Ja bym inaczej traktował filmy, OAV i serie TV.
9/10

Simple 
Anime Freak

Wysłany: 2008-10-02, 16:58   

Dlatego napisałem w nawiasie, że mówię o kategorii movie :)

whyduck 

Wysłany: 2008-10-11, 23:20   

Najlepsze anime (movie) jakie oglądałem do tej pory. Kreska wyśmienita, fabuła rewelacyjna, postacie świetnie przedstawione. Jedynie muzyka w niektórych momentach wydawała mi się dziwna, lecz może to tylko mój gust. Ogólnie jakbym mógł to postawiłbym 11/10 jednakże trzeba spojrzeć trzeźwo i obiektywnie.... Takie 10 zasłużone ^^
Polecam wszystkim !!

Spoiler:

też tak do końca nie rozumiem wątku, z tym czekaniem na jego czasy

Lulea 

Wysłany: 2008-11-22, 21:03   

moze to głupie pytanie, ale jak mam to pobrac? :P co prawda ogladalam ten film juz wczesniej ale zakochalam sie w nim :P dlatego bardzo prosilabym o szybka pomoc :) z gory dzieki
p.s. daje 10/10 :]

Agrael 

Wysłany: 2008-11-22, 21:41   

Niestety ale to anime jest na licencji w Polsce wiec mie możemy podać tu do niego linków.

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2009-01-22, 14:10   

Wczoraj sobie obejrzałem ten film i musze powiedziec ze mi sie spodobał, ale nie od razu ;P
Dośc długo siędo tego zabierałem, hmmm podchodziłem do tego chyba z 4 razy, ale wczoraj jakos sięudało i nie załuje :D
Kreska bardzo fajna z dbałością o szczegoły, muzyka takze przyjemna. Jesli chodzi o fabułe to jest to jeden z plusów tego anime, bo (przynajmnije dla mnie) przyznam, ze oglądałem to z ciekawością ;)
Zakończenie także mi się podobało. Jesli chodzi jeszcze o sam początek, to był bardzo fajny i wesoły. Jeśli chodzi o postaci, a włąściwie o jedną- głowną postać - byłą bardzo pozytywna! Nie wiem, ale imo nie da się nie plubić tej postaci. Od samego początku jakośmnie do siebie przekonała, nie wime moze nic nadzwyczajnego w niej nie było ale chyba miałą to "coś" i imo jest to jedna z najfajniejszych postaci anime (ogolnie anime :P)

;)

Odpowiedz do tematu