Poprzedni temat «» Następny temat
Beck   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Beck
Tytuł angielski: brak
Tytuł japoński: ベック
Typ: TV
Ilość odcinków: 26
Ocena: 8,48 (25)
Rok: 2004-2005
Gatunek: komedia, dramat, shounen
Tematyka: proza zycia, muzyka

Opis:
Czternastoletni Yukio Tanaka nie ma pomysłu na spędzanie wolnego czasu. Pewnego razu poznaje on Ryūsukego – lidera zespołu rockowego, występującego w małych klubach muzycznych. Yukio, oczarowany nową muzyką i atmosferą klubów, postanawia rozpocząć naukę gry na gitarze...[/b]

Życie nastolatka często potrafi być nudne, gdy każdy dzień sprowadza się wyłącznie do chodzenia do szkoły i siedzenia w domu. Zawsze jednak pojawia się chwila, w której człowiek nagle odkrywa coś, co chciałby robić. W tym wypadku zwykły szarak z japońskiego liceum, Koyuki, poznaje Minamiego Ryuusukego – niesamowicie uzdolnionego muzycznie chłopaka, który uczył się gry na gitarze elektrycznej u boku gitarzysty słynnego na całym świecie zespołu Dying Bride. I tak oto Koyuki odkrywa magię rocka i satysfakcję, jaką niesie gra na gitarze. W tym samym czasie Ryuusuke kompletuje swój własny zespół, któremu nadaje nazwę BECK. Czy to jest aby tylko opowieść o fascynacji zwykłego nastolatka muzyką?

Fabuła ma wiele zalet, z których główną jest na pewno ukazanie tego, jak naprawdę wygląda ścieżka do sławy i że nie zawsze jest ona usłana różami. Pokazany tu zespół będzie musiał przeciwstawić się różnym przeciwnościom losu, od niechętnych im kolegów ze szkoły, aż po szefa jednej z największych amerykańskich wytwórni płytowych. Właśnie temu seria zawdzięcza swoją ogromną popularność – opowiada o zwyczajnym życiu. Muszę jednak wspomnieć, że – mimo że wychwalam tę serię – jej zakończenie jest koszmarne. Zawarte w nim wydarzenia zasługują na minimum kolejne sześć odcinków, a zostały streszczone w dziesięć minut. Odczują to głównie osoby, które zapoznały się z mangą, ale nawet dla nieznających jej widzów będzie to widoczny mankament.

Postaci są bardzo różnorodne – od zwykłych przeciętniaków i urwisów, aż po zboczonych nauczycieli gry na gitarze, czy po prostu ludzi, którzy zrobią wszystko dla pieniędzy. Tytułowy zespół to niesamowita banda. W połowie to niezłe ananasy, jednak są też tacy, którzy zasługują na uwagę. Powodzenie u kobiet na pewno zyska basista Taira, który występuje zawsze z wyeksponowaną seksowną klatą. Zresztą w ogóle spora część postaci potrafi szybko zyskać sympatię widza. Trudno się temu dziwić, bo nie są to żadni superbohaterowie czy wyidealizowane marionetki, a zwykli ludzie – jak każdy z nas. Oglądający to anime widzowie mogą spokojnie utożsamiać się z każdym z bohaterów, choćby był to nawet najbardziej zabójczy raper wokalista, Chiba.

Kreska stoi na dobrym poziomie i można powiedzieć, że Madhouse stanął na wysokości zadania, ukazując nam najlepsze anime o zespole muzycznym w jak najlepszej oprawie. W sumie nie ma czemu się dziwić – trzeba było dopracować poruszanie się palców po strunach, czy odpowiednie zgranie ruchów ust z głosem, aby widz nie czuł się oszukany. Tak naprawdę jedynym minusem są monotonne tłumy ludzi na koncertach, które po prostu falują w jednym rytmie. Wygląda to naprawdę okropnie.

Jako że rynek nie jest zalewany produkcjami opowiadającymi o zespołach muzycznych, Beck wnosi swojego rodzaju powiew świeżości. Ogromna liczba istniejących zespołów j-rockowych sprawia, że właśnie anime o powstawaniu takiego zespołu może zrobić furorę. Muzyka to na pewno największy atut serii i bez żadnego „ale” mogę soundtrack do Becka uznać za najlepszy, jaki kiedykolwiek słyszałem. Porządna muzyka rockowa ma swój klimat, więc muszę szczerze uprzedzić, że osoby, które omijają tego rodzaju utwory, będą podchodzić do tego anime z dystansem. Nie powinny się jednak z góry zrażać, bo naprawdę muzyka po prostu zachwyca i zagnieżdża się w pamięci na dłuższy czas. Do tej pory nie opuściła mojej głowy i mogę słuchać tej ścieżki dźwiękowej często i w dużych dawkach.

Co do samej nazwy anime: nie należy jej kojarzyć ze znanym z piosenki Looser prawdziwym zespołem Beck, nie ma tutaj bowiem żadnej zbieżności. Jednak muzyka i nie tylko – także fabuła i postaci, które przedstawi nam Beck – po prostu potrafią zauroczyć. Tę produkcję można na pewno uznać za jedną z najlepszych pod względem oprawy dźwiękowej, ale by to docenić, należy to anime po prostu obejrzeć.

Muzyka
Moon On The Water
Sowelu(Maho&Koyuki)
IN
Slipe Out(Little More Than Before)
10-Feet(BECK)
IN
Postaci
Minami Maho
Tsunemi Chiba
Ryusuke Minami
Yuji Sakurai
Yoshiyuki Taira
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Brak
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: werhwolf1942

Komentarze

Autor Wiadomość
Sir_Ace 
lim->mugen

Upload dla NNH: 0/1
Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2008-09-10, 16:43   

Cholernie ciekawa seria. Bardzo ludzcy bohaterowie i świetne wstawki muzyczne. Do tego całkiem ładne i stosunkowo niegłupie ;-)

basiekk 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-09-12, 12:54   

Format: AVI
Waga paczki: ok 160mb

Linki w pierwszym poscie.Iss

kedzi0rs 

Wysłany: 2009-01-02, 17:32   [RS] BECK (2004)

///edit:
Linki przeniesione do pierwszego postu.
Tymek.

Rachmaninov 

Wysłany: 2009-01-02, 19:14   

Nie oglądałem, może obejrzę, chociaż nie słucham (i nie gram) takiej muzyki. Ze względu na moje upodobania muzyczne Nodame Cantabile miało u mnie świetną ocenę, chociaż nie mogłem zdzierżyć głównej bohaterki :D.

Aqi 

Wysłany: 2009-01-29, 21:05   

Anime naprawdę warte obejrzenia. Mimo iż fabułą nie powala, animacją również to bohaterowie są naprawdę do polubienia a muzyka jak na mój gust świetna ;-)

zero90 

Wysłany: 2009-03-10, 19:19   

anime ogląda sie świetnie ale w ep15-20(coś koło tego) trochę chęci mnie opuściły na to anime .. no ale końcówka świetna :)
jak dla mnie spokojnie9/10 wrażenia po anime są świetne polowa utworów cały czas w głowie mi brzdęka xD tylko jak na świat muzyki za mało romansiku :) no ale i tak jest świetnie :)

a może ktoś wie czy nastąpi cdn... bo manga wychodzi dalej co czytałem ?

a i może ktoś z Was ma (podzieli się:))OST i piosenki (oryginalne jak i te z anime)które można usłyszeć w anime :)

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-03-10, 19:59   

Daje 9/10 seria na jedną długą nocke hehe pamiętam przez ten ich koncert nie mogłem się pozbierać na wykładach ale czego się nie robi dla dobrej serii ^^ Czasami zachowuje się jak jakis Mad Hatter jak coś już polubię to do szaleństwa xD

Matrixen 
:)

Wysłany: 2009-04-11, 20:10   

Nie ma ktoś tego anime w Rawach lub Mkv ??

Najlepiej torrenty ;/ Szukam szukam i tylko znalazłem na tym ruskim serwerze w mkv ale ściągnąć teraz stamtąd to parę godzin na 1 odcinek ;/

Nie proś a zdobywaj, tak działaj a osiągniesz cel!

spiken0 

Wysłany: 2009-04-11, 21:39   

Matrixen napisał/a:
Nie ma ktoś tego anime w Rawach lub Mkv ??

Najlepiej torrenty ;/ Szukam szukam i tylko znalazłem na tym ruskim serwerze w mkv ale ściągnąć teraz stamtąd to parę godzin na 1 odcinek ;/

jakiś czas temu też szukałem tego w mkv i jedyne co znalazłem(nie licząc kilku martwych torrentów) to właśnie wersja z tego ruskiego serwera, jakościowo jest świetna(dvdrip)
seria ta jest na nowo tłumaczona i jeśli ktoś zdecyduje się pobierać tego dvdripa (nieżalenie od pory dnia transfer jest niski) to zrobiłem synchro tego nowego tłumaczenia, jak na razie tylko 8 odcinków
http://www.4shared.com/fi...AW_Beck_ep.html

dave 
Guitar Hero

Wysłany: 2009-04-16, 22:09   

warte polecenia choc momentami przynudza ale ogolem bardzo dobre anime.

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-06-21, 03:31   

dave napisał/a:
warte polecenia choc momentami przynudza ale ogolem bardzo dobre anime.

to znaczy kiedy? Bo ja wciągnąłem Becka na jeden raz co oznacza że anime obyło się bez zbędnej ściemy ^__^

Zresztą nawet jeśli były nudniejsze momenty to i tak seria wychodzi na plus
1. Muzyka
2. Klimat
3. Ta zaje**** dziewczyna z psychodeliczną koszulką zasługuje na uznanie ;D

Miyoko 

Wysłany: 2009-08-26, 18:21   

Widziałam, aczkolwiek nie zachwyciło mnie aż tak bardzo.

Kreskę dało się przeżyć, ale ten 'engrish'... No i imo zespół ich rywali był lepszy od Beck'a.
Nie mój typ, tyle ;>

kedzi0rs 

Wysłany: 2009-10-21, 22:31   [RS] BECK (2004) [DVD][26/26][JAP, ENG SUB]

[RS] BECK (2004) [DVD][26/26][JAP, ENG SUB]

BECK

Click on miniature to enlarge.

„Tanaka Yukio, better known by his nickname Koyuki is a 14 year old who feels disconnected from life in general. Through the act of saving a mismatched dog, he meets guitarist Minami Ryuusuke, and becomes involved in Ryuusuke's new band BECK. Koyuki's life starts to change as the band struggles towards fame.”

WIĘCEJ ANIME & HENTAI --> KLIKNIJ TUTAJ! OGROMNY ZBIÓR

emioxo 

Wysłany: 2014-06-24, 19:39   

http://anidb.net/perl-bin...=anime&aid=2320

Obejrzałem ostatnio Beck (po Hyouka), ponieważ chciałem zobaczyć coś wyróżniającego się. Oceny są wysokie i anime ogólnie ma dobre opinie.

Niestety po obejrzeniu całości uważam, że ocena dobra to najwyższa jaką mogę wystawić dla tego anime (większość odcinków zalatywała przeciętnością i to pod każdym względem). Były oczywiście lepsze i gorsze momenty, gdyż chwilami oglądanie było przyjemnością, a kiedy indziej oczekiwałem tylko końca tej serii. Przykładowo podobał mi się 5 odcinek i niektóre blisko końca (najbardziej irytowały mnie odcinki w których były nienormalne zachowania, nędzne komediowe scenki i głupota głównego bohatera). Również nuda to poważna wada tej serii.

Muzyka była różnorodna, więc niektóre piosenki wyjątkowo mi się spodobały, a inne wprost przeciwnie. Nie licząc tych w trakcie anime to chociażby OP był całkiem niezły, ale ED już mi się nie podobał. Piosenki Belle Ame nawet bardziej przypadły mi do gustu niż te od Beck (chociaż niektóre były ładne).

Grafika przeciętna, a nawet brzydka i słaba animacja. Jedynie ujęcia z bliska były całkiem ładne.

Co do bohaterów to byli OK, ale dlaczego główną postacią ( Tanaka Yukio) musiał zostać ultra grzeczny, naiwny i przeciętny japoński chłopaczek (dolny rząd na środku)? Miał praktycznie wszystkie najgorsze cechy standardowego i irytującego japońskiego nastolatka jakie tylko można sobie wyobrazić. Owszem miał talent i osiągnął duże postępy, jeśli mowa o muzyce (gra na gitarze i śpiewanie), ale mi chodzi głównie o sam charakter. Na przykład ta jego skrajna naiwność (powiedziałbym nawet imbecylizm) i pozwalanie na wykorzystywanie się, a w dodatku zatrzymywanie wszelkich problemów dla siebie. Według takiego Japończyka po to są kumple/znajomi, żeby nie chcieć nigdy ich pomocy, jeśli są jakieś problemy? Dobry i przyzwoity Japończyk, jeśli sam nie może sobie poradzić to po prostu pozwala siebie źle traktować i traktuje to jako coś normalnego? W dodatku jest bardzo cierpliwy i denerwują go jedynie złe słowa na swoich przyjaciół. Mam tu głównie na myśli te idiotyczne odcinki odnośnie dokuczania w szkole (zresztą chyba w każdym anime tak bajkowo to przedstawiają, że ledwo da się te nierealistyczne zachowania oglądać). Jak inni nie zauważyli sami, że ma problemy to ten głupek nawet nie myślał, żeby komuś o tym powiedzieć (czyli po prostu miał szczęście).

Jeśli chodzi o "dziewczyny głównego bohatera" to również nic ciekawego pod tym względem nie było i po obejrzeniu całości nadal nic nie wiadomo, ale oczywiście pewnych rzeczy można się domyślać.

Poza tym anime ma również wiele innych skrajnie głupkowatych scen i zachowań. Chociażby ten wyjątkowo miły, zboczony, a zarazem stuknięty staruszek, który na basenie zamienia się w jakiegoś bardzo ostrego i niemiłego trenera. Co ciekawe w którymś odcinku anime był taki chórek, który fałszował piosenkę Tsubasa wo Kudasai (Evangelion 2.22) wykonywaną przez niezdyscyplinowanych uczniów. Naprawdę okropne. :)

Scenki humorystyczne to jeden z najgorszych elementów tego anime jak dla mnie.

Anime toczy się na przełomie około 2 lat i faktycznie postępy zespołu są całkiem sensownie i realistycznie pokazywane, czyli powoli występują w coraz lepszych miejscach. Samo zakończenie słabe, ale mogło być gorzej.

6/10

Odpowiedz do tematu