Poprzedni temat «» Następny temat
Kanon (2006)   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Kanon (2006)
Tytuł angielski: Kanon
Tytuł japoński: カノン (2006)
Typ: TV
Ilość odcinków: 24
Ocena: 9,31 (105)
Rok: 2006 - 2007
Gatunek: dramat, romans, nadprzyrodzone
Tematyka: proza zycia

Opis:
As a young child, Aizawa Yuuichi had often visited his cousin in the city. However, something drastic happened to keep him away for seven long years. Now, Yuuichi returns, his memories of those days are simply gone.

Settling into the wintry town, Yuuichi comes across several young girls, all of whom are connected to his past. As he befriends them and continues to interact with them, the long forgotten memories from his childhood begin to resurface...

-----

Anime jest to remake "Kanon" zrobione przez Kyoto Animation. Seria liczy sobie 24 epizody po 24min z op i ed.

O czym to jest.

Yuuichi Miazawa, wraca do miasta pokrytym białym puszystym śniegiem. Wraca po siedmiu latach do miasta w którym stracił pamięć. Lecz w tym mieście są osoby które zapamiętały Yuuchiego i dzięki uczuciom z dawnych lat pomogą mu ją odzyskać.

Yuuchi, dokładnie wraca do miasta zmuszony do zmiany szkoły. Zamieszkuje w domu swojej cioci i kuzynki. Spotyka także dziewczynkę która nazywa się Ayu, która okazuje się być jego dawną przyjaciółką z dzieciństwa.

Kreska

Sama kreska anime jest bardzo ładna, można zauważyć że się wyróżnia od reszty anime. Krajobraz śnieżnego miasta naprawdę ma swój klimat kiedy spadają po trochu płatki śniegu (Aż się chce aby była zima! xD), jeszcze o samym mieście można zauważyć że nie które miejsca są żywcem przerysowane z realnego świata, jak miejsce w którym Ayu zawsze spotykała się z Yuuichim. Muszę także wspomnieć o zachodzie słonica albo krajobrazie naturalnym, po prostu jest ukazany tak realnie że trzeba zobaczyć samemu. Postacie mają swój własny styl, raczej mówię tu o dziewczynach, czyli wielkie słodkie oczka a chłopcy... Żadnych zmian jak zawsze.

Fabuła

Główny wątek anime jest o Yuuichim i Ayu, dokładnie o przypomnieniu se dzieciństwa spędzonego z nią co dokładnie się stało z jego pamięci, także o postaciach które go otaczają, które zna od dzieciństwa lecz nie pamięta. Właśnie z tego składa się główny wątek w którym nasz bohater dąży nie świadomy tego do przypomnienia swojej przeszłości. Fabuła składa się także z paru mniejszych wątków lecz nawiązujących do głównego wątka.

Dziwięk

Muzyka w "Kanon" jest naprawdę świetna nagrana, naprawdę trzyma rytmu do końca anime. Można tu spotkać utwory śmieszne jak i ponure oraz smutne. Muszę jeszcze wspomnieć o charakterach, tu także nie ma co narzekać głos jest dobrze dobrany i same slangi jak "Uguu~" mogą bawić.

Na koniec

Aby was nie nudzić, dokładnie aby nie robić kolejnych pod tematów jak (Humor, Dramat, Romans) to opisze tu krótko. Sam humor w anime jest bardzo oryginalny i trzeba choć trochę znać kulturę japońską aby się połapać w nie których żartach. Przejdźmy teraz to dramatu. Dramat w anime dopiero się pokaże po czasie, lecz naprawdę nie które sceny mogą nawet wycisnąć łzy z oglądającego. A romans... nie chce spoilerować.[/quote]

Nagrody:

Muzyka
Shoujo no ori
OdiakeS
IN
Last regrets
Ayana
OP01
Promise
Shinji Orito
IN
Postaci
Shiori Misaka
Yuuichi Aizawa
Ayu Tsukimiya
Mai Kawasumi
Nayuki Minase
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Kanon
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2002, Ilość odcinków: 13, Ocena: 8 (1)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: Zaiber

Komentarze

Autor Wiadomość
Xuru-kun 
Londo Bell ACE.

Transfer: 0 MB

Status: Offline

Wysłany: 2007-09-30, 22:08   

No ale że ja napisałem recke to chyba po wino być napisane? ; d

Adi_oryginal 
Spam Oryginal

Wysłany: 2007-09-30, 23:13   Re: Kanon (2006)

Zaiber napisał/a:
[url=http://img204.images...zl9.jpg]Obrazek[/URL]

Anime jest to remake "Kanon" zrobione przez Kyoto Animation. Seria liczy sobie 24 epizody po 24min z op i ed.

O czym to jest.

Yuuichi Miazawa, wraca do miasta pokrytym białym puszystym śniegiem. Wraca po siedmiu latach do miasta w którym stracił pamięć. Lecz w tym mieście są osoby które zapamiętały Yuuchiego i dzięki uczuciom z dawnych lat pomogą mu ją odzyskać.

Yuuchi, dokładnie wraca do miasta zmuszony do zmiany szkoły. Zamieszkuje w domu swojej cioci i kuzynki. Spotyka także dziewczynkę która nazywa się Ayu, która okazuje się być jego dawną przyjaciółką z dzieciństwa.

Kreska

Sama kreska anime jest bardzo ładna, można zauważyć że się wyróżnia od reszty anime. Krajobraz śnieżnego miasta naprawdę ma swój klimat kiedy spadają po trochu płatki śniegu (Aż się chce aby była zima! xD), jeszcze o samym mieście można zauważyć że nie które miejsca są żywcem przerysowane z realnego świata, jak miejsce w którym Ayu zawsze spotykała się z Yuuichim. Muszę także wspomnieć o zachodzie słonica albo krajobrazie naturalnym, po prostu jest ukazany tak realnie że trzeba zobaczyć samemu. Postacie mają swój własny styl, raczej mówię tu o dziewczynach, czyli wielkie słodkie oczka a chłopcy... Żadnych zmian jak zawsze.

Fabuła

Główny wątek anime jest o Yuuichim i Ayu, dokładnie o przypomnieniu se dzieciństwa spędzonego z nią co dokładnie się stało z jego pamięci, także o postaciach które go otaczają, które zna od dzieciństwa lecz nie pamięta. Właśnie z tego składa się główny wątek w którym nasz bohater dąży nie świadomy tego do przypomnienia swojej przeszłości. Fabuła składa się także z paru mniejszych wątków lecz nawiązujących do głównego wątka.

Dziwięk

Muzyka w "Kanon" jest naprawdę świetna nagrana, naprawdę trzyma rytmu do końca anime. Można tu spotkać utwory śmieszne jak i ponure oraz smutne. Muszę jeszcze wspomnieć o charakterach, tu także nie ma co narzekać głos jest dobrze dobrany i same slangi jak "Uguu~" mogą bawić.

Na koniec

Aby was nie nudzić, dokładnie aby nie robić kolejnych pod tematów jak (Humor, Dramat, Romans) to opisze tu krótko. Sam humor w anime jest bardzo oryginalny i trzeba choć trochę znać kulturę japońską aby się połapać w nie których żartach. Przejdźmy teraz to dramatu. Dramat w anime dopiero się pokaże po czasie, lecz naprawdę nie które sceny mogą nawet wycisnąć łzy z oglądającego. A romans... nie chce spoilerować.

Cytat:
http://www.cyber12.com/page-Kanon.html

Cytat:
http://animecorner.nl/eng/anime.asp?id=kanon2006

Nie mam torrenta ponieważ seria ma licencje przez ADV? Ahh... tak nie spodziewajcie się ode mnie anime z POLSKIMI napisami.

NAPISANO PRZEZ Xuru-kun chyba lepiej... ;]

A więc... Bardzo dobre anime... Tymek oglądaj...Polecam. Koniec...

Verwolv 
~Uguu

Wysłany: 2007-10-01, 20:45   

No anime wypas ale ciekawe czy Clannad będzie miał coś wspólnego do Kanona :P JAk tak to też będzie trzeba obejrzeć xD

Adi_oryginal 
Spam Oryginal

Wysłany: 2007-10-02, 22:01   

Heh... ja jeszcez całego nie widziałem Kanona 06 x] jestem przy 18 odcinku i jest bardzo fajnie ^_______^

koni 
red army

Wysłany: 2007-10-03, 21:35   

Jedna z najlepszych produkcji japońskiej animacji, jaką przyszło mi obejrzeć. Jest w niej wszystko co lubię, poza elementami ecchi.
Może postacie są zbyt kawaii, ale cała reszta : muzyka, fabuła, kreska jest na najwyższym poziomie. Pamiętam, że ciężko było mi wrócić do siebie po ostatnim ep.

[pisałem na pewien konkurs recke o nim nawet] xD

>>>> Moja Lista Anime
>>> Sró-chan DOWNLOAD

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2007-10-11, 21:08   

Wczoraj skończyłem oglądać to anime ;)
Piekne.. ciekawa historia, swietna kreska, smutne troche... niestety ;< ehh <beczy>

Fajne było zakończenie, podobało mi sie, ale szkoda mi jednej postaci ;<

xiveris 
~~Banzai~~

Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2007-10-11, 23:07   

Osobiscie bardziej podobala mi sie 1 czesc tego anime, chociaz roznice nie sa zbyt duze , jednak bardziej i tak przypadl mi zwykly kanon. Nie zmienia to faktu ze Kanon 2006 jest takze pozycja ciekawa.

David 
uguu

Upload dla NNH: ~230GB

Wysłany: 2007-10-28, 17:29   

miałem nic nie pisać ale dla 'Kanon' zrobię wyjątek... :P
... jest po prostu GENIALNE!! od początku do końca. Nie ma się do czego przyczepić. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to NAJLEPSZE ANIME jakie widziałem (Tymek nie bij :P ale to prawda - przebija nawet EL). Polecam 'Kanon' wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać. U mnie trafiło do kanonu anime obowiązkowych :D.

Zarówno fabuła jak i wszystkie postaci stworzone mistrzowsko, więc nie będę się wdawał w szczegóły.
W tym anime nie zabrakło sytuacji komediowych, tajemnic, miłości, przyjaźni itd. wszystko świetnie zmieszane w odpowiednich proporcjach tak więc chyba nie muszę dodawać, że wciąąąąąga strasznie :)

Gdyby ktoś bardzo chciał się czepiać to możnaby powiedzieć, że muzyka mogłaby być ciut lepsza ale przy całości to tylko szczegół.
Jeśli chodzi o opening - jest dobry przyjemnie się go słucha.
Ending jest już trochę słabszy... a najlepszy jest sam 'Kanon' - melodia lecąca zawsze w kafejcie w centum "zaśnieżonego miasta"...

Podsumowując całość jest piękna, słodka i wzruszająca.
Ode mnie to tyle...
Mam nadzieję, że kogoś zachęcę do oglądania bo naprawde warto ;)

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2007-10-28, 21:17   

Hmm jakbym tego nie ogladał to napewno byś mnie tym zachęcił ;)
Anime naprawde świetne.. daltego je poleciłem :P
Hmm a własnie ;D a co powiesz na temat polskiego tłumaczenia? xD

xiveris 
~~Banzai~~

Wysłany: 2007-10-28, 21:22   

Hmmm jesli mowisz o tlumaczeniu z ANSI to stwierdzam ze jest zbyt luzne(mowa o kanon 2006) tzn hmmm takie ziomalskie... nie pasuja hasla puszczane w tym tlumaczeniu do tego anime. Pisalem juz to na ansi w tych subach ale ta sama grupa tlumaczyla Afro Samurai gdzie te haselka pasowaly dobrze przy pokreconym kolesiu ktorego sobie Afro wymyslil ale nie w kanon... jest to pozycja raczej bardziej powazna niz Afro Samurai.

Rejwen 
Ewolucja n00bka =]

Wysłany: 2007-10-30, 17:04   

Mam pytanie bo w necie znalazłem Kanon 13 odcinkowy i Kanon (2006) 26 czy 24 odcinkowy ten pierwszy to jest pierwsza częśc a (2006) druga czy jak mam to odebrać :|?? Bo nie wiem co ściągać xD

xiveris 
~~Banzai~~

Wysłany: 2007-10-30, 17:11   

Wszystko przeciez napisales ;p tylko przeczytaj swojego posta i bedziesz wiedzial co pobrac , tzn zalezy od tego ktora chcesz serie pobrac:
Kanon 13 odcinkowy
i
Kanon (2006) 26 odcinkowy

Ostatnio zmieniony przez xiveris 2007-10-30, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  

Rejwen 
Ewolucja n00bka =]

Wysłany: 2007-10-30, 17:13   

czyli kanon 13 i Kanon (2006) to są 2 części ?? tak i Kanon (2006) mam ściągać od 1 a nie od 13 ;] ?? Kurde nie mogli dać jakiegoś podtytułu xD

Ichii 
Let's roll the dice

Wysłany: 2007-10-30, 17:13   

Kanon jest pierwszą wersją serii Kanon (ta 13 epkowa). Kanon (2006) już ma 24 epki i jest to remake pierwszej serii.
Zrozumiał? xD Bo inaczej tego się wytłumaczyć nie da. xD

"In my glasses I’m the wizard of Oz"

Odpowiedz do tematu