Poprzedni temat «» Następny temat
Rozen Maiden: Ouvertüre   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Rozen Maiden: Ouvertüre
Tytuł angielski: Rozen Maiden: Ouvertüre
Tytuł japoński: ローゼンメイデン・オーベルテュー
Typ: Inne
Ilość odcinków: 2
Ocena: 8,71 (34)
Rok: 2006
Gatunek: akcja, komedia, dramat, fantasy
Tematyka: magia

Opis:
When Jun buys Shinku a brooch, she refuses to accept it at all costs. Souseiseki then confronts Jun with the reason for Shinku's behavior. The tragic story of Suigintou is told, with the revelation of why her hatred for Shinku could last throughout centuries.

NOTE: this OVA has some spoilers of Rozen Maiden: Träumend, the second season of Rozen Maiden. These episodes fall chronologically between the 5th and 6th episodes of Rozen Maiden: Träumend, but might spoil later revelations.

=======

Akcja dzieje się gdzieś na początku Rozen Maiden: Träumend – widzimy tu jeszcze wszystkie lalki. Po raczej komediowym preludium przenosimy się w przeszłość, do czasu, kiedy Suigintou i Shinku spotkały się po raz pierwszy. Dlaczego Suigintou stała się taka, jaką pamiętamy z pierwszej serii Rozen Maiden? Co zaszło, że ona i Shinku darzą się aż taką nienawiścią?

Podarowane widzom na gwiazdkę 2006 roku dwa odcinki specjalne mają przybliżyć najbardziej chyba niejednoznaczną z lalek Rozena – Suigintou. Już w finale pierwszej serii widać było, że nie jest jednowymiarowym „czarnym charakterem” i że jej zachowanie i szaleństwo biorą się przede wszystkim z rozpaczy. W Träumend jej osobowość została znacznie rozbudowana, czyniąc z niej jedną z najbardziej interesujących postaci (według wielu widzów – najbardziej interesującą). Uznano więc, że pora pokazać jej przeszłość i wyjaśnić, czemu stała się niebezpieczną maniaczką, wybuchającą obłąkanym śmiechem, a przy okazji przybliżyć trochę fanom serii przeszłość pozostałych lalek.

Fabuła w obrębie tych dwóch odcinków jest spójna i konsekwentna, może nieco zbyt dramatyczna, ale też przy takim temacie trudno o wstawki komediowe. Akcja rozwija się płynnie, zamykając ładnie w przeznaczonym czasie, ale nie dłużąc bez potrzeby (jeśli pominąć obowiązkowe „pięć minut” dla każdego bohatera na początku). Jednak twórcy założyli chyba, że widzowie kompletnie nie pamiętają już pierwszej serii telewizyjnej – to, czego dowiadujemy się tutaj, nijak nie zgadza się z pokazanymi tam wydarzeniami.

Zamiast skorzystać z okazji i przybliżyć trochę zarówno osobę Rozena, jak i istotę Alice Game, pozostawiono widzom wszystkie stare pytania i dorzucono kilka nowych. Dlaczego właściwie Suigintou w ogóle otrzymała swoją Rosa Mystica? Kim jest i dokąd odszedł Rozen? Jakie właściwie jest założenie Alice Game, której sens był wielokrotnie przez różne osoby kwestionowany? Uporczywe uchylanie się od odpowiedzi prowadzi do przykrego wniosku, że scenarzyści po prostu tego nie wiedzą i starają się tę niewiedzę ukryć przed widzami.

Piszę tu o scenarzystach, bo obie sprawy w mandze rozwiązane są inaczej. Suigintou od początku jest kompletna i ma swoje medium, jak wszystkie pozostałe lalki – nic dziwnego więc, że posiada Rosa Mystica. Natomiast – o czym w anime nie ma ani słowa – oryginalna Rosa Mystica roztrzaskała się na siedem części, a podstawowym celem Alice Game jest połączenie ich z powrotem w całość… Jak i czy w ogóle zostanie to rozwiązane w anime – nie wiadomo. W chwili, w której piszę te słowa, manga nadal nie jest ukończona, a nowe serie anime nie są zapowiadane.

Pod względem wizualnym i muzycznym Ouvertüre nie różni się od obu serii. Grafika stoi na wysokim poziomie, choć większość scen dzieje się tu w nocy, uniemożliwiając podziwianie piękna świata i bohaterek. Muzyka zręcznie imituje utwory klasyczne, a w openingu ponownie usłyszymy Ali Project – Baragoku Otome jest utrzymana w charakterystycznym dla nich stylu, choć bardziej nastrojowa niż obie czołówki serii telewizyjnych.

Przykro to pisać, ale to anime jest klasycznym przykładem odcinków specjalnych zrobionych dla wiernych fanów. Teoretycznie pogłębiając postaci, w praktyce nie przekazuje żadnych nowych informacji, dbając za to, by każda bohaterka dostała bodajże chwilę czasu ekranowego. Nie znaczy to, że nie jest warte obejrzenia – ale trzeba pamiętać, że jest to pozycja przeznaczona wyłącznie dla widzów, którzy znają już obie serie telewizyjne.

Muzyka
nie dodano jeszcze żadnego utworu
Postaci
Suiseiseki
Shinku
Souseiseki
Hina Ichigo
Jun Sakurada
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Rozen Maiden
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2004, Ilość odcinków: 12, Ocena: 8,28 (54)
Rozen Maiden: Träumend
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2005, Ilość odcinków: 12, Ocena: 8,28 (32)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
spo21 
Suigintou forever!

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2008-08-31, 11:19   

Piękna a zarazem smutna historia Suigintou,jak stała się zła i walczyła z innymi lalkami...Ta postać jest rewelacyjna.

PS Tymek a to w jakim formacie??

//edit:
z tego co pamietam wszystko jest w mkv
tymek
.

PS3 Slim 250 GB/PS4 500GB :)

CobraPL 
GłosicielZłejNowiny

Wysłany: 2008-08-31, 14:53   

piękne uzupelnienie serii 2 :) tak juz gdzieś pisałem tego pragnie kazdy fan suigintou 2 odcinki o niej :)) Trzeba je ogladac miedzy 5 a 6 epkiem traumend

siwa92 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-09-16, 17:21   

Format filmu to mkv niestety mi nie odtwarza na pewno brakuje mi jakiegoś kodeka albo coś w tym styla jak tak to jakiego ?? Może jest jakiś program do konwertowania ?? Proszę o pomoc !!!!

Gigerr 

Upload dla NNH: 39 GB

Wysłany: 2008-09-16, 17:46   

Ja posiadam tylko te kodeki i działa mi wszystko (jak narazie).

Combined-Community-Codec-Pack-2008-01-24.exe
realalt150.exe

Do odtwarzania anime używam SubEdit i KMPlayer

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2008-09-16, 17:50   

siwa92 napisał/a:
Format filmu to mkv niestety mi nie odtwarza na pewno brakuje mi jakiegoś kodeka albo coś w tym styla jak tak to jakiego ?? Może jest jakiś program do konwertowania ?? Proszę o pomoc !!!!

http://www.nnh.na7.pl/forum/viewtopic.php?t=13

RAX 
Szatan i Uczennica

Wysłany: 2008-09-16, 20:59   

o moj tenshi-san xD sciagne to jutro bo zaraz do roboty :)

"Kobieto, kobieto, jesteś otchłanią, piekłem, tajemnicą, i ten kto powiedział, że cię poznał, jest po trzykroć głupcem."

basiekk 

Wysłany: 2008-09-23, 16:23   

siwa92 napisał/a:

bardzo polecam KM Player. najlepszy z odtwarzaczy 8-)

spo21 
Suigintou forever!

Wysłany: 2008-10-18, 14:08   

Żeby teraz wyszła jeszcze 3 seria,gdzie Suigintou byłaby jedną z głównych postaci(tych dobrych,nie tych złych).A co do Overture-ta historia jest piękna.

PS3 Slim 250 GB/PS4 500GB :)

Shiro Yami 

Wysłany: 2008-11-16, 17:51   

A tu są napisy pl ? do tego ?

adamo 
Koi, Kurogane!

Wysłany: 2008-11-16, 20:46   

http://animesub.info/szuk...ture&pTitle=org

Strona ułatwiająca ściąganie z hostingów

Sfinks 
Dark Jedi Knight

Transfer: 9 600 MB

Wysłany: 2008-11-27, 20:11   

Dopiero teraz miałem okazję zobaczyć Ouvertüre, ale nie zawiodłem się. Smutna historia o przeszlości Suigintou bardzo mi się spodobała.

Druix 
Druix

Wysłany: 2009-01-02, 20:14   

Skończyłem 1 i 2 sezon mam nadzieje że Ouvertüre będzie też dobre

Klapo 
Koko Doko?:<

Wysłany: 2009-01-07, 01:48   

Przyjemnie się oglądało, chodź były to same wspomnienia..
taka.. smutna historia.. :(
ale czegoś mi brakowało.. hmm może trochę więcej tych ova powinno być, heh.. yume..
9/10

Lyann 

Wysłany: 2010-02-01, 15:47   

Przepraszam, że troszkę nieaktywny temat, a ja odpisuję, ale tak spytam XD.
Te linki do pobrania trzeciej serii. Czy to są podzielone na części 2 odcinki, czy kilka?
Proszę, ktoś odpowie ;d.
A anime - po obejrzeniu 1, 2 serii oraz dwóch odcinków 3 - jest świetne ;> !

Odpowiedz do tematu