Poprzedni temat «» Następny temat
Full Metal Panic? Fumoffu   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Full Metal Panic? Fumoffu
Tytuł angielski: Full Metal Panic? Fumoffu
Tytuł japoński: フルメタル・パニック? ふもっふ
Typ: TV
Ilość odcinków: 12
Ocena: 8,48 (46)
Rok: 2003
Gatunek: akcja, komedia, seinen
Tematyka: szkola

Opis:
Szkoła powinna być w miarę normalnym i spokojnym miejscem… Ale nie jest, jeśli uczęszcza do niej maniak wojenny, najemnik Mithrilu, pogromca terrorystów – sierżant Sousuke Sagara. I tego dnia nie obyło się bez draki w jego wykonaniu – Bogu ducha winne szafki razem z pobliską ścianą wyleciały w powietrze. Świadek wypadku – Chidori – dorywa nieszczęsnego piromana i zaczyna przesłuchanie. Okazuje się, że do szafki Sagary tajemniczy ktoś coś włożył. Nasz bohater uznał, że to terroryści i… bum! Niebezpiecznym ładunkiem okazał się… list, a raczej jego szczątki, które po zrekonstruowaniu okazały się listem z pogróżkami. Sagara postanawia stawić czoło śmiertelnie groźnemu nadawcy…

Full Metal Panic? Fumoffu nie zawiera poważnych lub krwawych scen. To czysta komedia, w której komizm postaci i sytuacji podobny jest do znanego z Full Metal Panic! W sumie dobrze, bo nie warto poprawiać tego, co było świetne w tamtej serii. Doszło sporo elementów parodystycznych, a nawet autoironicznych – np. parodia pokemonów, serii sportowych czy wręcz samego Full Metal Panic! To niewątpliwy plus tego tytułu.

Seria osadzona jest w świecie cyklu książek Full Metal Panic! autorstwa Shoujiego Gatou, z ilustracjami (i późniejszą mangą) w wykonaniu Shikidoujiego. Główny nurt powieści obecnie liczy 9 tomów, z których sfilmowano siedem (seria Full Metal Panic!). Fumoffu jest ekranizacją kilku krótkich opowiadań, wydawanych głównie w prasie. W związku z tym fabuły na dobrą sprawę nie ma – to seria luźno powiązanych ze sobą odcinków, opowiadających o szkolnych przygodach Sagary i jego towarzyszy. Niektórym widzom może się takie rozwiązanie nie podobać, ale powiedzmy sobie wprost: komedie nie potrzebują wyszukanych scenariuszy. Ciekawe są odniesienia do poprzedniej części. Zakończenie jest… no… po prostu go nie ma, co mnie nie rozczarowało, wręcz przeciwnie – pasuje do zastosowanej konwencji.

Silną stroną Full Metal Panic! byli bohaterowie. Tak jest i tutaj. Do postaci znanych wcześniej doszły nowe: Atsunobu Hayashimizu – pierwszy po Allahu, czyli przewodniczący samorządu uczniowskiego, Ren Mikihara – jego sekretarka, notabene całkowite przeciwieństwo Chidori, Kotoro Onodera – kolega z klasy Sagary i Issei Tsubaki – głowa klubu karate. Każde z nich dodaje uroku serii i dobrze, że zostali wprowadzeni. Ale najciekawszy, przynajmniej dla mnie, jest… Bonta-kun: misio – mech (zapewne parodia mechów z Full Metal Panic!), mówiący „Fumo-fumo”. Podczas scen z tym cudem techniki współczesnej o mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu. To trzeba zobaczyć.

Grafika trochę się poprawiła i jest naprawdę dobra, jak na serię komediową. Również muzyka i soundtracki są lepsze niż w poprzedniej serii.

Jeżeli oglądałeś Full Metal Panic! – obejrzyj i Fumoffu. Jeżeli nie – to też obejrzyj (chociaż wtedy ryzykujesz niezrozumienie paru odniesień), albowiem czeka cię piętnaście odcinków pełnych śmiechu. Każdy – nawet osoby nie przepadające za typem humoru prezentowanym w Full Metal Panic! – powinien tę serię zobaczyć, chociażby dla dobrze zrobionych scen parodystycznych. Ocena końcowa – dziewięć.

Muzyka
Sore ga Ai Deshou
Shimokawa Mikuni
OP01
Kimi ni Fuku Kaze
Shimokawa Mikuni
ED01
Postaci
Teletha Tessa Testarossa
Atsunobu Hayashimizu
Ren Mikihara
Mr. Mizuhoshi
Issei Tsubaki
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Full Metal Panic!
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2002, Ilość odcinków: 24, Ocena: 8,64 (66)
Full Metal Panic! The Second Raid
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2005, Ilość odcinków: 13, Ocena: 8,87 (63)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
diabel 
diabel

Transfer: 0 MB

Status: Offline

Wysłany: 2008-05-18, 10:47   

linki w pierwszym pości, thx za upload ;)

///tymek

Aliba 

Wysłany: 2008-07-11, 13:22   

Hahaha doskonala komedia xD poprostu czasami to o malo co nie poplakalem sie ze smiechu ;> to anime ma odemnie ocene 10 za sam komizm chocby ;3 tylko z niewiadomych mi powodow ja mam 11 epow a tutaj jest 12 ;/ czegos mi brakuje...

Simple 
Anime Freak

Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2008-07-11, 18:14   

Oglądałem 3 serię FMP i ta spodobała mi się najmniej. Humor był lekko mówiąc zryty ! Do tego to był drugi tytuł z mechami jaki obejrzałem do tej pory (nie lubię mechów ;/ ) FMP 1 i FMP TSR było za to genialne, mimo togo, że występowały tam mechy :)

N-L2 

Wysłany: 2008-07-11, 23:19   

Komedia naprawdę bardzo dobra chociaż chwilami pewne rzeczy denerwowały.
Oceniam jako 7/10.

Gambit 

Wysłany: 2008-07-26, 18:41   

Mi też się świetnie oglądało, niby nie było powiązanej fabuły ale każdy następny odcinek był lepszy. Teraz biorę się za TSR w dobrym humorze :mrgreen:

"Now you are a dead girl"

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-01-15, 22:38   

Fumoffu jest dobrą komedią, dobrym romansem, ale jednak z całego FMP wolę TSR :) Tyle wystarczy komentarza na ten temat xD

Moje dewiacje ^^

David 
uguu

Upload dla NNH: ~230GB

Wysłany: 2009-04-02, 02:04   

Fumo fumo fumoffu :mrgreen: Co znaczy: "Całkiem niezła seria." :-P

A tak serio, to było tochę słabsze niż pierwsza seria. Pierwsza połowa była przeciętna, ale na drugiej bawiłem się całkiem nieźle. Najlepszy imo był odcinek z klubem rugby, ale Bonta-kun też był dobry :-D
Lekka seria komediowa, szkoda tylko, że tak mało Tessy. Na plus mogę zaliczyć też brak mechów ;)
Ocena 6.5/10, ale zaokrąglę do 7.

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-04-02, 07:58   

Parodia całkiem udana. Zwłasza ep z tym śmiertelnym wirusem xD
Fajnie się oglądało choć czasami bywało lekko nudnawe ale to moje odczucie.
Seria dobra 7/10

voytazino 

Wysłany: 2009-09-13, 06:04   

Dlaczego zarówno w recenzji przytoczonej w pierwszym poście jak i na tanuki jest podane że seria ma 15 odcinków, a tu mamy tylko 12 i nikogo to nie dziwi?;P
Sprawdziłem jeszcze wikipedie i azunime i tylko na tym ostatnim podali że jest 12 odcinków... Teraz już nie wiem o co chodzi...

a tak btw to chciałem się przywitać bo to mój pierwszy post;)
Pozdrawiam!
V.

David 
uguu

Upload dla NNH: ~230GB

Wysłany: 2009-09-13, 08:50   

Pewnie dlatego, że to jest 15 różnych historyjek, podzielonych na 12 odcinków po 2x min.

kedzi0rs 

Wysłany: 2009-10-24, 10:38   

EDIT by Foris: Linki w pierwszym poście

WIĘCEJ ANIME & HENTAI --> KLIKNIJ TUTAJ! OGROMNY ZBIÓR

Roxas 

Wysłany: 2010-07-29, 21:01   

Po dwóch seriach Imo Full Metal Panic? sprawuje się znaczniej lepiej jako komedia niż jako coś poważnego. Nie które akcje genialne, chociażby ten odcinek z listem miłosnym do Sagary, albo odcinki z tym miśkiem z okładki. W każdym odcinku znalazło się coś bardzo zabawnego więc ja się nie nudziłem oglądając tą serie. Ocena 8-/10.

Odpowiedz do tematu