Poprzedni temat «» Następny temat
Shinseiki Evangelion Gekijouban: The End of Evangelion   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Shinseiki Evangelion Gekijouban: The End of Evangelion
Tytuł angielski: Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
Tytuł japoński: 新世紀エヴァンゲリオン劇場版 THE END OF EVANGELION
Typ: Movie
Ilość odcinków: 1
Ocena: 8,58 (36)
Rok: 1997
Gatunek: akcja, dramat, sci-fi, psychologiczny, shounen
Tematyka: mecha

Opis:
Zakończenie jednej z najpopularniejszych serii anime, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. „Koniec Ewangelii”, czyli ostateczne starcie z wrogiem (którym o dziwo nie okazują się anioły) i ze słabościami głównych bohaterów. Pomimo swoich lat wciąż zachwyca wykonaniem, a przede wszystkim swoistym czarem, który zawsze przyciągał fanów do evangeliona. Arcydzieło, które każdy szanujący się widz powinien zobaczyć.

Muzyka
Komm Susser Tod
Arianne
IN
Postaci
Asuka Langley Soryu
Touji Suzuhara
Rei Ayanami
Misato Katsuragi
Ritsuko Akagi
zobacz wszystkie
Powiązane serie
Shinseiki Evangelion
Prequel
Typ: TV, Rok: 1995 - 1996, Ilość odcinków: 26, Ocena: 8,45 (56)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: tymek

Komentarze

Autor Wiadomość
Froscik 
Pure madness!

Transfer: 1000 MB

Status: Offline

Wysłany: 2009-01-15, 22:43   

Wraaar. Jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Jest tutaj cała esencja Evangeliona, więc komu się seria nie podobała do 24 epka (a jak są tacy, niech popełnią samobójstwo ;) ), temu nie spodoba się i film. Ja osobiście, jako fan Evy, mam tutaj w zanadrzu małe 10/10 ^^

Moje dewiacje ^^

azashi 

Wysłany: 2009-01-15, 23:14   

Na pewno najlepsze zakończenie anime. Seria TV też była rewelacyjna a EoE doskonale ją uzupełnia.
10/10

Zaiber 
=Kawaii=

Wysłany: 2009-01-16, 07:13   

bardzo dobre zakończenie evangeliona. teraz trzeba czekać na 2 film divine ocena 10/10

CobraPL 
GłosicielZłejNowiny

Wysłany: 2009-03-25, 00:57   

oww, i po obejrzeniu przynudzajacej koncowki wersji TV, EoE mi sie spodobal, do konca pierwszego parta.... czyli tak do polowy a potem -.- pozal sie boze, cale te filozoficzne miętolnie o szopenie, o marzeniach rzeczywistosci itp, toż to jest okropne, i ci wiecznie uzalajacy sie nad soba bohaterowie, zwlaszcza glowny
Spoiler:

najpier jeczy ze jest mu zle, a dopiero jak wszyscy gina, orientuje sie, ze trzeba ich ratowac, ogolnie porazka

A sam moment koncowy z tą niemką................ogolnie fajnie rozkrecony film zakonczony jak flak. Jedynie co moge dodac to ocene 5/10 czyli srednia, film poprostu sredni... nic wiecej.

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-25, 02:23   

Cytat:
ozal sie boze, cale te filozoficzne miętolnie o szopenie, o marzeniach rzeczywistosci itp, toż to jest okropne

Filozoficzne miętolenie? Okropne? To jak Ty człowieku przebrnąłeś przez serię TV, skoro tam całość jest oparta na filozofii, sam tytuł o tym mówi (EWANGELIA NOWEJ/GO ERY/WIEKU)... Jak chciałeś flaki na wierzchu przez całą serię to sobie mogłeś przecież pooglądać pozycje o flakach na wierzchu, a nie pozycje skomplikowane, w których symbolika i jej znajomość to podstawa... :/

Moje dewiacje ^^

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-03-25, 06:19   

I po to się właśnie recenzje czyta że zaznajomić się z anime i sprawdzić czy podchodzi pod nasz gust to wtedy obejdziemy się bez niespodzianek. Ja bez recki obejrzałem Gakuen heaven i do teraz żałuje. Ale żeby nie było offtopu. Film bardzo udany sporo rzeczy się wyjaśnijo i nie było tego niedosytu co po końcówce w tv. Moja ocenka 10/10 xD

CobraPL 
GłosicielZłejNowiny

Wysłany: 2009-03-25, 22:54   

seria nie jest, frost, caly czas oparta na tego typu filozofowaniu, dopiero koncowka sie taka robi, natomiast evangelion to troche przerost formy nad trescia, według mnie za dużo symboli w jednym filmie wcisnęli, jedyne co raduje, to fakt że film zamyka serie :)

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-26, 13:57   

Seria cały czas się opiera na filozofowaniu, kabale, przeżyciach wewnętrznych bohaterów i relacjach, a same Evangeliony to czysta filozofia. Cały film to jest symbolika, każdy z symboli, jakie w nich zobaczysz, coś znaczy (nawet niektóre kształty aniołów, jak kiedyś widziałem, były interpretowane jako symbole). Więc gdzie z butami w ogóle? :D

Moje dewiacje ^^

Aliba 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2009-03-28, 12:39   

Wooooooow! Właśnie obejrzałem EoE. Świetne, doskonałe! Wspaniała kreska, jakość, muzyka! ( Oda do radości itp. :3 ) Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sporo rzeczy się wyjaśniło, a sporo nie (kurde, za duża zawiłość xD ).

Pierwsze część była doskonała. Ta walka Asuki z nową serią Eva była wspaniała. Tylko czegoś nie rozumiem. Jak te wydarzenia są umieszczone w czasie, bo na końcu serii TV Ikaru niby pogodził się z życiem i jego trudnościami a tutaj na samym wstępie znowu jest EMO. ;/ Kompletnie tego nie rozumiem. No i szkoda, że następną część znowu poświęcili na filozofowanie. Naprawdę już miałem dosyć tego po ostatnich 2 epkach serii TV. :<
Czasami pojawiały się podczas filmu "pikantne" sceny z Asuką - wiecie co to miało znaczyć? O_o No i ta końcówka? Po co on ją dusił skoro chwile temu chciał, żeby wszystko była tak jak przedtem. >.> To zakończenie mnie nie satysfakcjonuje! Domagam się więcej! xD

Ofc 10/10 i bez gadania. xP

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-28, 15:12   

Ech, dlatego należy czytac uważnie opisy tego, co się ogląda. Akcja EoE ma miejsce po odcinku 24. Obejrzałeś serię, obejrzałeś dwa ostatnie epki, to powinieneś wiedzieć,
Spoiler:

ze w nich wszyscy, jak jeden, zginęli, połączyli się ze sobą tworząc harmonijny świat a Shinji zamknął się w swojej barierze i nie chciał wyjść

. Tu Shinji znowu jest zrezygnowany, bo Asuka jest nieprzytomna i nie ma kto nim kierować (tak, ten bohater na serio nie ma
Spoiler:

własnego zdania

Heh, to, po co Shinji
Spoiler:

dusił Asukę, stanowi tylko i wyłącznie moje domysły, których nie jestem pewny, więc dzielił się nimi nie będę. Ale radziłbym wrócić do początku filmu, oraz do sceny, w której również ją dusi ^^

Pikantne sceny to Ty masz w hentajach ^^ Tam miałeś sceny różnorakie z każdym z bohaterów. To wszystko jest dość proste -
Spoiler:

Shinji miał zadecydować, czy świat przemienić czy odbudować, więc prowadził walkę wewnętrzną, w której "pomagały" mu pewne wizje :)

Tyle ode mnie. Więcej mi się pisać nie chce :)

Moje dewiacje ^^

Aliba 

Wysłany: 2009-03-28, 15:53   

Frost napisał/a:
Ech, dlatego należy czytac uważnie opisy tego, co się ogląda. Akcja EoE ma miejsce po odcinku 24. Obejrzałeś serię, obejrzałeś dwa ostatnie epki, to powinieneś wiedzieć,
Spoiler:

ze w nich wszyscy, jak jeden, zginęli, połączyli się ze sobą tworząc harmonijny świat a Shinji zamknął się w swojej barierze i nie chciał wyjść

. Tu Shinji znowu jest zrezygnowany, bo Asuka jest nieprzytomna i nie ma kto nim kierować (tak, ten bohater na serio nie ma
Spoiler:

własnego zdania

Heh, to, po co Shinji
Spoiler:

dusił Asukę, stanowi tylko i wyłącznie moje domysły, których nie jestem pewny, więc dzielił się nimi nie będę. Ale radziłbym wrócić do początku filmu, oraz do sceny, w której również ją dusi ^^

Pikantne sceny to Ty masz w hentajach ^^ Tam miałeś sceny różnorakie z każdym z bohaterów. To wszystko jest dość proste -
Spoiler:

Shinji miał zadecydować, czy świat przemienić czy odbudować, więc prowadził walkę wewnętrzną, w której "pomagały" mu pewne wizje :)

Tyle ode mnie. Więcej mi się pisać nie chce :)

1. Aha no to nieźle zagmatwali z tą inwersją. ;/ Ale dzisiaj skończyłem oglądać serie TV i za nic nie przypominam sobie tego co ty napisałeś. O_o Tzn. ja myślę w tym momencie o serii a nie filmie.

2. Bo
Spoiler:

chciał ją zgwałcić czy dlatego, że go obrażała???

3. Nie wiem, nie oglądam hentajów. Dla mnie już to było pikantne. W każdym bądź razie jak Shinji miał te wizje to
Spoiler:

przeminęła w pewnym momencie scena gdzie Asuka leży naga na nim oraz scena gdzie go oskarża o to, że o niej fantazjuje.

Tego nie było w anime więc nie wiedziałem jak na to zareagować.

Co do tego ostatniego to takie ogólne fakty to wiem. xP Nie wiem tylko, dlaczego, skoro
Spoiler:

niby miał wrócić do poprzedniego świata to Ziemia się nie odbudowała i tylko Shinji z Asuką wrócili.

Co do tych wizji i kolejnej znowu przemiany duchowej to wygląda na to, że to jest połączone z tym co miało miejsce w 2 ostatnich epkach serii TV, bo innego logicznego wyjaśnienia nie widzę. ;/
Ostatnio zmieniony przez Aliba 2009-03-28, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-28, 16:15   

Cytat:
1. Aha no to nieźle zagmatwali z tą inwersją. ;/ Ale dzisiaj skończyłem oglądać serie TV i za nic nie przypominam sobie tego co ty napisałeś. O_o Tzn. ja myślę w tym momencie o serii a nie filmie.

Nie ma tam o tym nic dosłownie. No bo przecież nigdzie nie napisali:
Spoiler:

Cholera, przecież my jesteśmy martwi!

Po prostu plan, który nie powiódł się w NGE: EoE tam został wykonany ^^
Cytat:
2. Bo chciał ją zgwałcić czy dlatego, że go obrażała???

Używaj spoilerów ^^ Raz. Dwa - nie chciał jej zgwałcić ^^ Tutaj znowu moje domysły, że Shinji i Asuka stanowiliby idealną parę, gdyby nie to, że ona była bardzo zazdrosna o swoje ciało, dlatego myślała, że jest taka naj naj (co stanowiło również pewien rodzaj skorupki, której nie idzie zbić, bo tak w niej jest zamknięta), a Shinji (co powtarzano przez całą serię) bał się
Spoiler:

uczucia do kogokolwiek. W końcu przez większość swojego życia nie miał doczynienia z uczuciami wyższymi, żył w odosobnieniu, nie potrafił wypracować swojego zdania na jakikolwiek temat, robił to, co mu kazano itd itp, a gdy Asuka, jako osobnik "dominujący" w tym ich domowym "stadzie" nie mógł mu pomóc, ponieważ leżał nieprzytomny, to Shinji nie potrafił tego przełknąć i zrozumieć. W momencie, w którym w jego wizjach dusi Asukę (gdy ta oblewa go gorącą kawą), mamy motyw, w którym w końcu się zdecydował coś niecoś powiedzieć, ale zostało to zlekceważone, a cała złość przekierowała się na Asukę jako winowajcę. No i tutaj mamy ten zbawienny gest, którym ruda go obdarza - dotknięcie ręki. Ten właśnie gest ją uratował pod koniec ^^

Cytat:
o do tego ostatniego to takie ogólne fakty to wiem. xP Nie wiem tylko, dlaczego, skoro

Tutaj znowu spekulacje nawiązujące do symboliki oraz wszelkich innych pierdółek tego typu (a należy jeszcze przypomnieć, iż scena zrujnowanej planety mimo zakończenia walki nie jest tylko w NGE). Wiesz, coś na bazie starego testamentu i motywu Adama i Ewy ^^

Moje dewiacje ^^

Aliba 

Wysłany: 2009-03-28, 17:31   

No też pomyślałem sobie, że oni mają być niby Adamem i Ewą. xD

Co do tej końcówki to normalnie olśniłeś mnie Frost! Nareszcie zrozumiałem dlaczego
Spoiler:

Asuka tak nim gardziła i dlaczego na końcu powiedziała, że jest ohydny. On był po prostu jak pies który był zadowolony z tego, że ktoś go dotknął, zauważył i pewnie tym się ona właśnie brzydziła.

Szkoda tylko, że tego dalej nie pociągnęli tylko tak nagle zakończyli. ;/

Poza tym to nie znam zbyt dobrze mentalności Japończyków, ale wydaje mi się, że wymagali od Shinjiego zbyt wiele jak na 14 latka. O_o Taki młody a miał się od razu stać dorosłym facetem. No dajcie spokój, to ja mam 18 lat i czuję się w jakiejś części jeszcze dzieckiem. O_o

EDIT:
Tak poza tym to również widziała by mi się taka para jaką wskazałeś. :3 Miejmy nadzieję, że tak się stanie w tym nowym filmi co niby ma mieć elementy fanserwisu czy coś. ^^

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-28, 17:52   

Mi się wydaje, że tutaj bardziej podążono w inny temat, a dokładniej sferę. Bo od samego początku mozna zauważyć, że
Spoiler:

świat, który jest przedstawiony w NGE, jest zupełnie inny niż świat, który znamy. Występują w nim elementy, które znamy, jak szkoły itp, ale wszystko dalej jest skażone Drugim Uderzeniem, które wpłynęło na losy wszystkich bohaterów (bez wyjątku). W dodatku od Shinjego jedynym, który coś wymagał, był jego ojciec. On spełniał jego życzenie, a jedyne, czego chciał w zamian, to pochwała z jego ust. Reszta go nie obchodziła, był totalnie obojętny, co mu się rozkaże. Miał w sobie jednak niebezpieczną dawkę buntu, która wybuchała nagle i niespodziewanie, a która lepiej jest widoczna w EoE niż w serii. Nikt nie wymagał od niego zbyt wiele, bo to, co robił, robił dobrowolnie. On miał wybór, lecz nigdy nie wybrał do końca. Pilotował Evangeliona właśnie dla tego, żeby usłyszeć ciepłe słowo od swojego ojca. Gdy dochodzimy do końca serii, to juz mamy dobrze przedstawiony obraz tego, dlaczego Ikari senior go odrzucał.

Twoja uwaga na temat Asuki była bardzo trafna ^^
Spoiler:

Asuka, bardzo zdolne dziecko, które w wieku 14lat już miało ukończone studia, niezwykle silna, choć zarazem delikatna i pragnąca ciepła, nie mogła pewnie (to jednak znowu moje domysły) jak ktoś może być tak bezwłasnowolny i to z wyboru, nie z przymusu. Ona cały czas walczyła z tragedią, która ją dotknęła, dlatego Shinji był dla niej hmm... jak coś obrzydliwego.

Jednak warto by się również przyjżeć Rei, która tylko raz przez całą serię wykazała silniejszą emocję, gdy
Spoiler:

zapytała Asuki, czy pilotuje Evangeliona po to, by inni ją podziwiali, by ją chwalili. Ta odparła, że pilotuje go dla własnej satysfakcji. Rei trafiła w sedno - Asuka i Shinji pilotowali Evy dla tego samego celu, choć w nieco innej formie, dlatego łatwiej im było się do siebie zbliżyć.

To chyba prowadzi (przynajmniej tak mi się wydaje) do w miarę jasnego obrazu sytuacji z EoE, w którym mamy dwie sceny, w których Shinji i Asuka są "sam na sam" i w obu przypadkach Shinji wybucha. Nie mówię tu o szpitalu, bo gdyby Asuka się o tym dowiedziała, że Shinji
Spoiler:

jej tam dotknął, a potem sie masturbował (prawdopodobnie ją jeszcze przemacał, co było naprawdę obrzydliwe :/), to by go przecież zabiła

Ale ten akt samodzielności, kiedy w końcu zachował się jak człowiek, nie jak maszynka
Spoiler:

chyba jej uświadomił, że nie jest takim psem, za jakiego go uważała. No i musimy zdać sobie sprawę jak zaregował na to, co się z nią stało, gdy opadły ją seryjne Evy. Na pewno była dla niego kimś bliskim :)

Rozpisałem się, ale lubię pisać o Evie, bo tutaj każda, nawet najmniej prawdopodobna teza odnośnie zakończeń i przebiegu może być równie trafna ;)

Moje dewiacje ^^

Odpowiedz do tematu