Poprzedni temat «» Następny temat
Kidou Senshi Gundam 00   [ Dodaj do MyAnimeList ]  

Info:
Tytuł: Kidou Senshi Gundam 00
Tytuł angielski: Mobile Suit Gundam 00
Tytuł japoński: 機動戦士ガンダム00
Typ: TV
Ilość odcinków: 25
Ocena: 8,04 (25)
Rok: 2007 - 2008
Gatunek: akcja, dramat, sci-fi
Tematyka: mecha, wojskowy

Opis:
Rok 2307. Wszelkie paliwa kopalne zostały już dawno wyczerpane, co wywołało w
przeszłości wiele konfliktów zbrojnych i doprowadziło do podziału świata na trzy strefy wpływów. Teraz głównym dostarczycielem energii jest Słońce. W okolicach Ziemi ulokowane są trzy potężne stacje słoneczne, każda należy do jednego z trzech mocarstw, trzymających władzę na planecie i w jej okolicach. Owe trzy potęgi pozostają niestety w niezbyt przyjaznych stosunkach i dlatego stale prowadzą wyścig zbrojeń. To z kolei nie podoba się pewnej tajnej organizacji, która właśnie postanowiła ujawnić swe zamiary. Nazywała się „Celestial Beings”.

16-letni Setsuna dorastał w kraju drążonym straszliwą wojną. Jako dziecko zmuszony był walczyć. Nienawidził wojny i właśnie takich ludzi potrzebowała organizacja. Teraz właśnie leciał w swej błyszczącej maszynie, aby wykonać pierwszy krok wielkiego planu, mającego na celu wyeliminowanie wszelkich wojen. Misją Setsuny było pokazanie potęgi, jaka drzemała w jego mechu – szybko się okazało, że nic nie może się z nim równać – imię jego było Gundam...

Setsuna nie był jednak sam, podobne mechy prowadziły już akcje w innych strefach, tym razem musieli bronić stacji kosmicznej, przed atakiem terrorystów. Świat szybko dowiedział się o potędze gundamów. Niektórzy przeczuwali, że nastał czas zmian... Wielkich zmian.

Sunrise nigdy chyba nie zostawi swej flagowej serii. Fani wiedzą, że każdy kolejny „Gundam” jest właściwie o tym samym, co poprzednie. Tu nawet mechy niespecjalnie zmieniają wygląd. Można by w zasadzie postawić temu anime ten sam zarzut, co serii "Da Capo". "Gundam" ma jednak wciąż aktualne antywojenne przesłanie, które docelowy odbiorca powinien co jakiś czas sobie przypomnieć.

Innym argumentem przemawiającym za sięgnięciem po "Gundama 00", jest świetna realizacja serialu. Tu się nie oszczędza na niczym. Projekty maszyn są ciekawe, tła szczegółowe, projekt postaci, trochę mniej słodki niż w "Gundam Seed" to chyba dobrze, był to bowiem jeden z zarzutów wobec tamtego serialu. Mechy nie są renderowane i wyglądają świetnie, ale tu nawet efektowne renderingi stacji kosmicznej są technicznie bez zarzutu.
Jeśli nie widziało się do tej pory żadnego "Gundama", to warto zwrócić uwagę, że jak większość anime z tego cyklu, nie jest on kontynuacją, a zupełnie odrębnym serialem. Jeśli zatem chcesz, drogi czytelniku, poznać legendę, która pod koniec lat 70. odmieniła oblicze anime o wielkich robotach, to masz akurat okazję, choć, jak mówią znawcy, pierwszy Gundam jest nie do pobicia
opis z azunime.net

Muzyka
Friends
Stephanie
ED02
The Back Horn
Wana
ED01
Love Today
Taja
IN
Daybreak's Bell
L'arc~en~Ciel
OP01
Ash Like Snow
The Brilliant Green
OP02
zobacz wszystkie
Postaci
Setsuna F. Seiei
Powiązane serie
Kidou Senshi Gundam 00 2nd Season
Sequel
Typ: TV, Rok: 2008 - 2009, Ilość odcinków: 25, Ocena: 8,21 (14)
Kidou Senshi Gundam 00 Special Edition I: Celestial Being
Inna wersja
Typ: TV, Rok: 2009, Ilość odcinków: 1, Ocena: 9 (1)
Powiązane Mangi
Brak
Linki

Aby móc ściągnąć to Anime, musisz być zalogowany. (Zaloguj | Zarejestruj)

Dodał: rogal123

Komentarze

Autor Wiadomość
Sfinks 
Dark Jedi Knight

Transfer: 9 600 MB

Status: Offline

Wysłany: 2008-04-26, 22:42   

Uuu... Mobile Suit Gundam 00, nareście ktoś zarzucił linki :-D . Jakbyś mógł, to zarzuć jeszcze screeny bo chciałbym zobaczyć jaka jest jakość ;-) . Mecha!! :lol:

Klapo 
Koko Doko?:<

Transfer: 1000 MB

Wysłany: 2008-09-06, 21:38   

Anime - Świetne!!!!
Krecha - Świetna!!!!
Postacie - Za*eb*ste (żeńska strona, męskiej nie oceniam:] )!!!!
nie mogę się już doczekać 2s:D
i widoku pięknej księżniczki ;]

zuljin 

Transfer: 0 MB

Wysłany: 2008-09-06, 23:56   

A tu mój upload Gundam 00, także od Conclave-Mendoi :)

Linki w pierwszym poście. Iss

Sir_Ace 
lim->mugen

Upload dla NNH: 0/1

Wysłany: 2008-09-07, 19:09   

Jako kolejny Gundam seria spisuje się średnio. Jeśli by jednak oceniać anime w oderwaniu od multiwersum, całkiem niezła seria ;-)

tymek 
Mizore FAN

Upload dla NNH: 510 GB

Wysłany: 2009-03-04, 16:21   

Postanowiłem sięgnąc po tę serię mimotego, ze nie przepadam za mechami. Głównym powodem było to, ze wiele osob porownywało to anime do Code Geass.
Tak wiec wczoraj rozpocząłem swoja przygode z gundamami ;]

Jestem dopiero po 5 odcinkach wiec za duzo powiedziec nie moge- głownie odnosnie fabuły.
Jesli chodzi o kreske, tak to napewno zasługuje na plus- kreska jest bardzo dobra ;) Muzyka? Opening i ending nie są złe, ale nie jest to nic nadzwyczajnego. Po 5 odcinkach takze nie zdąrzyłem poznac zbyt wielu postaci wiec tutaj tez sie nie wypowiem.
Wypowiem się jeszcze odnosnie przyrownywania Gundama do CG.
Po pierwszych odcinkach Gundama (nawet patrząc tylko na pierwsze odcinki CG) imo CG wypada znacznie lepiej- juz na starcie. CG miało coś w sobie i od pierwszych odcinkow już coś się zaczynało dziac, było ciekawie. Tak jak w gundamach, w CG takze przyczyną wydarzen były sprawy polityczne, ale w CG było tego imo mniej.
Bardziej juz pasuje mi porownanie Gundam - FMP, niz Gundam - CG. Imo FMP ma juz wiecej wspolego.

Tak wiec, jak dla mnie CG wygyrwa na chwilę obecną.. zaczynając prowadzić już na starcie ^^. (Gdzie Gundam, jak narazie, dla mnie wypada średnio)

Matrixen 
:)

Wysłany: 2009-03-04, 17:30   

poczekaj aż się rozpędzi xD

Nie proś a zdobywaj, tak działaj a osiągniesz cel!

Sir_Ace 
lim->mugen

Wysłany: 2009-03-05, 09:18   

Błąd. Chcesz czegoś jak CG, obejrzyj SEEDa - 00 ssie.

Matrixen 
:)

Wysłany: 2009-03-05, 14:07   

Nie oglądałem bo mnie troche ilość przeraziła xD
i myslałem że stara grafika jest a ja takiej nie lubie ale rok 2002+ hmm jak przyjdzie nowy komp to może się skusze xD

Nie proś a zdobywaj, tak działaj a osiągniesz cel!

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-03-05, 14:13   

Takie pytanko te wszystkie Gundamy są nadal o tych samych boheterach czy to już jest jak moda na sukces że pałeczkę powoli przejmują dzieci xD

Krzyk 
czasoprzestrzeń

Wysłany: 2009-03-05, 14:17   

Anarchy Maniek napisał/a:
Takie pytanko te wszystkie Gundamy są nadal o tych samych boheterach czy to już jest jak moda na sukces że pałeczkę powoli przejmują dzieci xD

nie nie każdy inny gundam to i inne realia.

co do seeda to chyba najlepszy gundam!

Sir_Ace 
lim->mugen

Wysłany: 2009-03-05, 14:18   

Nie. Ale nie chce mi się o tym kolejny raz pisać. Poszukaj tematu zatytułowanego po prostu "Gundam" (albo "Gundam SEED", bo już nie pamiętam, w którym toczyła się dyskusja) - tam masz wytłumaczoną sprawę o seriach i uniwersach (w wielkim skrócie - co uniwersum to historia świata i bohaterowie inni).

Anarchy Maniek 

Transfer: 400 MB

Wysłany: 2009-03-05, 14:19   

^^ no ale ten Gundam ( mowa o robocie ) to chyba nadal ten sam czy on także ewoluuje xD Chyba nawet taki gundam jest w Evolution co się rozwija ofc to tylko moje przypuszczenia ^^ Ciężko się w tym połapać shikishou xD

Froscik 
Pure madness!

Wysłany: 2009-03-05, 19:28   

Przed chwilą już miałem napisaną całą litanię, której nikt by nie czytał, na temat tego, co mi się podobało a co nie w 00. Wystarczy ocena - 7/10, oraz konkurencja dla "the most pathetic and prefedic hero ever!", czyli Shirou. Jego tytuł jest niezwykle zagrożony przez Setsunę, który swoimi wiecznymi pytaniami retorycznymi i paradoksalnym konfliktem zewnętrznym prosił się o szubienicę.

Moje dewiacje ^^

Sir_Ace 
lim->mugen

Wysłany: 2009-03-06, 18:04   

Anarchy Maniek napisał/a:
no ale ten Gundam ( mowa o robocie ) to chyba nadal ten sam czy on także ewoluuje xD

Gundam to nie jeden MECH tylko klasa maszyn. Jeśli nie oglądałeś przynajmniej dwóch różnych serii, to nie ma co nawet tłumaczyć - i tak nie zrozumiesz...

Odpowiedz do tematu